Plautuvės

Virtuvė – tai vieta, kurioje praleidžiame išties labai daug laiko, tačiau ar kada nors susimąstėme, kiek mūsų lauko suryja stoviniavimas prie plautuvės? Vokietijoje atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad net 60 proc. savo praleidžiamo laiko virtuvėje, mes valome, plauname, šveičiame ar kažkaip kitaip naudojamės plautuve. Be to, plautuvė turbūt vienas svarbiausių taškų maisto gaminimo procese. Taigi, kaip išsirinkti ir į ką atkreipti dėmesį, rankantis plautuvę?

Šiuo metu rinkoje populiariausios plieninės ir granitinės plautuvės, kokios jų savybės, pliusai ir minusai? Pakalbėkime apie tai plačiau.

 

Plieninės virtuvės praustuvės charakteristika

Nerūdijančio plieno plautuvės yra atsparios chemiškai aktyviems skysčiams ir aplinkos poveikiui. Kokybiškos plautuvės plieno storis paprastai būna ne mažesnis nei 6-7 mm, priešingu atveju į plautuvę nukritęs sunkus daiktas gali pažeisti jos paviršių ir palikti nepageidaujamų žymių, tačiau kaip atpažinti ar plautuvė pagaminta iš kokybiško nerūdijančio plieno? Visų pirma, tokios plautuvės būna storesnės, tiesa, derėtų lyginti panašių modelių plautuves, visų antra, jos kokybe galima nustatyti į pagalbą pasitelkus paprasčiausią magnetą. Magnetas į nerūdijantį plieną nereaguoja, jei magnetas prilipo tai reiškia, kad plautuvė pagaminta iš paprasto plieno.

Nerūdijančio plieno virtuvės plautuvės gali būti gaminamos dviem būdais: štampavimo arba virinimo.  Pastaruoju būdu pagamintos plautuvės būna tvirtesnės, o novatoriška virinimo technologija leidžia išgauti įvairesnes ir modernesnes plautuvės formas. Be to, šių plautuvių gamybai naudojamas storesnis plieno lakštas. Tuo tarpu, štampuojant plieno lakštus, plautuvė greitai įgauna mums matomą formą, tačiau dėl tempimo procesų ties lenkimo vietomis plienas suplonėja, būtent dėl to štampavimo būdu pagamintos virtuvės praustuves neturi gilaus dubens.

Kaip išsirinkti plautuvės modelį ir funkcijas? Modelio už jus vargu ar galime išrinkti, jis priklauso nuo jūsų skonio ir darbo su plautuve įpročių, tačiau būtinai atkreipkite dėmesį, kad plautuvėje būtų persivalymo kiaurymės, kitu atveju kyla buto užtvindymo tikimybė. Be to, daug patogiau eksploatuoti plautuves, kurios turi didesnio skersmens išbėgimo angą, kurioje įmontuotas sietelis arba filtras, o ir kanalizacija kimšis rečiau.

 

Granitinės virtuvės plautuvės charakteristika

Paprastai mums granitinės plautuvės ar vonios asocijuojasi su sovietiniais laikais ir baisiomis geltonomis dėmėmis. Tačiau šiuolaikinės chemijos pramonė sukuria tokias plautuves, kurios išlaiko ne tik natūralų akmens atsparumą, bet ir spalvas, o akrilas, naudojamas jų gamyboje, leidžia išgauti norimas formas, todėl šiuolaikinėje granitinių plautuvių gamyboje sovietmečiu net nekvepia.

Kokybiškos granitinės plautuvės yra atsparios karščiui, smūgiams, įbrėžimams ar buitinės chemijos poveikiui. Jos ilgai išlaiko savo formą ir nepraranda spalvos. Be to, tokias plautuves lengva prižiūrėti, tačiau jas valydami nenaudokite aštrios kempinės, atvirai pasakius, tokios kempinės apskritai neturėtų būti valymo reikmenų lentynoje, nes ji gali pažeisti net ir labai tvirtus paviršius. Įsigiję granitinę plautuvę, nerasite vietos maišytuvui, bet tai tikrai nėra šios plautuvės minusas, kadangi jūs patys galėsite nuspręsti, kokia kryptimi montuoti plautuvę į baldus.

Taigi, nerūdijančio plieno ar granitinė plautuvė? Vienareikšmiškai į šį klausimą atsakyti negalima, kadangi ir viena, ir kita yra aukštos kokybės ir turi tikrai daugiau pliusų nei minusų, pagrindinis faktorius, kuris gali nulemti jūsų pasirinkimą – tai kaina, nerūdijančio plieno plautuvės šiek tiek pigesnės. Kita vertus, kaina labai priklauso nuo jūsų pasirinktos plautuvės dydžio, modelio bei gamintojo.