Rinkoje pasirodė naujos kartos „DJI Phantom 4“ dronas

dji-phantom-4-dronas

„DJI“ kompanijos pasiūloje atsirado naujausias „Phantom“ serijos dronas. Naujoji įrenginio versija reiškia, kad „DJI“ vis dar yra į paprastus naudotojus orientuotų dronų gamintojų viršukalnėje.

„Phantom 4“ įsteigta nauja dronų karta „DJI“ kompanijos yra apibūdinama kaip „išmanios skraidančios kameros“. Tai pirmasis paprastam naudotojui skirtas dronas, aprūpintas technologijomis, kurios iki šiol nebuvo prieinamos paprastų dronų rinkoje.

Svarbiausias šio drono inovatyvumas yra kliūčių išvengimo savybė „Obstacle Sensing System“. Ši funkcija yra aktyvi visą laiką. Sklandus kliūčių išvengimas įmanomas keturių kamerų, kuriomis yra aprūpintas „Phantom 4“ dronas, dėka. Dvi priekinės kameros sudaro trimatį tūrinį (angl. volumetric) aplinkos žemėlapį ir leidžia aptikti kliūtis iš 15 metrų atstumo. Kai dronas aptiks kliūtį, jis galės bandyti ją apskristi, o jei supras, kad tai neįmanoma – sustos ore. Varlė.lt specialistų manymu, toks drono funkcionalumas ne tik įdomus inovatyvumo požiūriu, bet ir praktiškai naudingas, ypač nepatyrusiems šios įrangos naudotojams, nes leis tikėtis mažiau įrangos gedimų.

Naujasis Phantom dronas

„Phantom 4“ dronas taip pat yra aprūpintas „ActiveTrack“ bei „TapFly“ technologijomis. „ActiveTrack“ esmė yra automatinis judančių objektų sekimas, todėl droną galima nustatyti taip, kad palaikytų draugiją mums pasivaikčiojimų metu. Viskas, ką reikia padaryti – nustatyti dronui konkretų tikslą (pvz. mus pačius). „TapFly“ technologija leidžia įsteigti drono takus ar naujus kontrolinius taškus tiesiog prisilietus pirštu prie valdiklio ekrano.

Didžiausias drono skraidymo laikas siekia 28 minutes 5 km diapazone. Maksimalus „Phantom 4“ greitis yra 72 km/h. Taip pat „Phantom 4“ yra aprūpintas kardaniniu velenu ir kamera, kurį filmuoja 4K raiškoje ir su 30 kadrų per sekundę sparta. Kamera taip pat gali filmuoti ir sulėtintu 1080p raiškoje ir su 120 kadrų per sekundę sparta.

Šaltinis: DJI