Veidrodžių pirkimo gidas

Kaip pasirinkti veidrodį?

Veidrodis gali būti puiki interjerą papildanti dekoracija, optiškai padidinanti vidų. Tinkamai parinktas svetainės vedrodis yra kur kas daugiau nei tiesiog reikalingas interjero elementas.

Veidrodis ne tik optiškai padidina vidų, bet taip pat yra nuostabus kiekvieno kambario dekoras. Tačiau tam, kad veidrodis atliktų savo pagrindinį uždavinį reikia, kad būtų pasirinktas remiantis tam tikrais kriterijais:

  1. Veidrodžio forma

Į šį aspektą reikėtų atsižvelgti atsiremiant į konkretaus interjero įrengimo stilių ir paskirtį. Forma yra nepaprastai svarbus aspektas visų patalpų įrengimo atžvilgiu. Panašiai kaip ir kitų baldų atvejais, renkantis svetainės veidrodį svarbu, kad jis tiktų prie kitų interjero elementų ir baldų stiliaus. Pradžioje rekomenduojama pagalvoti, kaip veidrodis bus pakabintas: vertikaliai ar horizontaliai. Šiuo atveju svarbus yra jo taikymo aspektas. Jei veidrodis turės kabėti virš kosmetinio staliuko, lovos ar komodos, geriausia jį pakabinti horizontalioje padėtyje. Jei pasirenkamas montavimas pavyzdžiui, ant spintos durų, rekomenduojama rinktis vertikalų veidrodį, kuriame geriau matysis visas siluetas.

  1. Veidrodžio rėmas

Renkantis veidrodį reikėtų pagalvoti apie tai, kad jo rėmas tiktų prie kitų baldų, t.y. kurtų su jais darnią interjero kompoziciją. Šviesiuose šiuolaikiškuose interjeruose dažnai geriausias sprendimas – vienspalviai minimalistiniai rėmai. Įdomus variantas gali būti paremtas kontrastu. Vadovaujantis šiuo sprendimu, šalia paprastų baltų baldų idealiai atrodys auksinis, prabangiai dekoruotas, raižytas ar inkrustuotas rėmas. Trumpiau tariant, veidrodžio stiliaus ir formos pasirinkimas priklauso nuo mūsų vaizduotės ir preferencijų. Renkantis veidrodį svarbiausia yra nepamiršti apie tai, kad tai yra svarbi interjero detalė. Vis madingesni tampa veidrodžiai be rėmų. Jie lemia, kad kambarys atrodo erdvesnis ir labiau struktūruotas.

Veidrodzio remas

  1. Veidrodžio spalva

Labai dažnai į šį aspektą nekreipiama dėmesio. Nepaisant to, veidrodžio spalva yra labai svarbus faktorius ir čia svarbi ne rėmo, o būtent paties veidrodžio spalva. Ji gali suteikti naturalią (tikrąją) išvaizdą, šiek tiek ją pagerinti arba iškreipti. Jeigu Jums svarbus tikslus atvaizdavimas, rekomenduojama rinktis sidabrinius veidrodžius. Kitokių spalvų (grafito ar bronzos) veidrodžiai atlieka dekoracinę funkciją.

  1. Veidrodžio apšvietimas

Veidrodžio apšvietimo atveju reikėtų apsvarstyti du pagrindinius klausimus: kur jis kabės ir kam tarnaus.  Svarbu, kad veidrodis būtų atitinkamų išmatavimų, o rėmas kuo mažiau išgaubtas: rėmas neturėtų uždengti ar atspindėti šviesą.