Svetainės baldai

Svetainės baldai

Svetainė – tai ypatinga namų erdvė. Čia priimate svečius, vakarais ir savaitgaliais susirenka šeima, švenčiamos intymios šventės. Taigi, svetainė turi ne tik reprezentuoti jus, bet būti ir jauki. Kaip pasirinkti baldus kambariui, kuris atspindės jūsų vertybes ir atitiks jūsų asmenybę?

Didelę svetainės dalį užima minkšti baldai, tačiau jos veidą apsprendžia korpusiniai baldai. Standartinį korpusinių svetainės baldų komplektą paprastai sudaro komoda, kelios pakabinamos/pastatomos spintelės arba indauja ir TV staliukas. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis korpusinius svetainės baldus?

Štai 10 paprastų patarimų, padėsiančių jums išsirinkti tinkamus baldus svetainei ir sukurti patrauklų, estetišką interjerą.

  • Pirmiausia išmatuokite svetainę, atkreipkite dėmesį į nestandartinio išplanavimo momentus. Taip pat kritiškai įvertinkite savo poreikius: ar dažnai priimate svečius, ką veikiate „šeimos vakarais“. Tai padės nuspręsti, kokio dydžio, tipo ir komplektacijos baldai yra optimaliausi jūsų atveju.
  • Mažą svetainę geriausia apstatyti kompaktiškais baldais ir rinktis minimalų dalių skaičių. Ypatingai mažoje svetainėje didelę svarbą įgyja tokios baldų detalės, kaip, pavyzdžiui, spintų durys. Tradicinėms varstomoms durims gali nepakakti vietos, tad geriau rinktis baldus su stumdomomis durimis. Mažą erdvę galima vizualiai praplėsti veidrodžio pagalba.
  • Erdviai svetainei galima rinktis masyvesnius baldus, jų gali būti daugiau. Jei svetainė pakankamai didelė, joje galima patalpinti ir valgomojo komplektą. Jei dažnai priimate svečius, kritiškai įvertinkite stalo dydį ir apsvarstykite kėdžių skaičių: standartiniame komplekte būna iki 12 kėdžių. Taip pat atkreipkite dėmesį į nestandartinio išplanavimo aspektus – galbūt įprastą spintą ar indaują geriau pakeisti kampine.
  • Prieš įsigydami svetainės baldus, apmąstykite, ką norėsite sutalpinti svetainėje. Jeigu norite pastatyti keletą šeimos nuotraukų, jums reikalingos lentynos arba vitrininės spintos. Jei planuojate svetainėje laikyti indus, jums prireiks indaujos. O galbūt planuojate svetainę dekoruoti įvairiais dizaino dirbiniais? Gal be televizoriaus svetainėje bus ir muzikinis centras? Tuomet jums bus reikalingi papildomos lentynos, staliukai ir komodos.
  • Jei svetainės baldus komplektuojate patys, laikykitės paprastos taisyklės: baldus įsigykite poromis, taip apstatyta svetainė atrodys proporcingiau. Taip pat atkreipkite dėmesį, kiek erdvės užima korpusiniai baldai. Kad erdvė nebūtų užgrūsta ir vizualiai neapsunktų, baldai turi užimti ne daugiau nei 2/3 sienos ilgio. Sustatydami baldus įvertinkite, ar po svetainę bus patogu judėti
  • Labai svarbu gerai apgalvoti būsimos svetainės stilių. Baldai svetainei paprastai perkami ilgesniam laikui. Tokiu atveju tinkamiausias pasirinkimas yra klasikiniai ramių atspalvių baldai. Jei planuojate baldus pirkti „visam gyvenimui“, geriausias variantas yra klasikiniai natūralaus medžio baldai. Jei baldus planuojate keisti gana dažnai, tuomet galite rinktis modernius baldus, atspindinčius baldų dizaino tendencijas, ir nebijoti ryškesnių spalvų, įdomesnių faktūrų, raštų.
  • Korpusinių svetainės baldų spalvos turi derėti su bendru svetainės koloritu. Tačiau nebijokite įvesti ryškesnių akcentų. Pavyzdžiui, tamsūs baldai atgaivins šviesią svetainę, ir atvirkščiai – neutralaus atspalvio baldus galima derinti su ryškesnio atspalvio minkštąja dalimi. Taip pat atminkite auksinę interjero dizaino taisyklę – kuo mažesnė erdvė, tuo ramesnius atspalvius derėtų rinktis.
  • Jei planuojate svetainę puošti dekoro elementais, nepamirškite tinkamo apšvietimo. Vazoms, skulptūrėlėms, nuotraukoms išryškinti puikiai pasitarnaus vitrininės spintos, sekcijos ar komodos su integruotu LED apšvietimu.
  • Atkreipkite dėmesį į baldų kokybę ir rinkitės kokybiškos plokštės gaminius. Atidžiai patikrinkite baldų kraštus, kampus ir sujungimus: jie turi būti kruopščiai užbaigti, laminatas negali būti pažeistas. Jei perkate baldus iš natūralaus medžio, atkreipkite dėmesį į jo apdirbimą.
  • Rinkitės patikimus baldų gamintojus, kurie gaminiams suteikia garantiją. Rekomenduojama rinktis Vakarų Europos gamintojų baldus – jie aukštesnės kokybės.