Tinklo kameros, monitoringas

Monitoringas

Jeigu fiziškai negalite stebėti namo, biuro ar poilsiui nuomojamos nuosavybės, geriausias dalykas, kokį galite padaryti – yra įsigyti modernią skaitmeninę vaizdo kamerą, kuri atliks daugiau, nei tiesiog įrašinės vaizdą. Greičiausiai norėsite kameros, kuri galės realiu laiku perduoti vaizdą į pasirinktą, prie tinklo prijungtą prietaisą.
Priešingai nei įprastoms apsauginėms vaizdo kameroms, tinklo arba IP kameros (taip kartais jos yra vadinamos) veikimui nėra reikalinga uždaros grandinės TV sistema ir specialus kabelių tiesimas. Šio tipo kameros prijungiamos prie jūsų namų tinklo ir perduoda realaus laiko vaizdo srautą, kurį galite stebėti bet kuriuo prijungtu kompiuteriu. Lanksčiausios prieinamos sistemos leis jums vienu metu stebėti keletą vaizdo srautų naudojant interneto tinklo naršyklę, sumanųjį telefoną arba planšetinį kompiuterį.
Šios kameros prijungiamos prie tinklo naudojant eterneto kabelį (tai tas pats įprastas kabelis, kuriuo maršruto parinktuvas prijungiamas prie modemo) arba kameras galima prijungti dar geresniu, belaidžiu būdu, naudojant „Wi-Fi“ ryšį, kaip nešiojamąjį arba planšetinį kompiuterį. Kai prijungiate kamerą, jį gali perduoti vaizdo srautą realiu laiku peržiūrėjimui bei fiksuoti vaizdus, kurie bus perkeliami į tinkle esantį kietąjį diską, kad galėtumėte peržiūrėti vaizdo įrašus vėliau, kai jums bus patogu. „D-Link“ siūlo įvairius kamerų modelius, nuo labai įperkamų, lengvai montuojamų namams skirtų prietaisų, iki profesionalių, kupolinių kamerų, kurios naudojamos didelio saugumo užtikrinimo aplinkoje.
Šiame gide aprašomos įvairios tinklo kamerų klasės, pateikiami paaiškinimai, kaip įprasti naudotojai turi parengti jas darbui, o taip pat čia pateikta informacija padės jums išsirinkti geriausią kamerą, kuri patenkins jūsų poreikius. Šiame pirkimo gide išskiriamos pagrindinės savybės, kurios padės jums nuspręsti, kokios funkcijos yra svarbiausios. Jeigu pageidaujate daugiau informacijos, spustelėkite paryškintas nuorodas.

Susiaurinkite pasirinkimą
Aptarkime jūsų stebėjimo poreikius ir nustatykime, kurie tinklo kamerų modeliai geriausiai jums tiktų. Kokio tipo naudotojas esate?

Namo savininkas. Nesvarbu, ar esate namuose, ar išvykę, jūs visada norite stebėti, ką veikia jūsų vaikai, jūsų augintiniai arba norite stebėti patį namą. Tinkama tinklo kamera padės jums gauti tas funkcijas, kurios jums bus prieinamos už atitinkamą kainą. Kai esate darbe, galite nerimauti, kad kas nors įsilauš pro galines duris arba kad žiemą gali susprogti vamzdžiai ir užlieti jūsų namus. Laimei, yra kameros, kurios jus nedelsiant apie tai įspės.
Rekomenduojamos savybės:
• Paprastas nustatymas
• Prijungimas belaidžiu („Wi-Fi“) ryšiu;
• Galima stebėti objektą iš bet kokios vietos;
• Judesio fiksavimo ir įrašymo funkcijos;
• Naktinis stebėjimas (pasirenkama funkcija).

Sargas. Tinklo kamera jums gali būti reikalinga tam ,kad galėtumėte stebėti, kas vyksta aplink jūsų nuosavybę. Taip pat kartais gali būti reikalinga funkcija, leidžianti balsu užmegzti ryšį su asmeniu, kuris rodomas kameros vaizde, tiek tada, kai žmonės užfiksuojami prie jūsų namo durų arba įmonės kambaryje, kuris pasiekiamas iš kiemo pusės.
Rekomenduojamos savybės:
• Perėjimo į panoraminį vaizdą/ pakreipimo / mastelio keitimo funkcijas;
• Dviejų krypčių garso duomenų srautas;
• Galimybė archyvuoti vaizdo įrašus ir peržiūrėti ateityje.
Apsaugos vadovas. Šiuo atveju greičiausiai turėsite stebėti didelę teritoriją. Parduotuvėse vagiliaujantys ir įsilaužiantys vagys paprastai yra pakankamai sumanūs, kad pastebėtų, kur yra nukreipta kamera. Nenorėdami, kad juos sugautų, įsibrovėliai gali bandyti net ir sulaužyti kameras. Atitinkamai, jums reikalingas neišsiskiriantis modelis, kuris nepritrauktų dėmesio.
Rekomenduojamos savybės:
• Naktinio stebėjimo funkcija;
• Papildomas patvarumas ir apsauga nuo vandalų;
• Pusskaidris kupolas, slepiantis kryptį, kuria nukreipta kamera;
• Pritaikymas naudojimui lauke.

Tinklo kamerų kategorijos
Įprastam namo savininkui reikalingas patikimas stebėjimas, kuris nekainuoja be proto daug, o tuo tarpu įmonės savininką gali dominti daugiau funkcijų ir integravimo į esamas apsaugos sistemas galimybės. Tinklo kameras galima suskirstyti į dvi grupes, kurios atitinka šiuos du naudotojų tipus.

Pradinis lygis. Šios kameros yra mažos, nebrangios ir tobulai tinka namų savininkams, žmonėms, turintiems augintinių, o taip pat visiems kitiems, kurie nori ką nors stebėti. Šias kameras lengva nustatyti, be to, jos prisijungia be belaidžio namų tinklo vienu mygtuko spustelėjimu.
Pagrindinės savybės:
• Belaidžio prisijungimo galimybė, leidžianti lengvai integruoti kamerą į esamus tinklus, bei  montavimo lankstumas;
• Kompaktiškas dydis, dėl kurio kamerą galima montuoti bet kokioje norimoje vietoje – ant lentynos ar prie sienos;
• Prijungimo ir paleidimo funkcijų dėka kameros galima paruošti veikimui ir aktyvuoti vos per kelias minutes.
• Galimybė patikrinti kameros perduodamo vaizdo srautus naudojant bet kokią populiarią interneto naršyklę, „iPhone“, „Android“ prietaisą arba planšetinį kompiuterį.
• Pažangios savybės, įskaitant vaizdo įrašymą nustatytu grafiku, aktyvavimą užfiksavimo judesį, įspėjimus elektroniniu paštu bei galimybę įrašyti vaizdą į kompiuterio kietąjį diską.
• Nedidelė kaina, taigi galite įsigyti tiek kamerų, kiek reikia – visiems kambariams / patalpoms, kuriuos norite stebėti.
• Naktinio stebėjimo funkcija leidžia stebėti neapšviestus vidaus plotus ir lauko zoną sutemus.

Profesionalus lygis. Šios kameros yra brangesnės nei pradinio lygio kameros. Tačiau papildomos investicijos atsiperka, nes šios kameros turi pažangių savybių, todėl jas galima integruoti į esamas apsaugos ir daviklių sistemas.
Pagrindinės savybės:
• Šios kameros skirtas ilgalaikiam įrengimui, turi patvarų, tvirtą korpusą.
• Jeigu kameros montuojamos išorėje (lauke), galima rinktis vandeniui atsparius modelių variantus.
• Prijungimas naudojant kabelius arba belaidžiu būdu.
• Papildomos išvestys, skirtos saugos sistemos ir kitiems priedams.
Pasirenkamos savybės, kurias galima užsisakyti pasirinktuose modeliuose:
• Naktinio stebėjimo funkcija;
• Dviejų krypčių garso duomenų srautas, leidžiantis komunikuoti su žmonėmis, esantiems kameros vaizde.
• Perėjimo į panoraminį vaizdą/ pakreipimo / mastelio keitimo funkcijos leidžia operatoriui kontroliuoti kameros vaizdą.
• Prietaisui maitinimas gali būti tiekiamas eternetu, naudojant standartinį eterneto kabelį.
• Dėl pusskaidrio plastikinio kupolo kameros tampa nekrintančios į akis ir atsparios vandalams.
• Estetiškai patrauklios išvaizdos, nes objektyvas ir kabeliai yra paslėpti.

Tinklo kamerų savybės
Ne visos kameros veikia vienodai ar siūlo tas pačias funkcijas. Šiame skyriuje apžvelgsime svarbiausias savybes ir tai, kokią reikšmę jos jums turi.
Kameros su belaidžio ryšio funkcija ir kameros be belaidžio ryšio funkcijos. Kai kurios kameros palaiko belaidžio ryšio funkciją (arba „Wi-Fi“), o tuo tarpu kitoms reikalingas vieno ar kito tipo prijungimas laidais, pavyzdžiui eterneto arba „PowerLine“ prijungimas. Belaidės kameros suteikia jums lankstumo ir leidžia stebėti vietas, kuriose nėra prijungimo prie eterneto taškų. Tačiau priklausomai nuo pastato konstrukcijos ir maršruto parinktuvo vietos, laidinis sujungimas gali būti patikimesnis.  Visos „D-Link“ tinklo kameros turi prijungimo prie eterneto laidu pasirinktį, tačiau dauguma šių kamerų yra pritaikytos prijungimui prie belaidžio tinklo.

Prisijungimo prie interneto tinklo galimybė. Kai kurioms kameroms, norint pasiekti kameros išvestis, reikalinga speciali programinė įranga. Vaizdo duomenų srautą gali priimti tik tie kompiuteriai, kuriuose yra įdiegta ši programinė įranga. Kitos kameros palaiko prisijungimo prie interneto tinklo funkciją, taigi galite tikrinti savo kameras naudodami bet kurį, prie interneto prijungtą kompiuterį. Tinklo kameros su aktyvuota „Mydlink“ funkcija leidžia lengvai naudotojui lengvai prisijungti prie sistemos ir stebėti kameras mydlink.com interneto svetainėje, o tuo tarpu visas kitas, „D-Link“ tinklo kameras galima pasiekti naudojant interneto naršyklę.

Mobili sąsaja. Sumaniojo telefono programėlė leidžia jums tikrinti kameros vaizdo srautą, kai po ranka nėra kompiuterio. „D-Link“ mobilioji sąsaja yra nemokama programėlė, vadinama „mydlink“, kuri prieinama tiek „iPhone“, tiek „Android“ prietaisams.

Neryškaus apšvietimo funkcija. Kai kurios kameros gali apšviesti mažai apšviestą plotą infraraudonųjų spindulių apšvietimo pagalba. Šis apšvietimas nematomas žmogaus akiai, tačiau leidžia kamerai išlaikyti aiškų vaizdą, net ir visiškoje tamsoje.

Vaizdo įrašymas ir archyvavimas. Atidžiai tikrinti vaizdo įrašus, ieškant konkretaus įvykio, gali būti nuobodus darbus. Jeigu iš anksto žinote, kad įvyks konkretus įvykis, jūs galite nustatyti atskiras kameras, kad jos įrašinėtų vaizdą tuo metu ir archyvuotų įrašus prie tinklo prijungtame kietajame diske. „D-Link“ kameros pristatomos su „D-ViewCam“ programine įranga, kurios dėka galite nustatyti kameras automatiškai įrašyti vaizdą nustatytu laiku.

Judesio fiksavimas. Jeigu pasirinksite, kad vaizdas būtų įrašomas tik tada, kai užfiksuojamas judesys, sutaupysite disko vietos ir tiksliai žinosite, kokius vaizdo įrašus turėsite peržiūrėti. „D-Link“ „D-ViewCam“ programins įrangos dėka galite lengvai nustatyti aktyvavimo judesiu pasirinktis, o taip pat nurodyti vaizdo įrašymo grafiką, taigi galėsite įrašyti norimą vaizdą ir norimu metu. Jūs galite nustatyti net ir tai, kad įrašymo funkcija reaguotų į judesį, kuris užfiksuojamas konkrečioje kameros vaizdo stebėjimo vietoje.

Perėjimo į panoraminį vaizdą/ pakreipimo / mastelio keitimo funkcijos. Šios funkcijos leidžia jums valdyti kameros padėtį ir nuotoliniu būdu bei realiu laiku keisti vaizdo mastelį. Taip galite labai priartinti kameros stebimą vaizdą ir stebėti ne tik statiškus vaizdus.

Dviejų krypčių garso duomenų srautas. Integruotas mikrofonas leidžia jums klausytis netoli kameros skleidžiamų garsų. Taip pat galite įmontuoti ir elektra maitinamus garsiakalbius, taigi galėsite kalbėti su greta esančiais žmonėmis – ši savybė ypač naudinga, jeigu stebite pastato įėjimo zoną.

Maitinimas naudojant eterneto tinklą. Dėl „PoE“ funkcijos, kameros nebereikia prijungti prie įprasto, sienoje esančio elektros lizdo. Maitinimas kamerai gali būti tiekiamas tuo pačiu eterneto kabeliu, kuriuo kamera prijungiama prie tinklo. (POE jungikliai yra nebrangūs ir juos galima įsigyti atskirai).

Kupolo tipo dizainas. Greičiausiai jau esate matę kupolinio tipo kameras didesnio saugumo užtikrinimo lygio aplinkoje, pavyzdžiui, bankuose ir mažmeninės prekybos parduotuvėse. Kameros objektyvą dengia tvirtas kupolas, kuris apsaugo kamerą nuo pažeidimų ir objektyvo užtemdymo, be to, stebimiesiems sunkiau suprasti, ar jie patenka į kameros stebėjimo zoną.

Svarbu stebėti namus, įmonės biurą, poilsiui nuomojamą nuosavybę arba tuos, kurie mums rūpi, nepriklausomai nuo to, ar esate namuose, ar ne. Tinkamai pasirinkta tinklo kamera lengvai padės tai užtikrinti. Kad ir kokie būtų jūsų poreikiai, kad ir kiek pinigų galite skirti kamerai, tikrai rasite tokią „D-Link“ tinklo kamerą, kuri tiks jums pagal visus aspektus.