Prieškambario baldai

Ieškant tinkamų baldų į namus dažnas šeimininkas itin didelį dėmesį skiria prieškambario baldams. Netgi pagal feng šui filosofiją prieškambaris yra labai svarbi namų vieta, kur žmonės turi atsikratyti neigiamos emocijos ir į namus įžengti švarūs ir be neigiamų emocijų. Lietuviai šiai namų vietai taip pat skiria labai didelį dėmesį, mat prieškambaris gali tapti tarsi Jūsų namų vizitine kortele, vadinamuoju pirmuoju įspūdžiu, nulemiančiu svečių nuomonę apie Jūsų namus ir Jus, kaip šeimininką.

Stilius

Renkantis prieškambario baldus labai svarbu atkreipti dėmesį ne tik į jų kainą bei išmatavimus, bet ir į stilių, kuris, privaloma, turi derėti prie viso namų interjero. Šiandien baldų gamintojai bei baldų parduotuvės siūlo itin platų įvairių stilių baldų pasirinkimą. Šiandien populiariausi klasikinio, modernaus bei senovinio stilius prieškambario baldai. Norėdami sukurti vieną ar kitą stilių, rinkitės baldus, atitinkančius tam tikro stiliaus kriterijus. Moderniam stiliui tiks baltos sieninės spintos be rankenėlių, klasikinį stilių pabrėšite didžiuliu sieniniu veidrodžiu, o senovinio stiliaus detale gali tapti aukšta dekoruota pakaba.

Dydžiai

Perkant baldus į prieškambarį, baldų dydis tampa vienu svarbiausių kriterijų. Prieškambaris yra tokia namų vieta, kur labai svarbu tinkamas baldų išdėstymas ir vietos parinkimas. Kad prieškambaryje būtų užtikrintas praėjimas bei išlaikytas tinkamas stilius, kiekvienas baldas turi būti tinkamo dydžio. Jei prieškambaris yra ilgas, geriausiai tinka platūs, prie sienos prigludę baldai. Taip pat puikiai tiks ilga žema batų dėžė. Jei prieškambaris erdvus, galite rinktis ir stambius masyvius baldus, kurie užpildys erdvę ir prieškambaris atrodys ne tik stilingai, bet ir dvelks šiluma.

Spalvos

Renkantis prieškambario baldus, labai svarbu atitaikyti ne tik tinkamą stilių, tačiau ir suderinti baldų spalvas. Labai svarbu parinkti tokius baldus, kad jei neišsiskirtų nuo prieškambario sienų spalvos bei „sutartų“ su kitais jau esamais prieškambario baldais. Net jei prieškambariui perkate naują pakabą ar tik badų dėžę, šie nauji baldai neturi būti visiškai kitos spalvos. Prieškambaris atrodys tvarkingai ir skoningai, jei pasistengsite išlaikyti trijų spalvų ir jų atspalvių derinius.

Medžiaga

Nors priimta, jog prieškambario baldai itin dažnai pasirenkami pagaminti iš medžio, tai visai nebūtinai yra neginčijama taisyklė. Jei visas Jūsų butas yra apstatytas moderniais stikliniais ar kitos medžiagos baldais, prieškambaris neturėtų būti kitoks. Tačiau atvirkščiai, jei namuose stovi daug medinių baldų, geriausia ir prieškambaryje statyti kažką panašaus. Labai svarbu atkreipti dėmesį į baldų medžiagos kokybę ir kainą. Masyvo medžio baldai ilgiau laikys, tačiau ilgainiui gali iškrypti, tuo tarpu pjuvenų plokščių baldai gali būti pigesni, tačiau lengvai paveikiami mechaniškai. Jei renkatės stiklu dekoruotus baldus, atminkite, jog toks sprendimas reikalauja nuolatinės priežiūros bei valymo.

Svarbios smulkmenos

Renkantis baldus, nepaisant to, kokios jie medžiagos ar dydžių, labai svarbu žinoti, kokie baldai yra lengvai prižiūrimi bei kokybiškai pagaminti. Specialistų teigimu, kokybišką gamybą visuomet išduoda nedidelės, tačiau svarbios baldų smulkmenos. Pagrindinis kriterijus, leidžiantis suprasti, ar baldas ilgai tarnaus – metalinės baldo detalės. Tokie akcentai kaip bėgeliai, ratukai, rankenėlės ir prisukami pakabukai turi būti pagaminti iš kokybiško ir ilgai tarnaujančio metalo. Taip būsite užtikrinti ne tik puikia baldų išvaizda, bet ir ilgu formos išlaikymu.

Detalės

Norint užtikrinti stilingą ir puikiai apstatytą prieškambario stilių, naudinga prieškambarį padabinti keliais akcentais. Tai gali būti išskirtinio stiliaus kabykla, nedidelis paveikslas, originalus telefono aparatas ar įrėmintas veidrodis. Dizaino ekspertai pataria, jog puikiai apgalvotos detalės gali pagyvinti patį niūriausią prieškambarį. Tam visai nebūtina pirkti tūkstančiais kainuojančių naujų baldų.