Samsung Galaxy S III mini – mažasis broliukas

Tikrai nustebau į rankas paėmęs Samsung Galaxy S III. Iš tiesų, Samsung pasistengė ir pagamino puikų telefoną! Tačiau tikriausiai ne tik man, bet ir kitiems vartotojams šiek tiek gali neįtikti jo dydis. Na taip, naudotis patogu, bet kai reikia jį įsidėti į kišenę kyla tam tikros problemos. Reikia keisti mobilaus telefono nešiojimo įpročius.

Todėl labai nudžiugau prekybos vietose išvydes Samsung Galaxy S III mini. Puikus sprendimas išleisti mažesnę nuostabaus telefono versiją! Dizaino prasme jis labai panašus į didįjį savo brolį. Toks pat aptakus, užapvalintais kampais – atrodo išties dailiai. Tiesa, mažoji telefono versija, nors ir lengvesnė, tačiau šiek tiek storesnė. Bet to nereikia baimintis, jis vis tiek labai patogiai guli rankoje.

Didesnė problema yra tai ką radau telefono viduje. Labai tikėjausi, jog Samsung Galaxy S III mini veiks ir atrodys taip pat puikiai kaip ir Samsung Galaxy S III. Tačiau teko nusivilti vos jį įsijungus pirmą kartą. 4 colių ekranas dėl kur kas mažesnės raiškos atrodo prasčiau. Jei Samsung Galaxy S III turi 306 ppi ekraną, tai mažoji jo versija tik 223 ppi, t.y. taškai sudėlioti kur kas rečiau ir tai pastebima. Tačiau, palyginti su kitais telefonais, mini ekranas toks pat puikus kaip ir daugelio šiuolaikinių modelių. Super AMOLED daro savo – ekranas ryškus, šviesus ir kontrastingas.

Tikriausiai didžiausia šio telefono bėda yra ta, kad jį visi lygins su didesne jo versija, kurios galia kur kas didesnė. Kad ir procesorius: Samsung Galaxy S III mini apginkluotas eiliniu dviejų branduolių 1 GHz procesoriumi. Ar šiais laikais tai ką nors stebina? Veikia jis neblogai ir galios užtenka, tačiau nejaučiamas didelis pranašumas prieš kitus panašios klasės telefonus. Parsisiųsti žaidimai iš Google parduotuvės veikė puikiai ir nesukėlė didesnių bėdų, todėl tikiu, kad daugeliui vartotojų tai bus puikus telefonas, išpildantis visus šiandieninius lūkesčius.

Bene labiausiai šiame telefone nuliūdino kamera. 5 MP nėra mažai, tačiau fotografavimo ir fokusavimo greitis žudantis, ypač prastesnio apšvietimo sąlygomis. Išgauti padorią nuotrauką labai sunku. Na, bet juk ne fotografavimui telefonas ir skirtas, juo reikia bendrauti. O tam jis tinka puikiai. Įsidiegus visas norimas programas jis tampa puikia komunikavimo priemone, naudojantis tiek 3G, tiek Wi-Fi ryšiu. Beje, kalbant apie programinę įrangą Samsung Galaxy S III mini turi naujesnę jos versiją Android 4.1 Jelly Bean, kuri sukasi iš tiesų puikiai. Besinaudodamas ja nepastebėjau jokių didesnių sutrikimų – užstrigimų ar nulūžimų. Kaip ir kiekviena nauja Android versija, ši papildyta maloniomis smulkmenėlėmis, kurios naudotis telefonu leidžia dar paprasčiau ir intuityviau.

Samsung Galaxy S III mini baterijos talpa šiek tiek mažesnė nei jo didžiojo brolio, tačiau su darbu susidoroja pakankamai gerai. Vidutiniškai apkraunant telefoną galima naudoti net kelias dienas nesibaiminant, kad vieną akimirką jis tiesiog užges. Džiugu ir tai, kad į šį mažylį dedama standartinė SIM kortelė, todėl jei dar neturėjote progos jos apsikarpyti, to daryti ir nereikės. Telefono atminties talpa prasideda nuo 8 GB ir gali būti išplėsta microSD atminties kortele.

Bendrai vertinant Samsung Galaxy S III mini būtų galima pasakyti, kad tai puikus telefonas už gana protingą kainą, kuris gali patenkinti kiekvieno ne itin reiklaus vartotojo poreikius. Jis turi viską, ko gali prireikti kasdien dirbant ar pramogaujant. Ir jei Samsung Galaxy S III  atrodo gigantas, tai galbūt vertėtų pagalvoti apie mini versiją.