SimCity Social – tavo draugų ir simsų miestelis

EA pastaruoju metu suskubo į internetą perkelti supaprastintas žymių savo žaidimų serijas. Turbūt vienas žemiausių paprastumo laiptelių yra socialiniai žaidimai. Kaip tik čia stovi neseniai Facebook į atvirą testą pakvietęs SimCity Social.

Žaidimas iš karto labai primena tuos nesuskaičiuojamus Zynga bandymus priversti tave ir tavo draugus mokėti už paikiausius dalykus, pagerinančius žaidimą. Yra draugų juosta apačioje, yra siūlymai apeiti kai kuriuos žaidimo reikalavimus perkant deimantus… Tik tai pastebėsi negreitai. SimCity Social pradedi nuo mažo miestelio, šalia kurio nukrinta ateivių lėkštė. Tavo darbas yra plėsti miestelį statant namus ir gamyklas, plėtojant verslą.

Namai turi daugiau gyventojų, jei stovi prie vandens, yra apsupti įvairių atrakcijų ir neišvengiamai turi būti sujungti su keliu. Verslas duoda daugiau pinigų, jei aplinkui yra namų (ir kuo didesnių, tuo geriau). Gamyklas ir jų gamybą veikia tik upės artumas. Verslą ir gamyklas, kaip ir kokiame Farmville, reikia aplankyti ir susirinkti gėrį. Tačiau ne tik populiacija, pinigai ir prekės veikia miesto plėtrą. Norint patobulinti tam tikrus pastatus (o kartais ir iš viso pastatyti), reikia įvairiausių sunkiai randamų (nes net turintys juos suteikti pastatai retai tai daro) objektų – kaip ir įprastuose Zynga žaidimuose. Kodėl patobulinti aikštei reikia įniršio? Kas žino?! Dar blogiau yra tai, kad kai kuriems pastatams reikia darbuotojų, t. y. kitų SimCity Social žaidžiančių draugų. Baigiasi tuo, kad mano beveik visą miestą aptarnauja trys draugai, kartais viename pastate užimantys kelias pareigas.

Ta negreitai atsirandanti pinigų siena pasireiškia deimantais, už kuriuos galima padaryti bet ką: atrakinti ir pirkti pastatus, užpildyti draugų vietas pastatuose, gauti reikiamų daiktų statybai ir t. t. Ar labai ryškiai juntamas jų poreikis? Ne, iki kokio 10 lygio. Kita vertus, turint aktyviai žaidžiančių draugų, net ir tai tėra menka problema.

O šiaip žaidimas atrodo labai mielai, išsaugo SimCity būdingą humorą ir labai įtraukia.