Saulės kosmetika

Saulės kosmetika ne tik apsaugo odą  nuo kenksmingų saulės spindulių, bet intensyviai ją drėkina ir puoselėja, neleidžia jai išsausėti, todėl tinkamai pasirinkta kosmetika lėtina senėjimo procesus ir leidžia džiaugtis saugiu įdegiu.

Nusprendėte pirkti saulės kosmetiką internetu? Pasirinkimas milžiniškas, todėl pasiklysti virtualiose parduotuvių lentynose labai paprasta. Štai keletas patarimų, kurie padės jums išsirinkti geriausiai jūsų odą apsaukiančią saulės kosmetiką.

Saulės kosmetikos rūšys ir filtrai

Apsaugai nuo saulės galite rinktis kremus, losjonus, purškiklius bei pieštukus. Pasirinkimą tūrėtų lemti jūsų odos tipas. Jei jūsų oda sausa, rinkitės kremus, jie intensyviai drėkina odą, nelaidžia jai išsausėti. Jei oda riebi, puikiai tiks ir losjonas bei purškikliai, jie tolygiai pasiskirsto ant odos, pašalina riebalų perteklių ir padeda tolygiai įdegti. Beje, jie labai patinka vyrams, nes tolygiau pasiskirsto ant plaukuotos odos ir greičiau susigeria. Vaikų oda yra gerokai jautresnė, todėl jai reikia daugiau priežiūros. Jiems puikiai tinka saulės kosmetika su mineraliniu arba atspindinčių filtru, ji nesukelia alerginės reakcijos, tačiau ant odos paviršiaus palieka plika akimi matomą apsauginę plėvelę.

Ant kiekvienos saulės kosmetikos priemonės yra parašytas jos apsaugos nuo saulės faktoriaus SPF skaičius, pavyzdžiui, SPF 8, SPF 30 ir pan. Šis skaičius parodo, kiek jūs galite būti saulėje nepatirdami jos žalingo poveikio. Kokią apsaugą derėtų rinktis taip pat „pasako“ jūsų odos tipas.

I tipas. Pirmo tipo savininkų oda šviesi, sunkiai dega ir nudega skausmingai, būna raudona ir neruduoja. Jei turite tokią odą, rinkitės saulės kosmetiką, kurios apsauginis filtras ne mažesnis nei SPF 25.

II tipas. Šių žmonių oda kiek tamsesnė, jie dažnai turi strazdanų, jie greitai ir raudonai įdega, tačiau įdegis greitai išblunka. Jiems derėtų rinktis saulės kosmetiką, kurios apsauginis filtras ne mažesnis nei SPF 20.

III tipas. Oda šviesiai ruda, įdega greitai, retai nusvyla, pakankamai ilgai išlaiko persikinį arba aukso spalvos įdegį. Puikiai tinka saulės kosmetika, kurios apsauginis filtras yra SPF 15-20.

IV tipas. Vidutinio rudumo oda greitai ir labai gražiai įdega šokoladiniu atspalviu, o pats įdegis gali išsilaikyti išties ilgai. Puikiai tinka saulės kosmetika, kurios apsauginis filtras ne mažesnis nei SPF 6.

Nepamirškite pasirūpinti oda ir po saulės vonių. Tam yra skirti specialūs kremai ir balzamai, kurie nuramina sudirgusią ar paraudusią odą, „ištraukia“ iš jos karštį ir sugrąžina komforto jausmą.

Kiek laiko saugu būti saulėje, naudojant saulės kosmetiką?

Kiekvieno žmogaus oda turi apsauginę funkciją, kuri tam tikrą laiką sugeba apsaugoti odą nuo pavojingų saulės spindulių. Vėlgi, viską lemia odos tipas. Pirmojo odos tipo žmonės be papildomos apsaugos saulėje gali išbūti 2 minutes, antrojo – 5 minutes, trečiojo – 10 minučių, o ketvirtojo 15 minučių. Vėliau odą reikia apsaugoti patiems.Taigi, kiek saugu būti saulėje net ir su apsaugine kosmetika?

Tai paskaičiuoti labai lengva: padauginkite savo natūralios odos apsaugos laiką iš SPF skaičiaus, pavyzdžiui, jei jūsų oda pati gali apsisaugoti  2 min., o jūs renkatės saulės kosmetikos priemonę, kurios SPF yra 15, saugiai saulėje galite būti pusvalandį. Tad, jei norite ilgiau pasimėgauti saulės voniomis vertėtų rinktis stipresnę apsauginę priemonę.

Kokia alternatyva?

Jei norite turėti gražiai įdegusią odą, tačiau tam trukdo jūsų odos tipas arba nemėgstate deginimosi saulėje, visada galite rinktis savaiminio įdegio kosmetiką – kremus, losjonus, purškiklius. Savaiminio įdegio kosmetika taip pat turi savo veiksmingumo indikatorius – bronzantus. Kuo jų skaičius didesnis, tuo savaiminis įdegis bus tamsesnis. Visgi, jei esate labai šviesios odos, nereikėtų per daug „nusirudinti“, atrodysite nenatūraliai.

Prieš naudojant savaiminio įdegio priemones, odą reikia tinkamai paruošti. Pilingas ir depiliacija yra būtini, kad jūsų savaiminio įdegio priemonė gražiai padengtų odą ir neliktų neestetiškai atrodančių dėmių. Visgi, šias procedūras derėtų atlikti likus mažiausiai 12 val. iki „deginimosi“ procedūros, kad oda spėtų atsigauti po sudirginimo. Taip pat pasirūpinkite, kad sausesnės kūno vietos, tokios kaip keliai ar alkūnės būtų tinkamai sudrėkintos kremu. Beje, priemonės tepimo metus nepamirškite nusiplauti rankų, juk nesinorėtų vaikščioti rudais delnais ir tarpupirščiais.

Primename:

  • Nepamirškite apsaugoti lūpas bei apgamus, jų apsaugai puikiai tiks apsauginiai pieštukai;
  • Veidui ir kūnui rinkitės atskiras ir tik toms vietoms skirtas priemones.
  • Apsaugine priemone išsitepkite likus bent 30 min. iki saulės vonių.

Pirkdami saulės kosmetiką internetu, atkreipkite dėmesį ir į tai ar ji yra atspari vandeniui.