Pristatomi nauji ekranai: skaidrus ir veidrodinis

Permatomi ekranai visiems jau seniai matyti filmuose. Tačiau vis dar juos sunku pamatyti realiame pasaulyje, o ką jau kalbėti apie įsigijimą. Vis dėl to yra kompanijų, kurios aktyviai veikia šiame lauke ir dirba ties įvairiais inovatyviais sprendimais.

Šiuo metu tokios kompanijos, kaip „Planar“ ir „Samsung“ skaidrius ekranus kuria visų pirma galvodamos apie verslo taikymus. „Samsung“ štai pristatė naują 55 colių tokio tipo ekraną, kurį planuoja pozicionuoti įmonėms, o ne individualiems naudotojams. „Samsung“ kompanijos 55 colių įstrižainės „Transparent Display“ užtikrina 1920 x 1080 pikselių vaizdo skiriamąją gebą. Tačiau naujasis ekranas – tai ne tik vaizdas. Įrenginyje pritaikyti sprendimai, įgalinantys valdymą balsu ir gestų dėka. Ekrane taip pat panaudota „Intel RealSense“ technika. 3D kamerų sistemos dėka įrenginys pajėgus matyti aplinką ir išskirti joje objektus, žmones taip pat. Toks sprendimas šiuo metu atrodo idealiu taikymu reklamos pramonės, taip pat grynai informaciniams poreikiams. „Samsung“ kompanija tiki, jog netrukus permatomi ekranai ras platų pritaikymą viešosios bei transporto informacijos sistemose. Jie lengvai gali pakeisti tradicinius langus.

Pietų Korėjos kompanija taip pat pristatė šviesą atspindinčią konstrukciją, t.y. galinčią sudaryti veidrodį, kuriame rodomas vaizdas. Šiuo atveju lengva panaudoti išdidintos realybės tehniką. Toks spredimas turėtų itin patikti moterims, nes veidrodis, ekranas ir išdidinta realybė viename leidžia, pavyzdžiui, simuliuoti įvairius aprangos derinius. Stovint priešais tokį veidrodinį ekraną galima būtų rinktis įvairius aprangos elementus, kuriais programinė įranga „aprengtų“ mūsų atvaizdą – ir viskas realiuoju laiku. Tai ne tik sprendimas namų naudojimui, bet visų pirma – parduotuvėms. „Samsung“ visai neslepia, kad nors kol kas orientuojasi į taikymus verslo sektoriuje, vėliau tokio tipo sprendimai gali pakeisti ir tipinius namų veidrodžius.

Tiesa, „Samsung“ kompanija kol kas nepateikė konkrečių savo naujausių kūrinių kainų, tačiau drąsiai galima daryti prielaidą, jog jos bus nepasiekiamos vidutinio kliento finansams. Vienaip ar kitaip, džiugu, kad šioje srityje vyksta tokie dalykai. Jei šiuos sprendimus priims verslo sektorius, laikui bėgant bus įmanomas produkcijos didinimas, kas lems įrangos tobulinimą ir atsiperkamumo didėjimą.

samsung-display-mirror

Šaltinis: Neowin