Plaukų priežiūros priemonės

Gražūs, sveiki ir išpuoselėti plaukai – kiekvienos moters pasididžiavimas, tačiau žalingas aplinkos poveikis, džiovinimas, tiesinimas ar  net stresas alina plaukus ir ilgainiui jie tampa silpni ir greitai pažeidžiami. Norint, kad plaukai būtų gyvybingi, jais būtina tinkamai rūpintis.

Nusprendėte įsigyti plaukų priežiūros priemones internetu? Štai keletas naudingų patarimų kurie padės išsirinkti, kokios plaukų priežiūros priemonės labiausiai tinka jūsų plaukams, kad jie būtų gražūs ir sveiki.

Kasdieninės plaukų priežiūros priemonės pagal jūsų plaukų tipą

Šampūnas ir kondicionierius – plaukų priežiūros priemonės, kurias naudojame beveik kasdien, todėl daugiausiai dėmesio derėtų skirti būtent joms.

Garbanoti plaukai iš prigimties yra sausi, kadangi galvos odos gaminami riebalai sunkiau pasiekia garbanotų plaukų pluoštą. Tad, jei turite garbanas, jums derėtų rinktis plaukus minkštinančias plaukų priežiūros priemones. Garbanotiems plaukams labiausiai tinka riebūs ir drėkinantys šampūnai, parturtinti kviečių gemalų arba riešutų aliejumi bei taukmedžio sviestu. Puikiai tinka šampūnai ir su glicerinu bei silikonais, kurie padengia plaukus tam tikru sluoksniu, sulaikančiu drėgmę. Garbanėms kondicionierius yra būtinas, rinkitės garbanotiems plaukams skirtą drėkinamąjį aliejų, plaukų galiukus patepkite serumu, kad šie neskilinėtų ir nešerpetotų ir bent kartą per mėnesį naudokite drėkinamąją kaukę.

Ploni ir silpni plaukai. Šių plaukų tipas labiausiai linkęs „riebaluotis“, todėl galvą tenka trinkti kiekvieną dieną, o link vakaro plaukai praranda gaivumą. Tad, jei turite tokius plaukus, rinkitės šampūnus, kurių sudėtyje yra pantenolio, jis giliai prasiskverbia į plaukų kutikules, pakelia juos nuo šaknų ir storina kiekvieną plauką. Kalbant apie kondicionierių, jis būtinas tada, jei plaukai veliasi. Visgi, jei plaukų kondicionierius jums yra būtinybė, rinkitės purškiamą kondicionierių , jis lengvesnis ir neapsunkina plaukų. Puikus pasirinkimas plaukų kondicionierius su arbatmedžio aliejumi, jis sugeria ir pašalina riebalų perteklių. Be to, niekada nepurškite plaukų šaknų, naudokite kondicionierių nuo plaukų vidurio iki galiukų ir per ilgai nelaikykite.

Dažyti ar chemiškai pažeisti plaukai. Net ir patys kokybiškiausiai plaukų dažai alina plaukus, todėl jūsų tikslas yra sustiprinti pažeistas plauko vietas. Šiai misijai atlikti geriausia rinktis šampūną, kurio sudėtyje yra proteino, kviečių ir sojos ekstraktų ar šilko aminorūgščių. Be to, svarbu, kad šampūnas būtų skirtas dažytiems plaukams, kadangi jo speciali sudėtis padeda ilgiau išlaikyti plaukų spalvą. Tuo tarpu, šampūnas su silikonais visiškai netinkamas pasirinkimas, jis blukina spalvą ir sausina galiukus. Kondicionierių taip pat turėtų būti skirtas dažytiems plaukams, tačiau jį tepkite tik nuo plaukų vidurio, o galiukų reabilitacijai naudokite drėkinamąjį serumą arba aliejų.

Sausi ir pažeisti plaukai. Rinkitės tik sausiems plaukams skirtus šampūnus, kurie švelnina plaukus, o tuo pačiu ir sumažina jų vėlimąsi. Šampūnas, kurio sudėtyje yra glicerino ir kolageno – puikus pasirinkimas, šios medžiagos atstato plauko drėgmės balansą. Kalbant apie kondicionierių, rinkitės itin drėkinančias priemones ir nepamirškite bent porą kartų per mėnesį plaukus palepinti drėkinamąja kauke.

Naudingi patarimai

  • Kiekvienas plaukų stilistas turi savo taisykles, kaip reikia prižiūrėti plaukus, vieni teigia, kad galvą reikia trinkti kiekvieną dieną, kiti siūlo tai daryti kas dvi dienas ir pan., tačiau tik jūs geriausiai žinote, kokie jūsų plaukai ir kiek laiko jie atrodo puikiai. Taigi, jei jaučiate poreikį plauti plaukus kasdien, tai taip ir darykite. Tiesa, tik dažytų plaukų savininkėms vertėtų apsvarstyti ar verta trinkti galvą kiekvieną dieną, nes nuo dažno plaukų plovimo spalva greičiau išblunka ir plaukai praranda savo blizgesį.
  • Plaukus plaukite tik šiltu vandeniu. Karštas vanduo išbalansuoja odos drėgmės pusiausvyrą, plaukai gali pradėti labiau riebaluotis arba išsausėti. Tuo tarpu, šaltu vandeniu gerai neišskalausite plaukų, gali atsirasti pleiskanų ir plaukai visada atrodys nešvarūs bei netvarkingi.
  • Nepamirškite ir liaudies išminties, pamaitinkite plaukus natūraliomis medaus, kiaušinių, avokado ar ricinos aliejaus kaukėmis.
  • Plaukų formavimui rinkitės tik kokybiškas priemones, tarp kurių turėtų būti ir purškiklis apsaugantis nuo karščio, ypač tada, jei dažnai naudojate feną, plaukų tiesintuvą ar garbanų sukimo žnyples.

Jei plaukų priežiūros priemones perkate internetu, rinkitės tos pačios linijos produktus, jie tarpusavyje subalansuoti taip, kad jūs galėtumėte pasiekti geriausius rezultatus.