Skaitmeniniai fotoaparatai

Seniau nuotraukas reikėjo ryškinti tamsioje patalpoje, dabar – tai jau yra praeitis. Skaitmeniniai fotoaparatai labai populiarūs. Jų istorija prasidėjo daugiau kaip prieš 30 metų. Šiuolaikiniai fotoaparatai turi daug papildomų funkcijų ir galimybių.

Skaitmeninių fotoaparatų ypatybės:

Šiuos fotoaparatus nesudėtinga naudoti, jie nedideli ir nesunkūs. Idealiai tinka kelionėms į kalnus, prie ežero, prie jūros ir kitur. Tokiu fotoaparatu galima padaryti gerų nuotraukų: portretų, peizažų, fotografuoti svarbius gyvenimo momentus.

Jais gali būti sunku kokybiškai nufotografuoti sportinius renginius, daryti fotoreportažus. Viskas priklauso nuo laiko, nes paprastai užfiksuoti gerą kadrą yra labai mažai laiko, o skaitmeniniai fotoaparatai lėtai įsijungia, prasta judriųjų paveikslų kokybė. Deja, patalpose jaus padaryti kokybiškų portretų praktiškai neįmanoma, nes matrica yra labai jautri, todėl atsiranda trugdžių – kurie turi įtakos kokybei ir smulkmenoms. Reikia turėti omenyje, kad autofokusas veikia lėtai ir jo gali nepakakti patalpoje.

Tačiau skaitmeniniai fotoaparatai turi nemažai kitų galimybių. Jais galima padaryti dideles nuotraukas, net iki 30 x 45 cm. Kai kurie modeliai turi pakankamai sutvirtinimų, kad būtų galima daryti nuotraukas iki 1,5 metro virš vandens lygio. Su daugeliu modelių galima įrašyti filmus, juos galima naudoti kaip paprastas filmavimo kameras.

Skaitmeninius fotoaparatus galima suskirstyti į keletą pagrindinių grupių:

  • mėgėjų;
  • elegantiškieji;
  • pažangūs.

Toks suskirstymas yra pagrindinis kriterijus, kuriuo reikia remtis perkant fotoaparatą.

Mėgėjų fotofotoaparatai

Mėgėjų fotoaparatai – tai paprasčiausios konstrukcijos fotoaparatai, kurių kainos labai mažos. Tarp jų yra net labai neblogų.

Šios klasės skiriamoji geba nuo 7 iki 12 mln. pikselių yra pakankama. Svarbus parametras yra optinis priartinimas. Jis palengvins kadro komponavimą ir padės nufotografuoti objektus, kurie yra toli. LCD ekrano skersmuo irgi svarbus parametras, nes nuo jo priklauso, kaip bus matomas vaizdas ir ar patogu bus peržiūrėti padarytas nuotraukas.

Mėgėjų fotoaparatai turi automatinį nustatymą ir įdomių programų, pavyzdžiui, skirtų fotografuoti sporto scenas, peizažus arba portretus.

Elegantiškieji fotoaparatai

Kita klasė – tai elegantiškieji fotoaparatai. Jie išsiskiria stilingumu. Jų funkcijos yra panašios į mėgėjų fotoaparatų. Nustatinėti praktiškai nieko nereikia. Yra veido atpažinimo funkcija – fotoaparatas nustato fotografuojamų veidų ryškumą. Įdomu tai, kad blykstė suveikia, kai fotografuojamas žmogus nusišypso. Jeigu jus domina elegancija – verta susidomėti, nes šie fotoaparatai yra labai maži.

Į kiekvieno iš minėtų fotoaparatų atmintį galima įrašyti filmų. Jų skiriamoji geba 640×480 pikselių, 30 nuotraukų per sekundę. Kai kurių modelių – pavyzdžiui, „Olympuscolių – galima nusipirkti skirtingų spalvų.

Pažangūs fotoaparatai

Pažangių fotoaparatų procesorius galima kontroliuoti. Tai yra manualinė rūšis (P,A,S,M) bei gerai žinomos mėgėjų konstrukcijos – automatinės ir teminės. Pažangūs skaitmeniniai fotoaparatai yra didesni už mėgėjiškus, dėl to juos patogiau laikyti rankoje, yra papildomų laikiklių. Standartiniai – dideli objektyvai. Dėl naudojamos optikos preciziškumo šie fotoaparatai gali konkuruoti su pigiausiais veidrodiniais fotoaparatais.

Pažangūs fotoaparatai – tai tinkamas pasirinkimas tiems, kurie žino, kaip daromos nuotraukos ir kaip vyksta visas procesas. Žodžiai jautrumas, stabilizavimas ir kiti nėra jiems svetimi.

Žodynėlis

Skaitmeninių fotoaparatų techniniai parametrai:

Autofokusas – mechanizmas, kuris nustato pasirinkto objekto ryškumą.

Baltumo balansas – spalvų korekcija, kurią galime naudoti kiekvienoje nuotraukoje, kad spalvos būtų realios.

Jautrumas ISO – parametras nusako aparato jautrumą šviesai. Dėl ISO ypač lengva fotografuoti, kai būna neįprastas apšvietimas.

Duomenų įrašymo formatas – grafinių plikų rūšys, kuriuose įrašomos nuotraukos.

Pikselių kiekis (mln.) – visų šviesai jautrių taškų skaičius skaitmeninio fotoaparato matricoje.

Pikselių skaičius LCD – pikselių skaičius ekrane LCD ekrane.

Interpolacija – „dirbtinių pikselių gaminimo procesascolių, procesorius apskaičiuoja pikselio spalvą pagal šalia esančias spalvas.

Objektyvo aiškumas – šviesos kiekis, kuris tenka objektyvui. Kuo mažesnis uždengimas – tuo daugiau patenka šviesos, tuo geresnės kokybės yra objektyvo optika. Su šviesesniais objektyvais galima dirbti sudėtingesnėmis sąlygomis ir padaryti geresnės kokybės nuotraukų.

Ekspozicijos korekcija – galimybė įvesti nuolatinę korekciją; ši funkcija pravers, kai bus specialus apšvietimas.

Maksimalus nuotraukų greitis – maksimalus kadrų skaičius per sekundę, kuriuos gali padaryti fotoaparatas.

Blykstė – šviesai jautrus elementas.

Papildoma atminties korta – atminties kortos rūšis, kurią galima naudoti fotoaparate.

Objektyvo lizdas – parametras, pakeičiantis objektyvo kampą, priartinantis ar atitolinantis fotografuojamą vaizdą.

Šviesos matavimas – šviesos matavimo būdas per pereinantį objektyvą.

Uždanga – elementas, esantis ant objektyvo, reguliuojantis, kiek šviesos patenka ant matricos. Su mažomis uždangomis (f/2,8) galima fotografuoti sunkesnėmis sąlygomis, fotografuoti portretus, sukurti susiliejančio fono efektą.

Paveikslo skiriamoji geba – pikselių skaičius tiek vertikaliai, tiek horizontaliai.

Blykstės greitis (Max) – maksimalus blykstės atsidarymo ir užsidarymo greitis.

Makro režimas – tai aparato darbo režimas, kuris leidžia daryti nuotraukas iš labai arti.

Blykstės lempos darbo režimas – galimybė nustatyti lempos darbo režimą.
Teminiai režimai – paveikslo rejestracijos režimai, visiškai automatiški, todėl patiems nereikia nieko nustatyti.

Vaizdo režimas – galimybė paskirstyti vaizdo plikus.

Svoris – aparato svoris be baterijos.

Displėjus LCD – LCD ekrano dydis, matuojamas coliais.

Aštrumo diapazonas – tai objektyvo funkcija, nustatanti atstumą nuo objekto iki fotoaparato, kad vaizdas liktų ryškus.

Įmontuotos lempos diapazonas – atstumas, skaičiuojamas metrais, kuriuo lempa veikia efektyviai.

Maitinimas – akumuliatorių rūšis arba baterijos.

Jungys – fotoaparate esančios jungtys.

Skaitmeninis priartinimas cyfrowy – specifinis fotoaparato priartinimas.

Optinis priartinimas – nurodo, kiek galima priartinti fotografuojamą objektą, kad nepakistų kokybė.