Svetainės stalų pirkimo gidas

Valgomojo stalų pirkimo gidas

Valgomojo stalas yra didelė investicija, todėl nepirkite stalo tik dėl to, kad gražiai atrodo – atsižvelkite į kokybę ir funkcionalumą.

KOKĮ VALGOMOJO STALO STILIŲ PASIRINKTI?

Galbūt valgomojo stalas turės derėti ne tik prie kėdžių, bet ir prie virtuvės spintelių ar svetainės baldų. Pasirinkti tinkamą variantą padės šie klausimai:

Norite šiuolaikiško įvaizdžio? Labai tamsus ar šviesus medis, metalas ar medžiagų derinys gali sukurti modernumo pojūtį. Ploni stalų paviršiai, glotnios linijos, aštrūs kampai ir į apačią smailėjančios kojos – tai sudedamieji modernaus stiliaus elementai. Kas dabar madoje? Laisvesnio interjero valgomuosiuose – industrinio stiliaus, perdirbto medžio ir metalo, griežtesniuose – blizgantys, vienetinės išvaizdos, gerai išdirbto dizaino stalai.

Įsivaizduojate tradicinę atmosferą? Šilti medienos atspalviai, storos kojos ir minimaliai detalių suteiks kambariui nesuvaržytą stilių, kuris kartu yra praktiškas, nekeliantis jaudulio. Jei norite įsigyti stalą iš medienos, tikmedis yra geriausia medžiaga.

Kaimo sodybos stilius. Storos kojos ir stalviršiai, perdirbtas medis, nublukimai ir nusitrynimai prideda laisvumo, kuris atitinka kaimišką ar net namelio prie jūros stilių. Tamsias vietas praskaidrins nubalinti paviršiai; labai šviesiuose kambariuose, tamsesnė mediena suteiks ryškumo ir įtaigumo.

Ankštokas valgomasis? Išplėsti erdvę padeda šviesios spalvos ir atsispindinčios medžiagos. Svarbų vaidmenį atlieka ir forma. Prie apvalaus valgomojo stalo patogiai susės tiek pat svečių, kiek prie kur kas didesnio kvadrato ar stačiakampio formos stalo. Jei vis tik nusprendėte, jog norite stačiakampio formos stalo, vietoj kėdžių statykite suolus.

Ar viskas turi būti suderinta? Jei perkate stalą, be abejonės renkatės ir kėdes, o galbūt ir spinteles ar indaują. Suderinti baldai gerai atrodo mažame kambaryje. Jei galvojate susipirkti baldus per tam tikrą laiką, pavyzdžiui, kol sutaupysite, būtinai patikrinkite, ar komplektacijos, kurią norite įsigyti, baldai bus gaminami ir ateityje.

Kokia bus stalo paskirtis? Jei turite (ar planuojate turėti) mažų vaikų arba jei planuojate naudoti stalą kaip papildomą paviršių maisto gaminimui, jums reikės atsparaus ir keliais trinktelėjimais nesugadinamo stalo. Regeneruota arba sendinta mediena puikiai tinka, nes smūgiai ir iškilimai tinka jos pobūdžiui. Tokios medienos stalai gali bet kada būti nušlifuojami ir perdažomi.

Ar valgomojo stalo dydis atitinka kambario dydį?

Greičiausias būdas išsiaiškinti, ar stalas tilps kambaryje arba – pirmiausia – nuspręsti koks būtų idealus stalo dydis yra patiesti ant grindų laikraštį, palikti tarp jo kraštų ir sienų vietos kėdėms ar kitiems baldams. Palikite mažiausiai 60 centimetrų tarp stalo ir sienos, o idealus atstumas būtų maždaug 90 centimetrų.

Pirkdami stalą, kruopščiai išmatuokite kėdžių aukštį, ir atvirkščiai.

Kiek prie stalo sėdės žmonių?

Vienam žmogui prie stalo reikės nuo 55 iki 66 centimetrų vietos; apvaliam stalui imkite 75 centimetrų kraštinės ilgį. Jei kėdės turi porankius, pridėkite papildomus 10 centimetrų – taigi iš viso bus 70 centimetrų vienai vietai.

Kaip patikrinti kokybę

Prispaudus stalą ranka, jis turi tvirtai stovėti ant kojų, nelinguoti ir neklibėti. Vientisa mediena dažniausiai yra sujungta skėstadygiu (sujungimo būdu, kai galas užkertamas trapecijos forma), todėl tokie baldai yra itin tvirti; taip pat kai kurie baldai sutvirtinami spraustukais. Pigesnių baldų dalys gali būti sujungtos varžtais ar susegtos sankabėlėmis.

Vientisos medienos stalai yra sunkesni negu stalai iš plokščių.Vientisa mediena dažnai turi dėmelių ir gumbų, na bet tai dalis jos patrauklumo. Plokštės dažniausiai yra tolygių atspalvių ir paviršių.

 

Pasirinkti valgomojo stalą atrodo gana paprasta, bet kadangi tai yra itin naudojamas daiktas, norisi išsirinkti teisingai. Kartais valgomojo stalas tarnauja kaip šeimos susitikimų vieta, prie jo švenčiamos šventės, kuriami projektai ir planai. Visa tai šį baldą daro nepaprastai svarbiu. Kad atrastumėte idealų valgomojo stalą, reikia apsvarstyti šiuos veiksnius: dydį, talpumą, formą ir stilių.

Valgomojo stalo pasirinkimas

Pasirinkite kambariui tinkamą dydį. Valgomojo baldų yra įvairių dydžių, todėl įsitikinkite, kad pasirinkote reikiamų išmatavimų stalą. Bistro stalas puikiai tinka pusryčiauti ar tingiam sėdėjimui kieme, bet bus tikrai per mažas dideliame valgomajame. Prieš pasirinkdami bet kokį valgomojo baldą, išmatuokite kambarį. Atsiminkite, kad jums reikės erdvės aplink stalą praėjimui, kėdžių atitraukimui. Maksimaliam patogumui geriausia palikti 1,20 metro tarpą tarp stalo krašto ir sienos ar arčiausiai esančio baldo.

Apsvarstykite, kiek žmonių reikės susodinti. Jei ieškote stalo, prie kurio tilptų šeima ir artimiausi draugai, pakaks nedidelio stalo. Jei turite pakankamai vietos, pagalvokite apie išskleidžiamą stalą. Sulaukę daug svečių, galėsite stalą prailginti paprasčiausiai ištraukę ar atvertę kampus. Jei kiekvieni pietūs reiškia didelius šeimos susirinkimus, rinkitės didelį neištiesiamą stalą. Svarbiausia taisyklė: pasirinkite stalą, kur kiekvienam valgytojui bus bent 60 centimetrų vietos.

Atraskite tinkamiausią formą. Talpumas, atmosfera ir sugebėjimas užpildyti erdvę yra susiję su stalo forma. Apvalūs stalai skatina pokalbius, nes nė vienas nesėdi stalo gale; jie puikiai kuria bendravimo atmosferą. Maži, kvadratiniai valgomojo stalai puikiai tinka mažoms grupėms. Ovalios formos stalas dideliame kambaryje sukuria įtaigaus stiliaus įspūdį ir sutalpina dideles grupes. Stačiakampio formos stalai prideda oficialumo ir progiškumo.

Nuspręskite, koks stilius. Jei kambarys turi sustiprinti jūsų namo architektųrą, pasirinkite tikrai stilingus baldus. Pušiniai stalai, kartu su šiek tiek dėmėta mediena, gali suteikti kasdieniškumo. Tamsesni medžiai, pavyzdžiui, vyšnia ar raudonmedis yra nuostabi medžiaga oficialiems valgomojo stalams. Metalo ir stiklo stalai, nors yra modernesnė medžiaga nei medis, gali būti tokie pat oficialūs kaip įmantrus raudonmedis. Tamsus metalas labiau tinka santūresnėms progoms, tuo tarpu blizgus plienas ir aliuminis sukelia daugiau kasdieniškumo.

 

Prieš perkant, žinokite:

Kartokite paskui mus: vientisas medis, vientisas medis, vientisas medis… Nuo šios akimirkos, pamirškite drožlių plokštes bei fanerą ir sutelkite dėmesį į ilgalaikio, vientisos medienos stalo pirkimą. Ar tai reiškia, kad pušis išbraukta iš sąrašo? Jokiu būdu. Geltona pušies mediena yra stipri, bet geriau pasisaugokite baltos: jis pernelyg minkšta ir lengvai išsikreivina.

Apžiūrėkite ir patikrinkite prekę

Perskaitykite eitiketę ir pabelskite medį, kad įsitikintumėte, jog jis ne tuščiaviduris. Išbandykite stalo stabilumą, atsiremkite į jo kapą, įsitikinkite, kad nekliba. Naudokite pardavimo asistentą kaip šaltinį… Juk tam jie ten ir yra. Jei turite valgomojo kėdes, atsisėskite prie stalo ant tokio pat aukščio kėdės ir įsitikinkite, kad bus patogu. Jei stalas iš medienos netinka jūsų stiliui, pasidairykite į stalus su metalo rėmu arba stikliniu paviršiumi.

Išsirinkite tinkamą dydį

Numatykite bent 1,5 metro (jei turite ne per daugiausiai vietos – 1,2 metro) ilgio atstumą nuo stalo, tam, kad svečiai nesunkiai atitrauktų kėdes ir atsisėstų. Stalai, kurie išsiskleidžia, yra itin praktiškas pasirinkimas.

 

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *