„Samsung Galaxy S7“: apie naująjį flagmaną jau žinome viską

„Samsung Galaxy S7“ oficialiai

Po ilgojo gandų ir spėliojimo laikotarpio sulaukėme vieno svarbiausio šiais metais flagmano oficialios premjeros. Kokie yra naujieji „Samsung Galaxy S7“ ir „Samsung Galaxy S7 edge“ išmanieji telefonai?

„Samsung Galaxy S“ – tai populiariausia pasaulyje „Android“ pagrindu veikiančių išmaniųjų telefonų serija. Naujų versijų premjeros visada sukelia daug emocijų, o jų pardavimai siekia dešimtis milijonų vienetų. Praeitų metų „Galaxy S6“ buvo didelis Korėjos gamintojo pokytis projektuojant mobiliuosius įrenginius.

Šįkart pristatymo metu galbūt ir pritrūko kokių nors staigmenų, nes juk didžioji dalis informacijos internete gandų pavidalu sklandė jau ilgesnį laiką. Tačiau smagu, kad optimistiškai nuteikiantys gandai pasivirtino. Tačiau nereikėtų labai jau aikčioti dėl microSD lizdo ar atsparumo vandeniui buvimo, nes šie funkcionalumai „Galaxy S6“ įrenginiuose buvo tiesiog mums atimti, todėl labai puiku, kad naujose flagmano versijose suderintos geriausios pirmtakų savybės. Kuo išsiskiria „Samsung Galaxy S7“ ir kodėl verta atkreipti į jį dėmesį?

„Galaxy S7“: naujovės

Iš pirmo žvilgsnio abu „Galaxy S7“ variantai labai primena praeitų metų modelius. Tačiau iš tikrųjų juose nepritrūko savybių, kurios padaro šiuos naujus flagmanus geresniais nei pirmtakai. Be akivaizdžių dalykų, tokių kaip pavyzdžiui, spartesnis procesorius, visų pirma reikėtų atkreipti dėmesį į tokius elementus:

Kamera. Pagrindinė „Galaxy S7“ kamera turi 12 Mpix raiškos matricą. Iš pirmo žvilgsnio tai stebina ne gerąja prasme, nes juk 2014 metais pasirodęs „Galaxy S5“ turėjo 16 megapikselių kamerą. Tačiau raiška tai dar ne viskas. „Galaxy S7“ f/1.7 diafragmos bei didelių pikselių dėka kamera turėtų džiuginti įspūdingais vaizdais, ypač esant sudėtingoms apšvietimo sąlygoms.

Atsparumas vandeniui. Abu „Galaxy S7“ be problemų ištvers net 30 minučių vandenyje, gylyje iki 1,5 m. Išmanieji telefonai pasižymi IP68 sertifikatu, o atsparumą vandeniui gamintojui pavyko pasiekti be jokių jungčių dangtelių.

microSD kortelių lizdas. Jo trūkumas praeitų metų modelyje sukėlė didelę kontroversijų bangą. Panašu, kad „Samsung“ kompanija atsižvelgia į savo produktų naudotojų poreikius, nes „Galaxy S7“ šis funkcionalumas grąžintas. Vertėtų pažymėti, kad tai susiję su visomis išmanaus telefono versijomis, o ne tik dual SIM modeliu, kaip buvo spėliota.

„Always on display“. „Galaxy S7“ ekranas gali be pertraukos rodyti naudotojui svarbiausią informaciją, t.y. tokią, kaip laikas ar pranešimai. Balto užrašo juodame fone atvaizdavimui „Super AMOLED“ ekranas sunaudoja nedaug energijos, todėl neturėtų labai paveikti baterijos veikimo laiko.

„Game Pack“ žaidimų režimas. Labai įdomi nauja savybė. „Galaxy S7“ yra galimybė paleisti žaidimus esant įvairiems grafikos nustatymams. Mažiau tikslesnių vaizdų atvaizdavimas puikiai pasiteisins pavyzdžiui, kelionių metu, kadangi užtikrinamas ilgesnis baterijos veikimo laikas.

„Galaxy S7“: specifikacijos

Abu pristatyti modeliai skiriasi ne tik ekranais. „Samsung Galaxy S7“ turi 5,1 colio ekraną, o  „Galaxy S7 edge“ pasižymi 5,5 colio lenktu ekranu. Abu modelių ekranai yra aukštos kokybės „Super AMOLED“ technologijos ir turi 2560×1440 pikselių raišką. „Galaxy S7“ širdis – tai 8 branduolių lustas, su 30% spartesniu procesoriumi ir 64% spartesne vaizdo plokšte lyginant su praeitų metų modeliais. Telefonas turi 4 GB operatyviosios atminties. „Galaxy S7“ įrenginiai neturėtų turėti problemų su perkaitimu, mat specialiai jų poreikiamas sukurta nauja aušinimo sistema.

„Galaxy S7“ veikia naujausios „Android 6.0 Marshmallow“ operacinės sistemos su „TouchWiz“ sąsaja pagrindu. „Galaxy S7 edge“ patobulintos funkcijos, susijusios su lenktais ekrano šonais. Flagmanai yra aprūpinti talpiomis baterijomis: „Galaxy S7“ disponuoja  3000 mAh, o „Galaxy S7 edge“ 3600 mAh baterijų talpa.

Nusivils visi, kurie tikėjosi, jog standartinis „Samsung“ produktas pagaliau sulauks stereo garsiakalbių. Pagrindinis įrenginio garsiakalbis turi 1,5 W galią ir turėtų užtikrinti neblogą garso kokybę, o esant reikalui galima prijungti ausines.

Techninės specifikacijos:

 • 5,1 colių (arba 5,5 colių lenktas „Edge“) „Super AMOLED“ ekranas pasižymintis QHD (2560×1440 pikselių) raiška
 • 8 branduolių „Samsung Exynos 8890“ arba 4 branduolių „Qualcomm Snapdragon 820“ procesorius (priklausomai nuo versijos)
 • 4 GB operatyviosios atminties
 • 32 GB arba 64 GB talpykla bei microSD kortelių lizdas
 • 12 megapikselių pagrindinė kamera, diafragma f/1.7, DualPixel, dideli pikseliai, išmanus optinis vaizdo stabilizavimas
 • 5 megapikselių priekinė kamera, f/1.7 diafragma
 • 3000 mAh arba 3600 mAh („Edge“ versija) talpos baterija, greito bevielio įkrovimo palaikymas
 • Atsparumas vandeniui: iki 30 minučių iki 1,5 m gylyje
 • „Android Marshmallow“ operacinė sistema su „TouchWiz“ sąsaja
 • Išmatavimai: 142,4 x 69,6 x 7,9 mm ; 150,9 x 72,6 x 7,7 mm („Edge“ versija)
 • Svoris 152 g ; 157 g („Edge“ versija)

 „Galaxy S7“ dizainas

Stiliaus požiūriu čia jokios revoliucijos nėra. Vis dar turime reikalų su stiklo ir aliuminio deriniu, tačiau lengvai užapvalinti korpuso kraštai lemia, kad abu „Galaxy S7“ įrenginius delne laikyti patogiau ir tvirčiau.

Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį, jog dėl optinio vaizdo stabilizavimo galinė kamera vis dar yra kiek išsikišusi, tačiau kur kas švelniau nei pirmtake.