„Samsung“ monitoriai bevieliu būdu įkraus telefonus

„Qi“ – tai indukcinio įkrovimo būdas, sukurtas 2010 metais, kuris turėjo būti atsakas į vis trumpesnį mobilių įrenginių veikimo laiką. Jo dėka galima nors truputį įkrauti akumuliatorių padedant telefoną ant specialaus stovo. Deja, toks technologinis sprendimas neleidžia naudotis išmaniuoju telefonu įkrovimo metu, tačiau tam tikros taikymo praktikos gali iš tikrųjų palengvinti naudotojų gyvenimą. Tarp susidomėjusių indukciniu įkrovimu kompanijų yra „Samsung“, kuri integravo šią technologiją naujausiame flagmane. Todėl korėjiečių planai įvesti į rinką monitorius su integruotu bevieliu įkrovikliu neturėtų stebinti.

Indukcinis įkrovimas dar labai neišpopuliarėjo, vis dar žymiai labiau mėgstami yra standartiniai įkrovikliai. Tačiau pastebimos tendencijos, jog ši situacija visai netrukus pasikeis. Visų pirma todėl, kad bus pradėtas taikyti „Qi“ standartas, kuris leis išmanaus telefono bateriją beveliu būdu pripildyti per pusantros valandos, antra – rinkoje pasirodys daug įrenginių su indukciniais įkrovikliais. Būtent tokie ir yra nauji „Samsung“ kompanijos monitoriai. 24 colių „S24E370DL“ ir 27 colių „S27E370DS“ yra aprūpinti „Qi“ įkrovikliais. Tai reiškia, kad sėdėdamas prie kompiuterio naudotojas galės paprasčiausiai padėti savo telefoną po monitoriumi ir papildyti jį energija. Sprendimas išties tiek įdomus, tiek banalus ir iš tikrųjų keista, jog anksčiau tokia mintis buvo kilus tik „ASUS“ kompanijai (pvz. 27 colių 4K modelis).

Nauji „Samsung“ monitoriai turėtų pasižymėti Full HD skiriamąja geba ir 178 laipsnių žiūrėjimo kampais, 60 Hz atsinaujinimo dažniu, „AMD FreeSync“ technologijos, užkertančios kelią vaizdo rodymo vėlavimui, palaikymu. Be to gamintojas giriasi 4 ms reakcijos laiku, „Game Mode“ režimu, „Flicker Free“ technologija ir 1000:1 kontrastu. Specifikacijų požiūriu abu monitoriai yra praktiškai identiški, o vienintelis skirtumas tėra ryškumas, kuris mažesniame modelyje siekia 250 cd/m2, o „Samsung S27E370DS“ monitoriaus atveju jis siekia 300 cd/m2. Abu įrenginiai turi HDMI 1.4, DisplayPort 1.2 bei D-Sub. Deja, kol kas nežinomos naujų monitorių kainos, o detalės susijusios su šia tema turėtų būti atskleistos „IFA“ mugės, įvyksiančios rugsėjo 4 – 9 dienomis, metu.

Suderinamų su „Qi“ išmaniųjų telefonų sąrašas pateikiamas qinside.biz internetiniame puslapyje. Netrukus jų turėtų atsirasti daugiau, mat indukciniai įkrovikliai jau yra montuojami kai kuriuose balduose. Tokio tipo spintelėmis ir staliukais prekiauja „Ikea“.

Šaltinis: engadget