Valgomojo komplektų pirkimo gidas

Valgomasis yra labai svarbi namų vieta. Labai dažnai atskirti valgomajį nėra galimybės, todėl ši erdvė būna svetainėje ar virtuvėje, arba tarp jų.

Valgomojo baldai visų pirma turėtų būti funkcionalūs ir patogūs naudoti. Kartu su kitais baldais turėtų prisidėti prie interjero harmonijos formavimo. Valgomajame turi lengvai tilpti visi šeimos nariai ir svečiai.

Stalas ir kėdės – pagrindinės valgomojo komplekto dalys

Renkantis valgomojo komplektus reikėtų atkreipti dėmesį į patalpų plotą. Turint dideles erdves galima rinktis apvalų stalą, kurio išskirtinis privalumas – visų vietų lygiavertiškumas. Mažesniuose kambariuose praktiškesni bus stačiakampiai arba kvadratiniai modeliai. Galimybė sudėti ir išskleisti esant poreikiui –labai naudinga funkcija.

Kitas neatsiejamas valgomojo komplektų elementas – kėdės. Reikalingų kedžių skaičius tiksliai apibūdina reikalingo stalo dydį. Teigiama, kad patogi sėdėjimo vieta yra 45–50 cm virš grindų aukščio bei užima apie 60 cm stalo pločio. Renkantis kėdžių skačių svarbu atsižvelgti ne tik į namiškių, bet ir besilankančių svečių skaičius.

Spalva, medžiaga ir stilius

Nesvarbu, kokį stilių – klasikinį, šiuolaikišką ar kaimietišką – pasirinktumėte, valgomasis komplektas turėtų būti visų pirma, patogus. Mediena, metalas ir stiklas yra populiariausios gerai atrodančios stalų gamybos medžiagos. Jei norite, kad valgomojo komplektas stovėtų pas Jus kuo ilgiau ir netgi atitektų kitai kartai, rinkitės medžio masyvo baldus.

Šiandien esanti didelė valgomojo komplektų baldų įvairovė leidžia gana nesudėtingai pasirinkti tai, ko norite. Valgomojo baldai gali varijuoti ne tik pagal formą, bet ir pagal pagaminimo medžiagą. Baldai pagaminti iš natūralių medžiagų kaip taisyklė yra patvaresni ir tarnauja ilgiau. Jei ieškote tvirto ir patvaraus stalo, reikėtų rinktis variantą, kurio kojelės ir stalviršio atrama yra metalinės ar natūralios medienos. Tokiais atvejais stalo kojelių skaičius neturės didelės reikšmės. Iš tikrųjų būtent nuo stalviršio medžiagos priklauso stalo kojelių skaičius ir forma. Klasika laikomas apvalios formos valgomasis stalas su tradiciniais kojelių apdailos sprendimais.

 

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *