„Pokemon“ kortos. Kas tai per mada ir kaip žaisti?

Kas yra Pokemon kortos

Ar yra kas nors, kas dar nėra girdėjęs apie Pokemonus? Kadaise šie „kišeniniai monstriukai“ įsiveržė į popkultūros pasaulį ir iki šiol jo nepaliko. Bėgant metams turėjome ne vieną žaidimą, filmą, televizijos serialą, kortų žaidimus ir įvairius su Pikachu ir jo draugais susijus dalykėlus. Ir štai 1996-aisiais atsiradę Pokemonai, šiandien išgyvena naują populiarumo viršūnę.

„Pokemon kortos“ – kas tai?

„Pokemon TCG“ kortos (angl. Trading Card Game) yra vienas garsiausių kortų žaidimų pasaulyje. Jo ištakos siekia 1996 m., kai gimė visa Pokemonų popkultūra. Tarp įvairiausių žaislų, televizijos serialų ir aksesuarų yra ir kortų žaidimas, kuris jau beveik 30 metų nuolat plečia savo ištikimų gerbėjų ratą. Jei prie to pridėsime kaskart pasirodančius naujus kortų rinkinius, gerbėjams organizuojamus tarptautinius suvažiavimus, nacionalines žaidėjų lygas ir daugybę turnyrų su dideliais priziniais fondais, galima drąsiai teigti, kad „Pokemon TCG“ nesensta ir, nepaisant bėgančio laiko, puikiai gyvuoja.

„Pokemon TCG“ kortų žaidimas paremtas pirmaisiais Pokemonų žaidimais, sukurtais „Nintendo Game Boy“ konsolei, kuriuose žaidėjo tikslas – nugalėti visus priešininko Pokemonus. Tačiau „Pokemon TCG“ –  tai ne tik tik žaidimus. Per visus tuos Pokemonų gyvavimo metus aplink juos susiformavo labai didelė kolekcionierių rinka, kurioje susibūrė žmonės, kolekcionuojantys Pokemonų korteles, besikeičiantys jomis, nuolat ieškantys rečiausių egzempliorių ir nuosekliai plečiantys savo kolekcijas.

Kaip žaisti „Pokemon“ kortomis?

„Pokemon TCG“ – tai dviejų žaidėjų dvikovų žaidimas, paremtas atitinkama kortų sistema. Norint žaisti pirmąją partiją, būtina turėti pradinį rinkinį, kurį sudarys dvi kaladės – po vieną kiekvienam žaidėjui, didelė į lentą panaši sulankstoma kortelė su atspausdintais plotais, moneta atakos efektyvumui nustatyti ir žalos žymekliai. Taip pat į kiekvieną rinkinį įeina išsami, tačiau labai prieinamai parašyta instrukcija, kurioje žingsnis po žingsnio supažindinama su žaidimo eiga. Būtina, kad kiekvienas žaidėjas bent minimaliai mokėtų anglų kalbą, nes šiuo metu rinkoje dar neturime kortų lietuvių kalba.

Kai žaidėjams išdalijamos žaidimo zonos kortelės ir paruošiama kaladė, galima pradėti žaidimą. Kiekvienas žaidėjas savo žaidimo lauke turės savo pagrindinį Pokemoną ir iki penkių atsarginių Pokemonų. Rungtynes laimi žaidėjas, kuris pirmas sunaikina visus priešininko Pokemonus.

Kaip atpažinti originalias „Pokemon“ kortas?

Didelis šio žaidimo populiarumas lėmė, kad beveik nuo pat jo pradžios rinkoje atsirado daug padirbtų kortelių. Jų įsigijimas nežinant gali būti ypač skaudus visiems kolekcionieriams, nes šios kortelės neturi kolekcinės vertės. Kaip ir bet kurio kito produkto atveju, tikri šio žaidimo mėgėjai nenori naudoti neoriginalių produktų, tačiau būna, kad juos atskirti visai nelengva.

Į ką atkreipti dėmesį perkant „Pokemon“ kortas?

Jei norite išvengti klastočių, pirmiausia rinkitės patikimas pirkimo vietas. Tai gali būti parduotuvės, prekiaujančios stalo žaidimais, kolekciniais gaminiais ir gerai žinomos bei patikimos internetinės parduotuvės. Labai atsargiai turėtume vertinti visus įvairiose aukcionų svetainėse siūlomus produktus, ypač kai negalima patikrinti tokio aukciono savininko. Tačiau pasitaiko, kad mus dominančias kortas siūlo parduoti privatus asmuo. Į ką tuomet turėtume atkreipti dėmesį? Pirmiausia į kortelių dydį, popieriaus svorį, spausdinimo kokybę, spalvų intensyvumą ir ant kortelių naudojamus šriftus.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *