Tiems, kuriems reikia tik telefono: „Coolpad Porto S“ apžvalga

„Coolpad Porto S“ išmanusis telefonas

Ar dažnai susimąstote, kiek vis dėlto mes mažai žinome apie tai, kas vyksta pasaulyje? Štai pavyzdžiui, menkai Lietuvoje žinoma kinų kompanija „Coolpad“ iš tikrųjų įeina į daugiausiai pasaulyje parduodančių išmaniųjų telefonų gamintojų TOP 5. Orientuotas į Europos rinką – „Coolpad Porto S“ galbūt ištaisys šią situaciją ir padidins gamintojo žinomumą mūsų regione. Varle.lt mobiliųjų įrenginių specialistai ragina susipažinti su šiuo telefonu savo apžvalgoje.

Dizainas primena kiek „HTC“. Esant išjungtam ekranui priekiniame skydelyje rėmelių nesimato, o esant įjungtam ekranui – jie minimalūs. Toks dizaino sprendimas tarsi bando imituoti premium klasės ir brangaus įrenginio įspūdį. Pats ekranas irgi gana neblogas. Jis pasižymi 5 colių įstrižaine ir turi 1280 x 720 pikselių raišką. „IPS-OGS“ technologijos ekranas tikrai džiugina spalvų perteikimu ir nuostabiu ryškumu net saulėtą dieną. Galinis dangtelis pagamintas iš matinio plastiko, kurio dėka naudojimasis įrenginiu yra patogesnis ir praktiškesnis, bet grožio neprideda, mat telefonas atrodo šiek tiek kaip žaisliukas.

Telefonas pasižymi integruotu „Mediatek MT6735“ procesoriumi, kuris kartu su 1 GB operatyviosios RAM atminties ir „Mali T720MP3“ vaizdo plokšte, nors ir užtikrina pakankamai normalų veikimą, vis dėlto žaidimams ar sudėtingesnės grafikos programėlėms nėra tinkamas. Vidinės saugyklos talpa nieko nesiskiria nuo tos, kokią siūlo šios kainos kategorijos įrenginiai ir yra lygi 8 GB. Aktyviam naudotojui, kuris mėgsta fotografuoti, filmuoti, aktyviai naudojasi skaitmeninėmis programėlėmis tai pakankamai mažas skaičius nepasaisant to, kad yra microSD išplėtimo lizdas.

Telefonas, kaip ir priklauso kiekvienam šiuolaikiškam išmaniajam, turi dvi kameras: 8 megapikselių galinę ir 2 megapikselių priekinę. Tai šiai dienai gana minimalios reikšmės ir jomis tikrai nebus patenkinti aktyvūs naudotojai ir asmenukių mėgėjai, tačiau juk ne kiekviename mūsų „gyvena fotografas“, todėl tokių modulių pilnai užtenka tiems, kurie fotografuoja retai ar nusprendė paprastą mygtukinį mobilųjį telefoną pakeisti išmaniuoju.

„Porto S“ modelis aprūpina naudotoją vidutiniškai 7 valandų pokalbių trukme. Reikėtų pažymėti, kad tai yra gerokai mažiau nei siūlo vidutinis šių dienų telefonas (12 valandų). Taigi, 2000 mAh baterijos talpą vertintume kaip pernelyg mažą 2016-ųjų metų išmaniajam.

„Coolpad Porto S“ telefonas yra paprastas įrenginys. Jis nesužavės savo dizainu, veikimo laiku ar greičiu. Kyla klausimas: Kam toks telefonas apskritai? Telefonas gali pakerėti savo kaina (rekomenduojama yra 119 €). Telefonas-piguolis gali būti puikiu sprendimu nereikliems naudotojams, kuriems visų pirma reikia telefono, o tik tada visų jo išmaniųjų funkcijų: vaizdo pokalbių, galimybės naršyti internete, asmenukių ir kt.