Sportinės rankinės

Sportinėmis rankinėmis vadinami profiliuoti, atitinkamai sustiprinti su dirželiu per petį krepšiai, skirti konkretiems poreikiams tenkinti.

Sportinių krepšių rūšys

Sportinių krepšių rūšių yra tiek pat daug, kiek sporto šakų. Kiekvienas nesunkiai gali susirasti sau tinkamiausią variantą nepriklausomai nuo to, ar yra labiau elegantiškų sportų mėgėjas ar ekstremalių iššūkių šalininkas. Tereikia tik pagalvoti, kokius poreikius turėtų tenkinti ir kokius reikalavimus atitikti. Ar sportinė rankinė turėtų būti tiesiog universali talpykla skirta aprangos, batų ir populiarių sportinių aksesuarų nešiojimui ar labiau profesionalus variantas, tiksliai derantis prie tam tikros sportinės įrangos?  O galbūt ieškote paprasto kelioninio krepšio? Rekomenduojama anksčiau apgalvoti tai, kokiu būdu bus naudojamasi sportine rankine ar krepšiu.

Populiarios rūšys

„Paštininko“ rankinės. Nedidelės rankinės su įprastu dirželiu nešiojamos per petį, įprastai pasižyminčios keliais papildomais skyriais ir nedidele vidine erdve svarbiausiems daiktams. Jos būna įvairaus stiliaus, spalvų, apdailos ir kainos.

Universalios fitneso/futbulo rankinės. Įprastai tai pailgos rankinės su reguliuojamu dirželiu bei patogiu sustiprinimu ant peties. Lengvai supakuosite čia visą savo sportinę aprangą, batus ir izotonikus. Dažnai tokias rankines renkasi mėgėjiško futbolo aistruoliai, tačiau iš esmės niekas netrukdo tam, kad tokia tašė pasitarnautų kaip krepšinio, bėgiojimo ar karatė įrangos krepšys.

Profesionalios rankinės konkrečiam sportui. Ši sportinių rankinių rūšis sukurta atsižvelgiant į konkrečius sporto (futbulo, teniso, plaukimo) įrangos elementus. Populiarios yra teniso rakečių, golfo ar ledo ritulio lazdų arba boulingo ritulių dėklų funkcijas atliekančios rankinės. Praktiškai kiekvienai populiariai sporto šakai yra atitinkamos rankinės ir krepšiai, skirti tos sporto šakos elementų transportavimui. Tai būtinas sprendimas profesionaliems sportininkams, tačiau šios rankinės turi vieną pagrindinį trūkumą – jos yra nepraktiškos, nes beveik netinka kitų daiktų nešiojimui ir transportavimui.

 praktiskas sportinis krepsys

Kaip išsirinkti?

Pirmiausia siūloma pagalvoti apie sportinės rankinės/krepšio įsigijimo tikslą, t.y. kam ją naudosime? Tada rekomenduojama atkreipti dėmesį į keletą elementų, ypač jei rinksitės universalią sportinę rankinę.

Praktiškumas

Prieš įsigydami konkretų modelį, gerai pagalvokite, ar joje tikrai tilps visi daiktai, kuriuos norite nešiotis. Gerai, jei rankinėje yra papildomi skyriai ar kišenės mažiems daiktams. Jeigu ketinate sportinėje rankinėje ar krepšyje nešiotis kamuolį, paieškokite modelio su papildomu dugnu tam, kad per rungtynes naudotas kamuolys nepurvintų jūsų aprangos. Jei bijote vagysčių, atkreipkite dėmesį į tai, ar rankinė turi dvigubą užtrauktuką, leidžiantį ją surankinti maža spyna. Taip pat pažiūrėkite, ar yra pritvirtinti atšvaitai (kurie tikrai reikalingi, jei po sporto grįžtate vėlai ir pėsčiomis). Atkreipkite dėmesį į medžiagą, iš kurios yra pagaminta rankinė. Nepamirškite, kad nešiositės joje pakankamai labai eksploatuojamus daiktus: batus po rungtynių, drėgnus rankšluosčius ar prakaituotus drabužius. Todėl vertėtų atkreipti dėmesį į tai, kad medžiaga būtų lengvai valoma ir sunkiai purvintųsi. Geriau rinkitės tamsesnių atspalvių modelius. Puiku, jei rankinė pagaminta iš vandeniui atsparios medžiagos, pvz., turi papildomą neperšlampamo poliesterio sluoksnį.

Solidumas

Sportinės rankinės yra labai eksploatuojamos, o sporto įrangos priedai lengvai pratrina plonesnes medžiagas. Atkreipkite dėmesį į tai, ar rankinė turi papildomus sustiprinimus jautriose vietose. Plastmasinis užtrauktukas, kaip ir striukėje, nežada nieko gero, todėl patartina, kad jis būtų metalinis. Žinomas prekės ženklas įprastai yra kokybiško gaminio garantija.

Patogumas

Dažnai praverčia papildomi rankinės rankenėlių sujungimai bei minkštas diržo per petį sutvirtinimas. Pagalvokite, ar konkretus modelis tikrai bus jums patogus. Jei po intensyvių treniruočių jūsų organizmas dar patirs papildomą sudirginimą, kurį sukelia spaudžiatys elementai, rizikuosite apskritai prarasti norą sportuoti.

Grožis

Išskyrus visus šiuos praktiškus bruožus, nepamirškite, kad sportinė rankinė ar krepšys lydės jus viešosiose vietose. Rinkitės krepšį, kuris geriausiai komunikuos jūsų asmeninį stilių ir bus patogus partneris keliaujant sportuoti.