„Razer BlackWidow Chroma V2“ apžvalga [VIDEO]

„Razer BlackWidow“ serijos žaidimų klaviatūros jau seniai tapo būtina rimtų žaidėjų įranga. Ir nieko čia keisto nėra, nes kaip žinia, tokiems žaidėjams jungiklių kokybė gali reikšti gyvenimą ar mirtį online žaidimų turnyrų metu. Šios Varle.lt eSporto ir žaidimų įrangos specialistų apžvalgos herojus – „Razer BlackWidow Chroma V2“ žaidimų klaviatūra.

Kurdamas naują klaviatūrą gamintojas skyrė daug dėmesio naujiems, pagamintiems pagal specialų užsakymą jungikliams, kurie leido pasiekti neįtikėtinų rezultatų. Ir nors čia reikalų turime su tikrai nepigiai kainuojančiu įrenginiu, reikėtų pažymėti tai, kad ši klaviatūra siūlo ko gero vieną plačiausių funkcionalumų paketų, kokius tik gali šiuo metu pasiūlyti žaidimų klaviatūros.

Dizainas ir ergonomika

Varle.lt žaidimų specialistų teigimu, dar būdama pakuotėje „Razer BlackWidow Chroma V2“ jau kelia potencialaus naudotojo susidomėjimą. Apatiniame dešinės pusės dėžutės kampe yra langelis, kuris leidžia išbandyti klavišus, išgirsti mechaninių jungiklių garsą. Tikrai paprastas, bet džiuginantis pakuotės sprendimas, kuris leidžia kažkiek prisiliesti prie klaviatūros dar jos neišpakavus.

Išjungtame režime klaviatūra nekelia kažkokių svaiginančių įspūdžių, tačiau ji ir neturi tokio tikslo. „Razer BlackWidow Chroma V2“ nesukurta tam, kad ja žavėtųsi, ji sukurta žaidimų pergalėms. Tai pilno dydžio standartinės formos klaviatūra, kuri yra pilnai pagaminta iš soft-touch plastiko. Jokių blizgesių čia nėra. Klaviatūra lietimo prasme yra labai maloni ir užtikrina puikų pirštų su paviršiumi sukibimą.

Klavišai čia standartinio dydžio. Jų išdėstymas taip pat yra tradicinis, su skaitiniu, žymeklio ir funkciniais blokais, tarp kurių yra pakankami tarpai. Reikėtų pažymėti tai, kad funkciniai klavišai čia papildomai suskirstyti į keletą grupių. Tai labai patogus sprendimas. Pagal nutylėjimą jie veika kaip F-klavišai, o „Fn“ klavišas perjungia juos į multimedijos funkcijas. „Enter“ čia yra amerikietiškas, vienos pakopos, raidžių klavišai standartiniai, pailgi. Iš kairės pusės rasime vertikaliai išdėstytus penkis klavišus-modifikatorius. Po klavišais galima pritvirtinti minkšto paviršiaus atramą rankoms, kurios dėka riešai nepavargs net ir po ilgas valandas trunkančios žaidimų sesijos. Štai čia tai jau ne klasikinis ir standartinis sprendimas, o aukščiausias patogumo lygis, kuris žaidimų klaviatūrose dar nesutinkamas labai dažnai. Iš dešinės klaviatūros pusės rasime numatytas jungtis ausinėms ir mikrofonui bei USB jungtį.

Kaip būdinga „Razer“ gaminiui, „BlackWidow“ korpuse rasime tik dvi spalvas: juodą ir žalią. Jokių papildomų pagražinimų čia nėra. Tačiau reikia tik ją įjungti ir viskas keičiasi, t.y. užsidega „Razer“ logotipas ir visi klavišai. „Chroma“ sistemoje yra numatytas individualiai programuojamas kiekvieno klavišo apšvietimas su 16,8 mln. atspalvių ir paprastu nustatymu „Razer Synapse 2.0“ programoje. Reikėtų pažymėti tai, kad čia rasime tiek paruoštus apšvietimo šablonus įvairių žaidimų tipams, tiek galimybę kurti savo programuojamą paletę. Be to, galima reguliuoti ir apšvietimo būdą, t.y. pasirinkti ir nustatyti įvairų apšvietimo variantą, pavyzdžiui: mirksėjimą, bangavimą ir t.t. Pavyzdžiui, „reaktyvus“ apšvietimo režimas reiškia ryškesnį švietimą esant didesniam teksto rinkimo tempui; jums sulėtinant tempą, tokiame režime apšvietimas tampa blankesnis.

Prijungiama klaviatūra 2 m ilgio USB laido dėka. „Razer BlackWidow Chroma V2“ matmenys yra tokie: 475mm x 171mm x 39mm. Sveria įrenginys 1,5 kg. Natūralu, kad ant apatinės dalies esančios kojelės neleidžia klaviatūrai ne tai kad slysti, o apskritai pajudėti iš vietos. Ši žaidimų klaviatūra yra tikras monolitas.

Pasak Varle.lt klaviatūrų specialistų, pagrindinė „Razer BlackWidow Chroma V2“ ypatybė yra vis dėlto ne fantastiškas apšvietimas, o firminiai mechaniniai jungikliai. Jie yra trijų tipų:  „Green Switch“, „Orange Switch“ ir „Yellow Switch“. Pirmasis tipas – triukšmingiausias ir greičiausiai reaguojantis į paspaudimo jėgą. „Orange Switch“ tipo jungikliai yra tylesni, šiek tiek lėtesni, o  „Yellow Switch“ veikia praktiškai be triukšmo ir pasižymi trumpiausia eiga.  Klaviatūra pasižymi vienalaikiu 10 klavišų paspaudimų palaikymu, reakcijos dažnis čia siekia 1000 Hz, o jungiklių gyvavimo laikas – 80 mln. paspaudimų.

Ši žaidimų klaviatūra veikia su „Windows“, „Mac OS“ ir specialaus adapterio dėka net ir su „Android“ bei  „iOS“ įrenginiais.

Programinė įranga

„Razer BlackWidow Chroma V2“ veikia su tradicine „Razer Synapse 2.0“ programa. Pagrindinė programinės įrangos ir klaviatūros ypatybė yra ta, kad ji leidžia užprogramuoti bet kokį klavišą. Pakeisti galima praktiškai viską, o ne tik kažkokias specialiai klaviatūroje išskirtas sritis. Be to, galima nustatyti keletą profilių ir persijungti tarp jų priklausomai nuo žaidimo. Taip pat galima įjungti žaidimų režimą, kuriuo metu atjungiamas „Windows“ klavišas. „Razer Synapse 2.0“ dėka galima įrašyti makro komandas perrašant klavišų derinius į vieną klavišą. Viskas išsaugoma taip pat profiliuose. Reikėtų pažymėti tai, kad individualūs nustatymai yra saugomi debesyje ir yra prieinami iš bet kokios patogios jums vietos.

Tvarkyklė atnaujinama automatiškai, todėl galite būti tikri, kad nieko svarbaus nepraleisite.

Apibendrinimas

Varle.lt klaviatūrų specialistų teigimu, šiai dienai „Razer BlackWidow Chroma V2“ galima pavadinti aukščiausiu mechaninių „Razer“ klaviatūrų evoliucijos tašku. Tiesiog šiuo metu rinkoje nerasime funkcionalesnės, tikslesnės ir geresnės „Razer“ klaviatūros. Reguliuojamas apšvietimas su kiekvieno atskiro klavišo programavimo galimybe, trys mechaninių jungiklių tipai pasirinktinai, ypatinga atrama rankoms, nuostabi surinkimo kokybė ir viena geriausių programinių įrangų rinkoje su galimybe išsaugoti nustatymus debesyje „Razer Synapse 2.0“ ir tai tik keli pagrindiniai šios, rimtiems žaidėjams sukurtos klaviatūros, privalumai.

 

Daugiau techninės informacijos oficialiame gamintojo puslapyje čia: