Pristatytas iPhone 5

Apple oficialiai atskleidė naująjį iPhone modelį, patvirtinantį įvairius sklandžiusius gandus.

Kompanija naująjį modelį apibūdina kaip svarbiausią naujovę nuo šio telefono atsiradimo. Jo korpusas pagamintas vien iš stiklo ir yra 7,6 cm storio – 18 proc. plonesnis nei 4S modelio. Ekranas yra 4 colių 1136×640 raiškos, jis atkuria visą sRGB spalvų gamą ir 44 proc. sodriau atvaizduoja spalvas.  

Viduje veikia naujas A6 procesorius, kurio galia, teigiama, yra dukart didesnė už 4S. Nepaisant to, pats lustas yra mažesnis, tad Apple pavyko patalpinti didesnę baterija, kuri su galingesniu procesoriumi veiks tiek pat ilgai kaip ir ankstesnio modelio: 8 valandas kalbėjimo ar naršymo mobiliajame internete arba 10 valandų Wi-Fi režimu. Be 3G naujasis iPhone palaikys ir LTE ryšį.  

Kamera taip pat patobulinta: 8 MP jutiklis su galiniu apšvietimu, infraraudonųjų spindulių filtras, penkių elementų f/2.4 diafragmos lęšis. Jis apsaugotas iš safyro pagamintu dangteliu, panaudotas 40 proc. efektyviau veikiantis vaizdo apdorojimo procesorius. Yra ir naujas panoraminių nuotraukų režimas. Vaizdas įrašomas maksimalia 1080p raiška ir geriau stabilizuojamas, veikia veido aptikimas bei fotografavimas filmuojant. Priekinė kamera yra 720p raiškos, FaceTime pokalbius dabar galima atlikti mobiliajame tinkle. Pagerėjo ir iPhone garsas: priekyje, gale ir apačioje yra po mikrofoną, panaudoti nauji garsiakalbiai. Ausinės turi pokalbio garso slopinimo funkciją.

Panaudota ir ne kartą ganduose aptarta mažesnė jungtis, pavadinta Lightning, kartu išleistas ir adapteris ankstesnio formato jungčiai.

Prekyboje bus pasiūlytos 16, 32 ir 64 GB versijos, JAV su dviejų metų sutartimi jos kainos 200, 300 ir 400 dolerių. Prekyboje pagrindiniuose regionuose iPhone 5 pasirodys rugsėjo 21 dieną, dar plačiau pasklis rugsėjo 28 dieną, o iki metų galo bus parduodamas jau 100-e šalių.