Tech aksesuarai užkariauja mados rinką – ne tik funkcionalu, bet ir stilinga

Populiariausi Tech aksesuarai

Išmaniosios technologijos užkariauja vis daugiau gyvenimo sferų ir tampa ne tik neatsiejama kasdienybės, bet ir stiliaus dalimi. Pastebima, kad Tech aksesuarai – išmanioji apyrankė, išmanusis laikrodis, belaidės ausinės ir akiniai su garso sistema – patobulinę daugumą tradicinių aksesuarų užkariauja rinką ar net rizikuoja išstumti jos senbuvius dėl didesnio savo funkcionalumo.

Nešiojamos technologijos (angl. wearables), tai nauja tendencija, kuri moderniai ir patogiai integruoja elektroniką į kasdienę veiklą. „Statista“ skaičiavimu iki 2022 metų visame pasaulyje veiks 1.1 milijardo nešiojamųjų technologijų, o populiariausia daiktų kategorija išliks išmanieji laikrodžiai, kurie 2020 metais sudarė net 50% visų parduotų tech aksesuarų.

Išmanieji įrenginiai tampa neatsiejama įvaizdžio dalimi

Tech aksesuarų rinka dar visai jauna, bet spartus jos augimo progresas pastebimas jau dabar. Pirkėjų keliami standartai kardinaliai pasikeitė per paskutinius dvidešimt metų – ieškoma ne tik funkcionaliai geriausio, bet estetiškai patrauklesnio ir populiariausio prietaiso.

„Šiandien Tech aksesuarai, be abejonės, yra ne tik funkcinis įrenginys, bet ir įvaizdžio dalis. Žinoma, galima pastebėti ir tai, kad turintys galimybę, žmonės linkę pirkti brangesnius daiktus, taip vertindami savo pirkinius kaip kelių metų investiciją taupančią ne tik laiką ir pinigus, bet ir prisidedančią prie aplinkos tausojimo. Vietoj to, kad pirktų pigiausią ir todėl dažniausiai greičiau gedimų patiriantį daiktą, žmonės supranta, kad didesnė kaina, patikimas ir žinomas gamintojas, taip pat dažniausiai reiškia ir geresnę kokybę“, – teigia prekybos centro internete „Varlė.lt“ atstovė ryšiams su visuomene Alina Kazakevič.

Pasak ekspertės, būtent jaunimui didžiausią įtaką daro mados ir tendencijos, kurios ir išprovokuoja norą atkartoti įvaizdžius. Pastebima, kad ne tik tech aksesuarai, bet ir apskritai išmaniųjų įrenginių priedai dažnai derinami prie aprangos stiliaus: „Tam tikri įrenginiai, pavyzdžiui mobilieji telefonai, kompiuteriai, yra derinami prie bendro įvaizdžio ir turi atitikti pirkėjo stilių. Dažniausiai tam pasitelkiami dėklai ir įmautės, kurie gali būti keičiami taip pat dažnai kaip ir drabužiai“.

Išmanioji apyrankė

 Apyrankė – vienas iš plačiausiai naudojamų stiliaus aksesuarų jau ne vieną šimtmetį. Šiandien rinkoje galima rasti įvairiausių formų, spalvų, medžiagų, dydžių ir modelių apyrankių. Išmaniosios apyrankės – vienos iš jų.

Išmaniųjų apyrankių srities pradininke laikoma „Jawbone“ įmonė, kurios tikslas buvo padėti žmogui sekti jo sveikatos ir fizinę būklę skaičiuojant nueinamus žingsnius, matuojant fizinio aktyvumo laiką. Dabar išmaniąsias apyrankes gamina ne tik smulkieji elektronikos kūrėjai, bet ir didieji rinkos žaidėjai, kurie kuria bendrus produktus su garsiausiais dizaineriais. Todėl išmaniosios apyrankės gerokai skiriasi nuo jų pirmtakių ir dažnai tampa neatsiejama stiliaus detale.

Šiuolaikinės išmaniosios apyrankės – tai ne šiaip žingsniamatis su kalorijų skaičiavimo galimybe, bet daugeliu atvejų – pilnavertė fizinio aktyvumo sekimo sistema.

Tačiau tikrai ne tik fizinį aktyvumą jos seka: „Pavyzdžiui, įrenginys gali sekti jūsų miegą naktį ir tyliai žadinti ryte. Kai kuriuose išmaniųjų apyrankių modeliuose yra galimybė ieškoti ekspertų patarimų internete ar dalintis savo pasiekimais socialiniuose tinkluose. O integruotos GPS sistemos padės nepasiklysti ir seks jūsų maršrutą sportuojant“, – teigia A. Kazakevič.

 Išmanusis laikrodis

Kitas riešo aksesuaras – laikrodis, kuris jau pripažįstamas kaip vienas iš klasikinių aksesuarų. Nuo deimantais puošto bižuterinio iki vandeniui atsparaus sportinio – laikrodį atitinkantį poreikius ar stilių išsirinkti gali kiekvienas.

Tačiau laikrodžių rinką gerokai sudrebino pasirodęs išmanusis laikrodis, kuris iš principo gali atlikti didžiąją dalį mobiliųjų įrenginių funkcijų. Net verta suabejoti, ar galime šį įrenginį pavadinti laikrodžiu, nes laiko rodymas nors ir pagrindinė, bet tikrai ne vienintelė funkcija.

„Kalbėdama apie išmaniųjų laikrodžių kategoriją išskirčiau, kad tokie įrenginiai pradžioje buvo „must-have“ sportuojančių žmonių prietaisas, o dabar vis labiau skverbiasi į visas visuomenes grupes kaip madingas aksesuaras. Tai lemia jų išsiplėtęs funkcionalumas – anksčiau žmonės sekdavo savo aktyvumą, treniruočių rodiklius, dabar dažnam tampa svarbūs miego kokybės, pulso, SPO2 prisotinimo deguonimi kraujyje lygio stebėjimas ar net svarbesni aspektai, ar yra galimybė gauti pranešimus ir skambučius, atsiskaityti bekontakčiu būdu“, – tendencijomis dalinasi prekybos centro internete „Varlė.lt“ atstovė.

Belaidės ausinės

Vienas iš paskutinių metų trendų – tai belaidės ausinės. Nors toks ausinių modelis visų pirma turėjo pasitarnauti fiziškai aktyviems žmonėms, tačiau tapo nepamainomos dirbant, vairuojant, sportuojant, einant pasivaikščioti ar tiesiog klausantis muzikos.

Ekspertė pastebi, kad nors „Apple“ gaminys nebuvo pirmasis produktas šioje kategorijoje, tačiau būtent „AirPods“ ausinės pradėjo visą „True Wireless“, kuomet kiekviena ausinė yra atskiras elementas ir jų nejungia jokie laidai, ausinių ažiotažą.

Tiesa, prie jų išpopuliarėjimo prisidėjo ir mados – vis dažniau bevielės ausinės tampa jaunimo stiliaus dalimi. Galima pastebėti, kad ir iki šiol bevielių ausinių bumo ausinės buvo tapusios vienu iš ankstyviausių technologinių aksesuarų, kurių pirminė funkcija liko tokia pati besikeičiant produkto dizainui ir stiliui.

Akiniai su garso sistema

Prie porą metų rinkoje pasirodė ir dar vienas išmanus aksesuaras – akiniai, kurių rėmeliuose įmontuota garso sistema. Toks išradimas leidžia muzikos klausytis be pašalinių jungčių. Produktas buvo kurtas vasaros pramogas mėgstančiai auditorijai, kuri galėtų suderinti apsaugą nuo saulės spindulių ir muziką be papildomų prietaisų. Tačiau, panašu, kad tokio didelio populiarumo kaip prieš tai minėti išmanieji aksesuarai nesulaukė, todėl liko labai ribotos gamybos.