Testuojame „Meizu MX5“

„Meizu MX5“ pristatymo metu kompanija sakė, jog šis modelis buvo kuriamas orientuojantis ne į technines charakteristikas, o į naudotojų poreikius. Turint omeny tai, jog dabartinėmis sąlygomis gamintojai turi prieigą prie vienodų komplektacijos elementų ir norėdami būti dėmesio centre, turi pasistengti labiau nei tiesiog pasiūlyti greitesnį procesorių ar didelės raiškos kamerą, toks „Meizu“ požiūris išties sveikintinas. Reikalingos įdomios funkcijos, bet ne šiaip kaip „arkliukai“, o tikrai naudingos. Išsiaiškinkime ir patestuokime, koks tas  „MX5“.

Telefonas pagamintas iš aukštos kokybės metalo. Pasak gamintojo, įrenginys gaminamas iš kietojo aliuminio bloko 30 dienų. 30 dienų vienam korpusui pagaminti! Pripažinkime, skamba ne visai logiška, bet skamba kietai. Rankoje laikomas telefonas kelia brangaus daikto įspūdį, nors viršutinės ir apatinės kraštinės pagamintos iš plastiko, tačiau jei apie tai neužsiminti, vargu ar įmanoma pastebėti, nes atrodo kaip metalas.

Dar vienas pastebimas pakeitimas – įjungimo mygtukas iš viršaus persikelė į dešinės pusės kraštinę, beje, kaip visuose normaliuose telefonuose. Tiesa, jis čia žemiau garso reguliavimo mygtuko, kaip „Lumia“, tai yra irgi ne pats patogiausias variantas. Priekyje dabar vietoj jutiklinio apskritimo pats tikriausias „mTouch 2.0“ klavišas su pirštų atspaudų skaitytuvu. Veikia nuostabiai, tikrai neblogiau nei „iPhone“.

Bendrai telefonas labai panašus į „Meizu MX4 Pro“ ir yra labiau jo, o ne paprasto „MX4“ tęsinys. Ekrano dydis toks pats, kokį turi „Meizu MX4 Pro“ versija, tai yra 5.5 colių, o štai skiriamoji geba yra mažesnė – „Full HD“. Bet matrica dabar yra „Super AMOLED“, o ne „IPS“. Ekranas gali pasigirti „MiraVision“ technologija, kuri dinamiškai reguliuoja spalvų sodrumą, ryškumą ir kontrastą priklausomai nuo apšvietimo sąlygų ir atvaizduojamo vaizdo. Be to, „MX5“ ekranas gerai įžiūrimas lauke esant ryškiai saulei ir su juo patogu dirbti tamsoje. Turbūt didžiausias ekrano trūkumas – tai nedidelis nukrypimas ir polinkis į žalią spalvą.

Kaip įprastai, „Meizu“ rėmeliai labai maži. Telefono storis 7,6 mm. Pats savaime įrenginys nelabai lengvas, tačiau delne guli kuo puikiausiai. Kas viduje?

Telefonas veikia „Media Tek Helio X10 Turbo“ procesoriaus, „PowerVR G6200“ vaizdo plokštės ir 3GB operatyviosios RAM atminties pagrindu. „MX5“ tikrai greitas: praktiškai visi žaidimai veikia sklandžiai, o telefonas kaista minimaliai. Jei pagrindinės naudojimosi telefonu veiklos neapima žaidimų, o tik skambučius, pranešimus ir naršymą internete – telefono baterijos užtekti turėtų dviem dienoms. Šiame telefone įmontuota 3150 mAh talpos baterija.

Su abiem kameromis čia viskas gerai. „Meizu MX5“ yra aprūpintas dviem pakankamai vertingais skaitmeninių kamerų moduliais su 20,7 (galinė) ir 5 (priekinė) megapikselių raiškomis. Priekinė kamera yra aprūpinta 5 megapikselių „OmniVision OV5670“ jutikliu ir objektyvu su f/2,2 diafragma, be automatinio fokusavimo ir blykstės. Didžiausia priekinės kameros raiška yra 1920×1080 pikselių.  Užfiksuoti vaizdus priekine kamera galima pasinaudojus aparatiniu garso reguliavimo mygtuku, kas yra itin patogu asmenukėms. Gaunamų asmenukių kokybė puiki. Bendrai, kameros sąsaja yra paprasta, patogi ir intuityviai suprantama.

Telefonas veikia „Flyme OS 4.5“ dėka. Tai „Android 5.0.2“ pagrindu veikianti operacinė sistema. Na, ir ko gero paskutinė svarbesnė šio telefono ypatybė – tai du lizdai SIM kortelėms.

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad „Meizu MX5“ – tai nedidelis žingsnis į priekį nuo „MX4“ modelio. Tačiau iš tikrųjų šiame įrenginyje perdaryta praktiškai viskas ir jis iš tiesų jaučiamas kaip naujas, pažangesnis sprendimas. Mano nuomone, korpuso medžiagos ir pagaminimo kokybės, veikimo laikas, kamera ir našumas pilnai atitinka kainą.