Startuoja nemokamas e-žurnalas „GameON“

Rupjūčio 9 dieną internete pasirodė pirmasis lietuviško e–žurnalo „GameON“ numeris. Tai analogų Baltijos šalyse neturintis, 130 puslapių leidinys apie video žaidimus, video žaidimų pramonę ir kultūrą, skiriantis ypatingą dėmesį Lietuvos aktualijoms. Pirmąjį žurnalo numerį parengė jungtinė tinklaraštininkų ir žurnalistų komanda. „GameON“ jau dabar galite skaityti nemokamai interneto tarnyboje ISSU arba parsisiuntę PDF formatu iš žurnalo svetainės www.gameon.lt.

„Porą metų padirbėję su tinklaraščiu supratome, kad toks formatas ne visiškai atitinka mūsų lūkesčius ir misiją, kurią užsibrėžėme vykdyti. Tinklaraščiai rašomi ir skaitomi spontaniškai, tad turinys „pasimeta“ tarp skirtingų įrašų, ir kartais mums būdavo tiesiog sunku ištransliuoti vieną ar kitą mintį. Susidarė įspūdis, kad dėl turinio ir temų kaitos prarandame kontekstą. Tapome dar vienu žaidimų apžvalgų portalu, nors iš tiesų siekiame propaguoti domėjimąsi žaidimų kultūra.

Galbūt tai skamba paradoksaliai, bet e–žurnalo formatas leis mums būti lankstesniems, o kruopščiai atrinktas ir sugrupuotas turinys bus patogus skaityti. Visi mėnesio tekstai vienoje vietoje papildys vienas kitą, tad kiekvienas rašinys turės tam tikrą kontekstą“, — apie savo sprendimą aukoti dalį tinklaraščiams skirto laiko pasakoja vienas žurnalo kūrėjų Artūras Rumiancevas.

Pirmasis žurnalo numeris yra bene daugiausiai puslapių turintis video žaidimams dedikuotas leidinys Lietuvos istorijoje. Vartydami žurnalą rasite interviu su video žaidimų kūrėjais iš Lietuvos ir užsienio, naujausių video žaidimų apžvalgas, finansines įžvalgas, autorių rekomendacijas ir komentarus, šviežias elektroninio sporto naujienas ir kita. Pirmame „GameON“ numeryje taip pat svečiuosis ir viešnia iš užsienio, garsi video žaidimų kritikė ir video žaidimų kultūrą analizuojančių publikacijų autorė Leigh Aleksander.

„E–žurnalo formatas mums atveria naujas galimybes žaisti su savo pomėgiais. Internete nėra popieriaus kainų ir spaudos lankų, tad visi puslapiai priklauso mums! Tai lyg „Dievo režimo“ kodo aktyvavimas leidyboje, kai kurdami puslapius ir rikiuodami temas mes galvojame tik apie tai, kaip autoriai nori pateikti savo turinį, ir kokia forma jis bus mieliausias skaitytojui. Žurnalo puslapių kiekis nebus pastovus, jų darysime lygiai tiek, kiek reikia, kad būtume visiškai patenkinti savo darbu ir tekstų kokybe. Jokio pilstymo iš tuščio į kiaurą, siekiant užkamšyti skyles“, — savo sprendimą ignoruoti popierių komentuoja žurnalo redaktorius Gediminas Tarasevičius. — „Tiesa, dizainą mes kuriame taip, kad nutarę atspausdinti leidinį, galėtume tai daryti kad ir rytoj, tačiau kol kas tokių planų nėra“.

Žurnalas bus platinamas nemokamai, remiantis „mokėkite kiek norite“ principu. „Jei perskaitę žurnalą nutarsite jį paremti, galėsite taip ir padaryti. Tačiau kol kas „GameON“ yra leidžiamas ir išlaikomas tik gryno troškimo dalintis žaismo džiaugsmu“, – su šypsena teigia žurnalo bendraautorius Mantas Svidras. — „Skatinsime ir patys platinsime leidinį P2P tinkluose. Manome, kad šie tinklai patys savaime yra svarbūs ir reikalingi, tad šio žurnalo išleidimas mums pasitarnaus ir kaip savotiškas lietuviškų P2P tinklų tendencijų ir kultūros tyrimas. Nepaisant to, kad nuolatos griežtai pasisakome prieš piratavimą, mes toli gražu nepritariame tiems absurdams, kuriuos nuolat krečia Lietuvoje dirbantys autorinių teisių kūrėjai. Tiesiog stengiamės kuo subtiliau atitaisyti jų padaromą žalą. Juk visuose ginčuose svarbiausias — tarpusavio supratimas, o be nuolatinio, abipusio bendravimo jis, deja, neįmanomas“.

„GameON“ bus leidžiamas kas mėnesį.