„Razer Ornata Chroma“ apžvalga [VIDEO]

Razer Ornata Chroma_apzvalga

Žaidimų klaviatūra turi būti mechaninė. Pasak Varle.lt kompiuterinės technikos specialistų, toks teiginys, nors ir skamba kategoriškai, tačiau turi pagrindą. Greitas atsakas, minkštas paspaudimas, ilgas veikimo laikas – tokie yra pagrindiniai mechaninės klaviatūros privalumai lyginant su membraninėmis. Tačiau, mechaninės klaviatūros turi ir trūkumų, pavyzdžiui, didelis klavišų aukštis, kuris lemia nepatogumus ilgai ja naudojantis. „Razer“ nusprendė išspręsti šią problemą ir pasiūlė klaviatūrą, kuri pasižymi nauju mechaniniu-membraniniu klavišų tipu.

Dizainas ir ergonomika

Dizaino požiūriu žaidimų klaviatūros skirstomos į dvi pagrindines grupes: su maksimaliu patobulinimų, reikšmingai padidinančių korpuso matmenis, kiekiu ir minimalistinio dizaino modelius. Būtent prie pastarųjų galima priskirti ir šios Varle.lt apžvalgos herojų „Razer Ornata Chroma“ žaidimų klaviatūrą. Ji pasižymi nedideliu korpusu, pagamintu iš praktiško juodo matinio plastiko. Čia nerasime jokių USB ir garso jungčių.

Klaviatūra stovi ant guminių kojelių, kurie lemia tai, kad ji ne taip slysta ant stalo. Įprastoje padėtyje viršutinėje plokštumoje yra minimalus pakrypimas, tačiau jeigu jo bus per mažai, galinę klaviatūros dalį galima papildomai pakelti ištraukiamų kojelių dėka.

Laidas yra 2 m ilgio ir turi paauksuotą USB kištuką. USB laidas gali būti išvestas tiek iš kairės, tiek iš dešinės pusės ar per centrą, t.y. taip, kaip patogu naudotojui.

Klaviatūros korpusas pakankamai storas, todėl didesnio patogumo sumetimais čia pridedama delnų atrama. Reikėtų pažymėti, kad tai viena patogiausių atramų, kokias yra tekę matyti ir naudotis. Ji pakankamai plati, idealiai tinka pagal aukštį, be to, paviršius, ant kurio atsiduria riešas nėra kietas, kaip dažnai būna kitų modelių atvejais.

Klaviatūros klavišų išdėstymas yra klasikinis su ilgu kairės pusės „Shift“ mygtuku ir vienaaukščiu „Enter“. Multimedijos klavišai sujungti su funkciniais (F1-F12) yra iškviečiami naudojantis Fn klavišu. Be valdymo grotuvu čia taip pat yra apšvietimo ryškumo reguliavimas, makrokomandų įrašymo mygtukas ir žaidimų režimo, kuriuo metu blokuojami Win klavišai įjungimas.

https://d1urewwzb2qwii.cloudfront.net/sys-master/images/h14/hbb/8877407272990/Rzr_OrnataChroma_usp1-big.jpg

Klavišai

Pagrindinis „Razer Ornata Chroma“ klaviatūros ypatumas – klavišai. Kompanija pristatė naują mechaninių-membraninių jungiklių tipą. Čia paspaudimo apdorojimui naudojama mechanika, tačiau vietoj spyruoklių yra įmontuota minkšta membrana.

Gamintojo teigimu, toks sprendimas leido pasiekti minkštą ir tylią klavišų eigą, kuri yra būdinga membraninėms klaviatūroms ir tuo pačiu išsaugoti mechaninių klaviatūrų tikslumą. Iš tikrųjų, toks įspūdis ir susidaro naudojantis šia klaviatūra. Papildomas šios „Razer“ žaidimų klaviatūros privalumas yra klavišų aukštis, kuris lemia mažesnį rankų nuovargį ilgai naudojantis klaviatūra. Klavišų paspaudimui čia tikrai nereikia didelių pastangų. Jie suveikia maždaug iš pusės eigos. Tikslus atsakas geriausiai jaučiamas greitai renkant didelės apimties tekstus. Tokiu atveju įrenginys kelia optimizuotos teksto rinkimui mechaninės klaviatūros įspūdį. Žaidimuose, santykinai nedidelės klavišų eigos dėka, suveikimas iš pusės eigos ir tikslus po jo sekantis paspaudimas kelia įspūdžius, artimus naudojimuisi membranine klaviatūra.

Taigi šiame plane „Razer“ ištesėjo savo pažadus. Klavišai iš tikrųjų yra patogūs, juose suderinti geriausi abiejų jungiklių tipų privalumai. Vienas didžiausių trūkumų čia yra pakankamai triukšminga klavišų eiga.

„Razer Ornata Chroma“ žaidimų klaviatūra palaiko iki 10 klavišų vienalaikį paspaudimą. Galbūt tai ir neatrodo įspūdingas rezultatas, tačiau įsivaizduoti realią situaciją, kai naudotojui prireiktų vienu metu paspausti 7 klavišus, tiesą sakant, gana sudėtinga.

Klaviatūroje naudojamas RGB apšvietimas, prieinamas spalvų skaičius čia yra 16.8 mln. Reguliuoti apšvietimo intensyvumą galima Fn+F11/F12 klavišų dėka. Viso yra prieinama 20 ryškumo gradacijų, įskaitant ir visiškai išjungtą apšvietimą.

https://d1urewwzb2qwii.cloudfront.net/sys-master/images/hc2/h17/8877409206302

Programinė įranga

Žinoma, klaviatūra puikiausiai veikia ir be papildomos programinės įrangos, tačiau norint mėgautis pilnu funkcionalumu, naudotojui rekomenduojama atsisiųsti iš oficialaus gamintojo puslapio ir įdiegti „Razer Synapse 2.0“ programą. Jos dėka galima pakeisti įvairių klavišų paskirtį ir išsaugoti pakeitimus kaip profilius, pasirinkti „Chroma“ apšvietimo būdą (statinis, bangomis, mirksintis ir pan.), nustatyti, kokie klavišai bus atjungiami žaidimų režime, rinkti statistiką apie klaviatūros naudojimo būdą įvairiuose žaidimuose, kurti savo makro komandas ir t.t.

Apibendrinimas

Nepaisant to, kad „Razer Ornata“ yra skirta žaidėjams, ji turi daugybę funkcijų, kurios pravers kasdien naudojantis klaviatūra.  Klaviatūra neturi papildomų funkcinių klavišų, tačiau po F1–F3, F5–F7 ir F9–F12 klavišais slepiasi funkcijos, kurios leidžia iš dalies valdyti programinę įrangą ir įrenginio sistemas. Estetams didelis privalumas čia gali būti matinė klavišų danga, kurios dėka klaviatūra yra atspari nešvarumams. Papildoma delnų atrama skirta naudotojo patogumui ir nesvarbu, ar dirbama su ilgais tekstais ar pramogaujama. Naudojantis klaviatūra naktį, turtingos spalvų ir efektų paletės dėka, apšvietimą galima maksimaliai pritaikyti prie savo poreikių ir pomėgių.

Varle.lt klaviatūrų specialistų manymu, „Razer Ornata Chroma“ yra pakankamai unikalus produktas. Tai žaidimų klaviatūra, kurioje pakankamai sėkmingai suderinti membraninių ir mechaninių jungiklių privalumai. „Razer Ornata Chroma“ veikia taip pat puikiai, kaip ir kitos „Razer“ prekės ženklo klaviatūros. Su visais žaidimais ji nuostabiai susitvarko.

 

Daugiau techninių parametrų oficialiame gamintojo puslapyje čia: