Sausintuvai

Sausintuvai, dar kitaip vadinami drėgmės surinkėjais, yra skirstomi į buitinius, pusiau profesionalius ir profesionalius. Jie skirti drėgmės iš patalpų sugėrimui, ir tai padeda išvengi pelėsio atsiradimo ir bakterijų dauginimosi. Drėmė gali rinktis kaip gyvenamosiose, taip ir negyvenamosiose patalpose (drabužinėse, rūsiuose, skalbyklose, džiovyklose, sandėliukuose).  Šioms patalpoms džiovinti naudojami vidutinio galingumo (180 – 320W) drėgmės surinkėjai (Narciso, Midea, Alpic Air, Amcor, Delonghi, Ballu, Amcor, Argo, Secco irkt.).

  • Visi sausintuvai dirba 5 – 350C darbinėje aplinkoje.
  • Jų džiovinimo našumas yra skaičiuojamas prie 300C, 80% drėgnumo.
  • Visi jie yra patrauklios išvaizdos, paprastai valdomi ir turi imontuotą hirostatą.
  • Beveik visi sausintuvai turi anglies filtrą (DH, Ballu, Delonghi, Argo ir kt.), per kurį praėjęs drėgnas oras yra išvalomas nuo bakterijų ir kuris sugeria nemalonius kvapus.

Priklausomai nuo pageidaujamo džiovinimo ploto priklauso sausintuvo kaina. Mažoms patalpoms džiovinti ( gyvenamiesiems, kambariams, rūsiams, patalpoms, skirtoms laikyti muzikos instrumentams) naudojami sausintuvai, kurių našumas yra paskaičiuojamas 30 – 50 m2 plotui. Aišku, nuo sausinamo ploto dydžio priklauso elektros energijos suvartojimas (250 W – 1200 W), o tuo pačiu ir džiovinimo našumas. Mažesnieji sausintuvai statomi patalpose, kurių plotas yra nuo 30 m2 (Ballu, Deloghi). Šie sausintuvai patogūs tuo, kad jie dirba palyginti tyliai (triukšmo lygis 38-42 dB). Jų darbo našumas  yra nuo 9 ltr per parą (DH 714), 10 ltr per dieną (DH 711) iki 80 ltr per parą (D850E). Tačiau renkantis sausintuvus reikia atkreipti dėmesį į vandens talpos dydį.Narsiso per parą gali ištraukti iki 10 ltr vandens, tuo tarpu jo bakelio dydis tik 1,8 ltr., kitų sausintuvų vandens talpos tai pat nėra labai didelės (DH 711 – 2,5 ltr, DH 716 – 5,5 ltr). Esant labai drėgnai aplinkai patogiausia turėti sausintuvą su žarnele, kurią galima būtų įstatyti į kanalizaciją ( D850E).

Sausintuvų kainos svyruoja nuo 469 lt -Narciso, Midea – 629 Lt, iki 4500 Lt (Amcor, D850E).Sausintuvų dydis priklauso nuo paskirties: 270x330x500 mm (DH 711), DH 716 – 410x210x550 mm, kitų firmų sausintuvų dydžiai nėra nurodyti. Kai kurie sausintuvai (Amcor, Baliu) turi sensorinį valdymą bei ratukus patogesniam perkėlimui. Sausintuvų svoris svyruoja nuo 8,5 kg (DH740) iki 44 kg (profesionalūs). Profesionalūs drėgmės surinkėjai naudojami statybų pramonėje, restauruojamose patalpose ar sandėliuose produktų drėgmei sugerti (DH, Master). Gyvenamosioms patalpoms sausinti reikėtų naudoti Delonghi tipo sausintuvus su plaunamais oro filtrais. Juose taip pat galima nustatyti pageidaujamą drėgnumą. Amcor, Delonghi bei kt. turi antibakterinį oro filtrą, Delonghi DES – gali būti montuojamas prie sienos. Rinkoje taip pat sutinkami daugiafunkciniai mikroklimato įrenginiai. Jie atlieka sausinimo – šildymo – vėsinimo funkcijas (Amcor), Delonghi DDS30 gali veikti ir kaip oro filtravimo įrenginys, kurio išjungimo/įjungimo funkcijos yra programuojamos.  Alpic Air turi įmontuotą drėgnomatį, o Delonghi – laikmatį. Tai labai patogu naudojant namuose.