Svatainės lentynų pirkimo gidas

KAIP TEISINGAI IŠSIRINKTI LENTYNAS IR DAIKTŲ LAIKYMO SISTEMAS

Ar kada nors turėjote per daug vietos susidėti daiktams? Tikriausiai ne. Norint prisijaukinti šiuolaikišką gyvenimo stilių ir namuose išvengti streso, padeda organizavimas. Be to, meistriškai padarytos knygų lentynos atrodo puikiai tiek tuščios, tiek pripildytos knygų.

Išmatavimai

Pradėti reikia nuo išmatavimų. Prieš eidami apsipirkti, įsitikinkite, kad su savimi turite lentynoms numatyto ploto išmatavimus ir metrą.

Ar daiktas, kurį išsirinkote tilps pro jūsų priekines duris, bus ne per aukštas/ilgas/platus? Jei ne, įsitikinkite, kad išsirinkote baldą, kuris gali būti surenkamas jūsų namuose.

Jūsų daiktų laikymo poreikiai

Kai nutarsite, kokius daiktus jums reikia laikyti ar eksponuoti, paaiškės ir reikiamo baldo stilius: ar tai atvira lentyna, ar šiuolaikinė knygų spinta, indauja, komoda ar spintelė.

Plotą taupančios idėjos

Jei erdvė yra didelė, pakanka vietos ant sienos, pagalvokite apie lentynas ir laikymo sistemas, kaip tam tikras kambarių pertvaras, ypač jei turite svetainę/valgomąjį – jos nubrėš ribas tarp šių kambarių.

Lentynos garsui ir vaizdui

Televizoriams, tiek plazminiams, tiek LCD, DVD grotuvams geriausias pasirinkimas yra audio ir video komplektas, kuris leidžia paslėpti elektros prietaisų laidus.

Nuo pakabinamų dėžučių, tarnaujančių kaip naktiniai staliukai iki nesibaigiančių knygų lentynų gobšaus knygų kietais viršeliais kolekcionieriaus namuose, lentynos puikiai išplečia erdvę ir funkcionalumą jūsų namuose.

Lentynų tipai

Are pavargote lipti per knygų stirtą į lovą? Norite įvesti tvarką DVD ir CD kolekcijoje, kurią per daugelį metų sukaupėte? O kaip yra su jūsų miegamuoju: trūksta erdvės naktinei spintelei bet reikia kažkur padėti lempą ir žadintuvą? Lentynos gali jus išgelbėti. Pasirinkite iš daugybės variantų: knygų lentynų, diskų lentynų, kampinių lentynų, stovinčių lentynų, stiklinių lentynų, pakabinamų lentynų, metalinių lentynų, lentynų atramų, papildomų lentynėlių, lentynų bloko, pakabinamų dėžių ir vielinių lentynų.

Knygų lentynos

Knygų lentynos dažniausiai yra apie 30 cm pločio, ir, priklausomai nuo dizaino, įvairaus ilgio bei storio.

Diskų lentynos

Diskų lentynos paprastai sudarytos iš stalčių, durelių ar lentynėlių, kurių dydis pritaikytas CD ir DVD diskams.

Kampinės lentynos

Kampinės lentynos praverčia todėl, kad suteikia funkcionalumo vietoje, kur erdvė dažniausiai lieka nepanaudota.

Stovinti lentyna

Stovinčios lentynos patrauklios dėl to, kad dėl jų nereikia gręžti sienų. Šių lentynų būna įvairių aukščių ir pločių. Žinotina, jog žemos lentynos išlaiko kambaryje daugiau šviesos.

Stiklinės lentynos

Stiklinės lentynos gali atrodyti nesaugiai, bet tai priklauso nuo sienelių storio. Jos gali būti labai tvirtos, iš permatomo arba spalvoto stiklo.

Pakabinamos lentynos

Pakabinamos lentynos atrodo tarsi laikytųsi ore, nes prie sienos pritvirtinamos nematomais laikikliais.

Metalinės lentynos

Metalinės lentynos dažnai  turi atvirus šonus, lentynėlių aukštis gali būti reguliuojamas.

Lentynų atramos

Lentynų atramos yra dalys, kurios prilaiko lentynas iš apačios. Jos gali būti dekoratyvios arba paprastos ir funkcionalios.

Papildomos lentynėlės

Papildomos lentynėlės yra puikus būdas išskirstyti lentynas į dar mažesnes lentynas, kiekvienai priskiriant skirtingą funkciją ar daiktus. Jos gali būti horizontalios arba vertikalios, pakabinamos ar stovinčios.

Lentynų blokai

Lentynų blokus sudaro įvairių konfigūracijų, pavyzdžiui, skirtingų ilgių, lentynos, sudarančios vieną bloką. Kartais jos pakabinamos, o kartais tiesiog pastatomos ant grindų.

Pakabinamos dėžės

Pakabinamos dėžės atrodo taip: dėžutė, kartais su sienele, kartais be jos, pritvirtinta prie sienos. Jų privalumas – dėžutės viršus, kuris gali būti panaudojamas pastatyti nuotraukoms ar kitiems daiktams.

Vielinės lentynos

Industrinė išvaizda ir ilgalaikiškumas vielines lentynas paverčia puikiais šiuolaikinių namų atributais. Jos tokios pat nepamainomos pagalbininkės, kaip sieninės spintos ar sandėliukai. Beje, juose galima šias lentynas paslėpti.

Gaminio savybės

Ar tai būtų pati paprasčiausia spintelė, ar lentyna, ar lentynų blokas, egzistuoja tam tikri bendri gaminio bruožai. Į juos įeina medžiaga, išmatavimai, skyriai ir t.t. Pateiksime šiek tiek informacijos, kuri, tikimės, padės renkantis.

Medžiaga

Kaip tikriausiai supratote iš ilgo lentynų tipų sąrašo, laikymo sistemos gali būti pagamintos iš bet ko, pradedant medžiu, baigiant plastiku ir metalu. Lentynos ilgalaikiškumą ir svorį, kurį ji gales išlaikyti, lemia medžiagos storis.

Išmatavimai/storis

Prieš pirkdami lentyną, kruopščiai apžvelkite daiktus, kuriuos norėsite ant jos laikyti, apsvarstykite, kokie išmatavimai geriausiai tiktų. Pavyzdžiui, jei turite labai didelių knygų, rinkitės platesnę knygų lentyną.

Skyriai/aukštai

Dauguma lentynų ar laikymo sistemų yra suskirstytos į skyrius, todėl lengviau laikyti daiktus pagal jų tipą, spalvą ar kitus jums svarbius veiksnius.

Į ką reikėtų atsižvelgti prieš perkant lentyną

Iš pirmo žvilgsnio, lentynos ir laikymo sistemos atrodo paprastas pirkinys: horizontalios formos medžiaga, ant kurios dedamos knygos ir suvenyrai. Tačiau jūsų skirtas laikas apsvarstymams, koks variantas jums geriausiai tinka, atsilieps ne tik naudojimui, bet ir daiktų organizavimui (ar šio organizavimo nebuvimui) apskritai. Todėl prieš renkantis lentyną, patartina atsižvelgti į kelis veiksnius: įmontavimą, apsaugą nuo daiktų išvirtimo, išvaizdą ir skirtą vietą.

Įmontavimas

Entuziastingiems savadarbiams gali pasirodyti, jog įmontuoti lentyną yra lengva užduotis. Turėkite galvoje, kad sudėtingesniems lentynų komplektams prireiks rasti tinkamų varžtų ir juos įmontuoti.

Apsauga, nuo išvirtimo

Bet kuri lentyna, pastatyta prie sienos, turi būti apsaugota nuo išvirtimo, taip užtikrinant saugumą žmonėms ar daiktams, kurie joje laikomi. Tai ypač aktualu ten, kur yra mažų vaikų.

Išvaizda

Ji svarbesnė toms lentynoms, kurios bus statomos kambariuose, kur svarbus dizainas, ir ne tokia svarbi mažiau matomose vietose, kaip tualetas ar sandėliukas.

Vieta

Jei norite kambaryje pastatyti lentyną, reikia rasti jai vietą. Rūpestingai išmatuokite plotą ir apgalvokite, kaip lentynos dydis paveiks judėjimo galimybes ir kitų baldų išsidėstymą.

 

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *