Rusijoje priimtas ACTA tipo istatymas

Kol Europos Sąjunga džiaugiasi pergale prieš ACTA, Rusijoje vakar svarstytas įstatymas dėl ikiteisminio svetainių su neteisėtu turiniu apribojimo.

Protestuojant prieš šį įstatymų pataisų projektą, pavadintą „apie informaciją“, kurio oficialus tikslas yra apsaugoti vaikus nuo nepriimtino turinio, rusiškoji Vikipedija neveikė dieną prieš svarstymus, vartotojai buvo raginami susipažinti su įstatymu ir palaikyti žodžio laisvę.

Į protestus ir reikalavimus iš dalies buvo atsižvelgta, tačiau įstatymo pataisos priimtos. Juodieji neteisėtų svetainių sąrašai išlieka, bendras registras bus kuriamas nuo rudens. Bet palyginti su pirmine pasiūlymo versija, įvesta ženklių lengvatų. Uždarius pagal šį įstatymą svetaines be teismo, jų savininkai galės kreiptis į teismą ir bandyti atgauti teisę jas publikuoti. Visuomeninės organizacijos galės kontroliuoti ir stebėti neteisėto turinio svetaines, patenkančias pagal šį įstatymą į juoduosius sąrašus. Be to, buvo panaikintos administracinės nuobaudos už šio įstatymo nesilaikymą.