Svetainės kėdžių pirkimo gidas

Kai perkate kėdes savo svetainei, siekiate išsirinkti tokias, kurios būtų ne tik patogios ir stilingos, bet ir ilgalaikės. Šis pirkimo gidas padės jums surasti kėdes, kurios atitiks jūsų stilių ir gyvenamąjį plotą. Prieš pradėdami rinktis tobulą kėdę, apsvarstykite, kokio dydžio, stiliaus ir medžiagų norite.

Pasirinkite tinkamą dydį:

Įvertinkite savo svetainės dydį. Prieš renkantis bet kokį baldą, būtina išmatuoti kambarį, ypač vietas, kuriose planuojate statyti kėdes. Įsitikinkite, kad kėdės ne tik tilps, bet ir leis vaikščioti aplinkui.

Įsitikinkite, kad kėdės neatrodys mažos šalia sofos. Jei jau turite sofą, išmatuokite vienos sėdimos vietos aukštį ir plotį. Rinkitės tokias kėdes, kurių išmatavimai yra atitinkami ir taip išlaikykite proporcijas.

Kėdės-akcentai telpa į mažas vietas. Kėdės-akcentai yra mažesnės nei pilnai apmušti svetainės foteliai. Jie turi aiškų rėmą, apmuštą arba sėdynę, arba atlošą. Kėdės suteikia papildomą sėdėjimo vietą mažame plote; nedidelei svetainei apstatyti gali užtekti ir poros tokių kėdžių bei dvivietės sofos. Sulaukę pietums netikėtų svečių, tokią kėdę galite nunešti į valgomąjį. Spalvinga kėdė-akcentas pagyvina svetainę, net kai niekas ant jos nesėdi.

Raskite savo stilių:

Sofos ir kėdžių suderinimas. Dažnai kėdės parduodamos kartu su sofa, yra tokių pat linijų ir padaryti iš tokių pat medžiagų. Tačiau, atsižvelgiant į sofos medžiagą, apmušalus ir stilių, galima parinkti kėdes taip, kad jos atrodys tarsi iš to paties komplekto, kaip sofa.

Sofos papildymas. Norite rasti kėdes, kurios dera prie sofos, bet nėra vienodos? Pasirinkite vieną sofos elementą, pavyzdžiui spalvą ar stilių ir derinkite su juo. Svetainėje visuma greičiausiai bus išlaikyta, jei rinksitės kėdes, kurių dizainui įtaką padarė tas pats laikmetis.

Atsižvelkite į kambario atmosferą. Jei jūsų svetainė yra oficialesnė ir naudojama tik specialioms progoms, ieškokite kėdžių su stačiais atlošais. Kėdės su užlenktais, užriestais atlošais nebus geras pasirinkimas. Tokios kėdės tarnavo kaip praktiškas dalykas, užlenkimai saugojo nuo skersvėjų, o šiandien tokie atlošai praradę funkcionalumą, labiau naudojami kaip stiliaus priemonė. Jei jūsų svetainė yra kasdienių susitikimų vieta, ieškokite baldų, kuriuose gera įsitaisyti: minkštų fotelių ar kušečių.

Svetainės kėdė

Pasirinkite medžiagą:

Odinės kėdės. Yra įvairių stilių odinių kėdžių. Glotnaus paviršiaus ir aiškių linijų foteliai, suderinti su moderniu interjeru, suteiks kambariui rafinuotumo. Vienas iš pasirinkimo variantų gali būti vadinamosios „klubinės” kėdės, kurios turi porankius ir žemus  atlošus, esančius maždaug porankių aukštyje. Televizoriaus žiūrėjimui išbandykite aukštesnes kėdes ar fotelius su minkštesne, švelnesne oda. Odinių fotelių nusitrynimai ir nusidėvėjimai atrodo natūraliai ir netgi prideda savotiško žavesio.

Audiniu apmuštos kėdės. Jei norite kažko kasdieniško ir spalvingo, audinys tikriausiai bus tinkamiausiais pasirinkimas. Yra įvairių raštų ir atspalvių, todėl tokios kėdės gali suteikti kambariui šlakelį ryškumo.

Mikropluoštu apmuštos kėdės. Turite vaikų ar gyvūnų? Jums reikės baldų, kurie bus pagaminti iš medžiagų, kurios nesunkiai valosi, pavyzdžiui, mikropluošto. Nors spalvų ir raštų pasirinkimas nebus toks platus, jį tikrai atpirks lengvas valymas bei galimybė pasirinkti stilių.