TOP 5 KIETOS VAIZDOS PLOKŠTĖS PARAMETRAI

Top 5 pazangios vaizdo plokstes parametrai

Vaizdo plokštė – žaidimams skirto kompiuterio „širdis“ ir vienas pagrindinių šiuolaikinių kompiuterinių žaidimų ir kriptovaliutų kasimo rinkų plėtros variklių. Žinoma, net ir pažangiausia pasaulyje vaizdo plokštė negalėtų „išgelbėti“ silpno kompiuterio, tačiau į atitinkamą sistemą integravus galingą vaizdo plokštę, galima padovanoti naujas patirtis net ir patiems reikliausiems žaidėjams. Šiame straipsnyje Varle.lt kompiuterinės technikos specialistai pasakoja apie 5 svarbiausius parametrus, kuriais turi pasižymėti iš tikrųjų galinga ir pažangi vaizdo plokštė.

1.     Vaizdo plokštės atminties tipas ir talpa

Visų pirma, renkantis vaizdo plokštę, būtinai reikėtų atkreipti dėmesį į jos atminties talpą ir tipą. Pasak Varle.lt vaizdo plokščių specialistų, kuo didesnė vaizdo plokštės atminties talpa, tuo aukštesnio lygio našumas, o tai labai svarbu užduotims, susijusioms su „sudėtinga“ grafika: aukštos raiškos vaizdo įrašų redagavimu ar pažangiais žaidimais. Tiesa, protingai lyginti vaizdo plokštes pagal jų talpą galima tik tuo atveju, jei lyginami modeliai pasižymi panašiu tipu ir vaizdo atminties dažniu, nes šie parametrai taip pat turi įtakos našumui. Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį į atminties tipą. Optimalūs variantai: GDDR5X arba GDDR5.

2.     „CrossFire“/„SLI“

„CrossFire“ yra firminė „AMD/ATI“ vaizdo plokščių gamintojo technologija, o „SLI“ – „nVidia“ gamintojo. Abu atvejai numato galimybę viename kompiuteriuje integruoti iškart dvi vaizdo plokštes, kas leidžia apjungti jų galingumą ir gauti didesnį visos sistemos našumą. Varle.lt vaizdo plokščių specialistai pabrėžia, kad norint mėgautis šia technologija, ją turėtų palaikyti ne tik integruotos vaizdo plokštės, bet ir pagrindinė plokštė.

3.     Virtualios realybės technologijos palaikymas

Dauguma rinkoje prieinamų virtualios realybės sprendimų yra labiau pritaikyti veikimui su išmaniaisiais telefonais, tačiau yra keletas iš tikrųjų rimtų ir įdomių įrenginių skirtų kompiuteriams. Virtuali realybė žaidėjams užtikrina visiškai kitokią patirtį: jos dėka galima pilnai pasinerti į žaidimų pasaulį. Tiesa, tam reikalinga bus vaizdo plokštė, kuri palaiko VR.

Vaizdo plokštės galingumas lemia virtualios realybės pramogų sklandumą. Tam, kad generuojamas virtualios realybės vaizdas džiugintų be trikdžių ir vėlavimų, atkreipkite dėmesį, ar vaizdo plokštė pasižymi VR technologijos palaikymu („VR Ready“).

4.     „DirectX 12“ palaikymas

„DirectX“ – specializuotas programinio palaikymo rinkinys, kuris atsako už kompiuterio programinės ir aparatinės įrangos komponentų sąveiką. Kalbant paprastai, kuo naujesnę „DirectX“ versiją palaiko vaizdo plokštė, tuo platesnės yra jos galimybės.

5.     Ultra HD

Akivaizdu, kad Ultra HD raiška drąsiai užkariauja turinio rinką ir greitu metu taps nauju standartu. Jau dabar daugelis šiuolaikinių žaidimų palaiko 4K raišką ir tokiu būdu užtikrina naują vaizdo ryškumo, aiškumo ir detalumo lygį. Tokio vaizdo dydis siekia 3840 х 2160 pikselių, o tai prilygsta iškart keturiems FullHD ekranams. Be to, 4K numato reikšmingai didesnį spalvos gylį. Rinkdamiesi vaizdo plokštę, atkreipkite dėmesį į tai, kokią maksimalią raišką ji gali palaikyti, nes tai turi didelės įtakos naudojimosi patirties patogumui.

Patarimai kaip issirinkti vaizdo plokste

 

 

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *