Šalikai

Spustelėjus šaltukui, iš giliausio spintos kampo traukiami šiltesni rūbai. Visa bėda, kad rudens – žiemos mados tendencijos keičiasi kiekvienais metais ir artėjant rudeniui visi garsiausi pasaulio dizaineriai eina savaip iš proto, norėdami plačiajai visuomenei pristatyti kažką naujo ir originalaus. Tad, visai nenuostabu, kad praeitais metais paltukas, karaliavęs ant žurnalų viršelių, šiais metais tenkinasi antro plano vaidmeniu. Tačiau madingas ir šiltas šalikas gali bet kokią rudeninę ar žieminę aprangą prikelti naujam gyvenimui.

Prieš porą metų tokie mados gigantai kaip „Versace”, „Christian Dior“ ir „Hermes“ pristatė masyvius, megztus per galvą maunamus šalikus. Šį rudenį jie ir vėl madingi. Tai ne tik šiltas, bet ir labai padingas aksesuaras, kuris gali kardinaliai pakeiti jūsų eilutę. Šį rudenį – žiemą dominuos violetinė, purpurinė, alyvinė, tamsiai mėlyna, raudona, geltona, oranžinė bei žalia spalvos ir jų atspalviai. Ypač madinga bus ir juoda, nors vargu ar galima prisiminti tokį sezoną, kai juoda nekaraliavo.

Puiki žinia Klaipėdos ir pajūrio gyventojams, nes marinistiniai motyvai ir jūros atspalviai vėl madingi, beje, kaip ir raštuoti ir margi šalikai. Jei mėgstate tamsius rūbus, jiems gyvybingumo suteiks ryškus spalvingas šalikas, o štai margam garderobui solidumo pridės tamsus, vienspalvis šis kaklo aksesuaras. Kailiniai kutai vis dar ant bangos, todėl neprašausite pasirinkę kailinį šaliką. Jis ne tik padės nesušalti termometro skalei nukritus žemiau nulio, bet ir atrodys itin elegantiškai ir moteriškai. Tiesa, siek tiek kuklesnis kailinis šalikas puikiai tinka ir vyrui. Kailis apskritai yra prabangos simbolis, todėl puikiai perteikia aukštą vyro ar moters statusą.

Mada yra labai subjektyvus dalykas, tačiau šalikai vyrams ir moterims pirmiausia turi apsaugoti nuo vėjuotų orų, speigo ir rudeninės darganos, kuri atkeliauja vos tik pradėjus gelsti medžių lapams. Tinkamai apsaugotas kaklas leis išvengti ne tik gerklės skausmo ar kimimo, bet ir apsaugos nuo rimtesnių susirgimų tokiu kaip angina ar bronchitas. O visa kita labiau skonio reikalas. Tad, jei esate „punk“ stiliaus mergina tai juodas šalikas su metaliniais dekorais puikiai tiks jums prie aprangos, o štai jei esate solidus verslininkas, rinkitės klasikinį juodą, su žemės atspalviu dryžuotą šaliką, svarbu, kad bendras vaizdas jums patiktų ir jaustumėtės patogiai.