Plinta naujas Skype virusas

Pradėjo plisti naujas Skype virusas, tad būkite atsargūs ir nepriimkite jokių failų per Skype, prieš tai siuntėjo pasiteiraukite, ką jis siunčia ir ar tai patikima.

Skype vartotojams patariama nespausti atėjusios aktyvios nuorodos, kurią lydi žinutė „lol is this your profile pic?“ (liet. „cha, ar tai tavo paskyros paveikslėlis?“). Virusas siuntinėja tokias žinutes, perėmęs jau apkrėstų kompiuterių kontrolę.

Antivirusinę įrangą kurianti kompanija Sophos teigia, kad naujasis virusas greičiausiai yra Dorkbot viruso, neseniai išplitusio socialiniuose tinkluose Facebook ir Twitter, atmaina.

Patekęs į naujos aukos kompiuterį, virusas apriboja vartotojo prieigą ir perduoda valdymą savo kūrėjui. Tokiu būdu kuriama „botų armija“, kurią nežinomi nusikaltėliai gali panaudoti savo reikmėms.

Vadinamieji botnetai – tūkstančių nuotoliniu būdu užvaldytų kompiuterių tinklai – dažniausiai naudojami organizuojant paskirstyto atsisakymo aptarnauti (DDOS) atakas bei platinant elektronines šiukšles.

Bendrovė rekomenduoja visiems vartotojams skubiai įdiegti naujausią programos versiją bei atnaujinti antivirusinę įrangą.