Samsung New Series 9 – dizaino evoliucija

Samsung atnaujino savo itin lengvą ir galingą nešiojamąjį kompiuterį Series 9.

Kad tai ypatingas modelis, galima spręsti dar jo nepamačius – naujasis New Series 9 (NP900X4D) kompiuteris įdėtas į elegantišką juodą dėžę, kurios viduje yra paminkštinimas, saugantis ekraną. Nors Samsung, kalbėdama apie šią seriją, dažnai neakcentuoja termino ultrabook, Series 9 atitinka šiam standartui Intel iškeltus reikalavimus. Kompiuterio korpusas pagamintas iš tvirto magnio lydinio, yra vos 1,47 cm storio, 1,6 kg svorio, o pasileidžia per 10,6 sek. Panaudota aštuonių celių 62 Wh ličio polimerų baterija leidžia kompiuteriui veikti net iki 10 valandų.

Siekdama suploninti korpusą Samsung panaudojo mažesnes jungtis: Micro HDMI, mini VGA (adapteris perkamas atskirai), mini tinklo jungtis (adapteris pridedamas prie kompiuterio). Bet yra dvi USB 3.0 jungtys ir viena įkraunama USB 2.0, taip pat galima naudoti SD korteles. 

Kompiuteris turi trečios kartos Intel Core i5-3317U 1,7 GHz dviejų branduolių procesorių su integruota Intel HD 4000 vaizdo plokšte, 4 GB RAM (galima ir 8 GB versija), 128 GB SSD diską. Modelyje panaudotas 400 nitų ryškumo SuperBright technologijos, 15 colių 1600×900 raiškos ekranas. Paleistų Futuremark testų, kaip ir galima tikėtis, rezultatai atitiko neseniai bandyto HP Spectre XT skaičius.

Išoriškai naujasis kompiuteris nedaug skiriasi nuo debiutinio šios prabangios 9 serijos modelio. Tiesa, dabar jis sidabrinės spalvos, kaip ir dauguma ultrabook kompiuterių. O jo didesnis vientisas jutiklinis kilimėlis ir jo veikimas dar labiau primena kai kurių apžvalgininkų taikliai „nematomu drambliu kambaryje“ vadinamą didįjį konkurentą. Klaviatūra yra apšviesta, bet apšvietimas veikia tik tamsoje, klavišai žemo profilio. Galima pasirinkti ir tylų kompiuterio ventiliatorių darbo režimą.

Vertinant bendrą įspūdį vis dėlto labiau sužavėjo ir išskirtinesnė atrodė originalioji juoda korpuso spalva, bet, matyt, dizaino madų privaloma laikytis. Kita vertus, ieškantiems visiškai išskirtinio šios klasės kompiuterio praktiškai nelieka kito pasirinkimo kaip iš anglies pluošto pagamintas Lenovo X1. Žinoma, jis ir beveik du kartus brangesnis už šį Samsung New Series 9 modelį.