Samsung GALAXY Note II – pasiruošęs dirbti!

Pamenu, kai vos prieš kelerius metus rankose laikiau pirmąjį Samsung GALAXY Note. Tuomet ypač juokinga buvo, kai reikėjo juo paskambinti. Vaizdas buvo komiškas, nes tuo metu tokio dydžio telefonų tiesiog nebuvo. Bet štai, pasirodžius antrajai šio įrenginio versijai viskas jau šiek tiek kitaip. Žmonės apsiprato su tuo, jog telefonai gali būti bet kokio dydžio ir dabar toks telefono ir planšetinio kompiuterio hibridas yra tiesiog geidžiamas. Sumanusis telefonas šiek tiek per mažas, o planšetę sunku tampytis, o Samsung GALAXY Note II yra puikus pasirinkimas.

Kas iš karto krinta į akis, vos paėmus šį aparatą, tai ekrano dydis. 5,5 colio ekranėlis įmontuotas taupiai ir iki kraštų likę visai nedaug. Iš tiesų, jei ne garsiakalbis ir valdymo mygtukas, tai šį plotą būtų galima išplėsti iki pat telefono krašto. Visas ekrano grožis atsiskleidžia tuomet, kai pasileidi pačiame telefone esantį itin aukštos kokybės demonstracinį filmuką. Vaizdas tiesiog puikus – ryškus ir kontrastingas, matoma kiekviena detalė. Gaila, bet nė viena kita aplikacija neatrodė taip dailiai. Matyt, dėl to, kad esant tokiai Android telefonų įvairovei tiesiog sunku pritaikyti programėlių rezoliuciją kiekvienam iš jų. Ekranas yra 16:9 tipo, todėl ypač tinkamas žiūrėti vaizdo klipams. Beje, jei telefone naršant internete šiek tiek trūksta ekrano erdvės, tai naršymas Samsung GALAXY Note II vienas malonumas.

Be abejonės, reikėtų pagirti šio įrenginio galią. 1,6 GHz keturių branduolių procesorius, 2GB RAM – visai neseniai tokios galios kompiuteris jau buvo visai neblogas. Dabar visa tai telpa saujoje. Naudojantis Samsung GALAXY Note II nepastebėjau jokių trikdžių. Viskas sukosi kaip gerai suteptame mechanizme. Į komandas reaguojama žaibiškai, jokių strigimų ar strigimų maskavimo animacijomis. Kamera taip pat atitinka visus šiuo metu keliamus aukščiausius reikalavimus – Full HD 1080p filmavimas ir 8 megapikselių fotografavimas. Vaizdo apdorojimo aplikacijos atsidaro greitai ir vaizdą fiksuoja puikiai.

Šiek tiek įdomiau pasidarė tuomet, kai į rankas paėmiau galinėje telefono dalyje įmontuotą pieštuką. Visų pirma, nors jis ir neturi jokio maitinimo šaltinio, kažkokiu būdu sugeba komunikuoti su ekranu per atstumą. Prikišus jį prie telefono per gerą centimetrą ekranėlyje atiranda žymeklis, kuris daro velniai žino ką. Taip, t. y. neprilietęs, valdydamas Samsung GALAXY Note II kartais susiduri su nepaaiškinamais reiškiniais. Aplikacijos atsidarinėja viena po kitos, nuotraukos prasukamos ir vyksta kiti, atrodo, nesuvaldomi veiksmai. Na taip, neliečiant ekrano galima slankioti nuotraukas, stumdyti kitus elementus, atrodo elementaru, bet kartais šis procesas tampa tiesiog nevaldomas. Visa laimė, kad visa tai galima atjungti ir telefoną valdyti tiesiog liečiant ekraną.

Man, regis, labiausiai šis telefono ir planšetės hibridas yra tinkamas daug dirbančiam žmogui. Žmogui, kuris nuolat skaito paštą, naršo internete ar tiesiog žymisi pastabas. Mobiliam ir daug keliaujančiam, tokiam, kuris neturi laiko sėdėti prie laidais apkarstyto kompiuterio. Samsung šiam tikslui pateikia nemažai darbo efektyvumą keliančių programėlių. Nors daugelis jų pozicionuojamos kaip pramoginės diagramų paišymo ar vaizdo apdorojimo įrankių. Beje, kalbant apie programėles į akis krinta atsiradusi paties Samsung aplikacijų parduotuvė. Pirmoji pažintis su ja tikrai nuteikė nemaloniai. Parduodamų programėlių ikonos atrodo nepritaikytos šiam ekranui, kažkokios išblyškusios ir neryškios. Aišku, naudojantis šia parduotuve reikalingas naujas prisijungimas ir tai, man atrodo, tikrai nevykęs žingsnis. Daugelis žmonių tiesiog dievina Android už vienintelį ir visur galiojantį Google paskyros prisijungimą.

Dar šiek tiek nuvylė telefono išorė. Samsung niekada nepasižymėjo itin aukštos kokybės apdaila, bet visas traškantis ir klibantis galinis dangtelis atrodo tiesiog nerimtai. Beje, priekinėje dalyje esantis chromuotas apvadėlis jau atrodo apsilupęs ir net nežinau ar tai vartotojo pažeidimas, ar tiesiog nekokybiškas gamyklos darbas. Kaip ir daugeliu atvejų, puikūs viduriai, bet pigoka išorė. Bet vertinant bendrą vaizdą Samsung GALAXY Note II yra tiesiog puikus, nenuostabu, jog Samsung rezultatai vis gerėja, su tokia įranga galima toli nukeliauti.