Plaukų priežiūros ABC: kaip rūpintis plaukais žiemą?

Plaukų priežiūros priemonės

Šaltas metų laikas, vėjuoti orai ir įsibėgėjęs patalpų šildymo sezonas biuruose daro neigiamą poveikį plaukams. Todėl žiemą privalu nepamiršti daugiau dėmesio skirti savo sveikatos ir grožio priežiūrai. Kaip rūpintis savo plaukais, kad jie išliktų gražūs ir nekeltų pernelyg daug rūpesčių kiekvieną dieną?

Specialistų teigimu, labai svarbu išmokti nustatyti, kokie plaukų priežiūros produktai yra tinkamiausi būtent jūsų plaukų tipui. Kartais galima išgirsti, kad vienoms pakanka tik tinkamo šampūno ir kondicionieriaus, kitos neapsieina dar ir be kaukės, o trečioms nepadeda niekas: nei kaukės, nei kondicionieriai, nei aliejukai, nei serumai.

Varle.lt partnerių – plaukų priežiūros priemonių asortimento specialistų teigimu, vieno ir visoms tinkančio recepto čia nėra, nes viskas paprasčiausiai slypi ieškojimuose, bandymuose suprasti savo plaukus ir įvairių produktų testavimuose.

Pagrindinės plaukų priežiūros priemonės

Šampūnai

Šampūnų žodžio kilmė priskiriama indų „chāmpo“ ar net senojo sanskrito „capayati“ reikšmėms, reiškiančioms „spausti“, „švelninti“. Tai leidžia teigti, kad senovėje ši priemonė buvo naudojama ne tik trinkti galvai, bet ir jai masažuoti. Šiandien gausus grožio priemonių asortimentas leidžia pasirinkti iš įvairių specializuotų šampūnų, kurie „kovoja“ su pleiskanomis, pažeistais nuo dažymo plaukais arba „hiper aktyviomis“ garbanomis. Pavyzdžiui, drėkinamieji šampūnai padeda plaukams būti minkštiems it šilkas.

Kondicionieriai

Kondicionieriai yra „pirmoji pagalba“, kurios gausus baltymų ir kitų elementų kiekis rūpinasi, kad jūsų plaukai atrodytų sveikai. Ši priemonė ypač reikalinga, nes apsaugo nuo neigiamo užterštos aplinkos oro ir vėjo poveikio. Daugelio kondicionierių naudojimas panašus: po naudojimo plaukus būtina dar kartą išskalauti, tačiau yra ir tokių, kurių nuplauti vandeniu nereikia. Beje, tai galėtų būti labai patrauklus variantas nuolat skubančioms.

Kaukės plaukams

Kaukių paskirtis yra maitinti, puoselėti, atkurti ir regeneruoti plaukus. Tinkamai pasirinktos kaukės dėka užtikrinsite savo plaukams sveiką spindesį ir nepriekaištingą išvaizdą. Lyginant su kitomis plaukų priežiūros priemonėmis, kaukių maitinamasis poveikis yra ilgesnis, nes skirtingai nei kondicionierius, kaukė įsigeria giliau ir ant plaukų išlieka ilgiau.

Aliejai plaukams

Plaukų aliejai – tai priemonė numeris vienas visoms, kurioms patinka natūralumas ir ekologija. Plaukų aliejai įprastai gaminami iš natūralių augalinių šaltinių, todėl pasižymi gausiomis gydomosiomis ir maitinamosiomis savybėmis. Pavyzdžiui, arbatmedžio aliejus ar alyvuogių aliejaus skatina plaukų augimą ir kovoja su pleiskanomis,  riešutų aliejai – užkerta kelią plaukų lūžinėjimui.

Pagrindinės plaukų formavimo priemonės

Putos plaukams

Putos suteikia plaukams formą ir apimtį. Stilistai rekomenduoja šias priemones naudoti ne ant šlapių, o beveik nusausintų plaukų. Anot jų, tai leidžia šukuosenai išsilaikyti ilgiau nei valandą.

Želė plaukams

Želė sukuria „šlapių plaukų“ efektą. Šios plaukų formavimo priemonės naudojimas labai paprastas – tereikia užtepti ją ant drėgnų plaukų ir leisti jiems išdžiūti natūraliai. Želė – tai priemonė, kuri sukurta vandens pagrindu, todėl nereikėtų per daug baimintis dėl jos šalutinio poveikio.

Vaškas plaukams

Vaškas – tai priemonė, kurią geriausia rinktis norint formuoti šukuoseną siekiant ilgalaikio rezultato. Ši priemonė padės, kad Jūsų šukuosena išliktų stabili tarsi judėti negalinti skulptūra.

Molis plaukams ir modeliavimo pasta

Tai priemonės, kurios gaminamos iš kaolino molio.  Jų poveikis praktiškai toks pat kaip naudojant vašką, tačiau galutinis šukuosenos rezultatas išsilaiko ilgiau.

Lakas plaukams

Lakas plaukams – dar vienas būdas, kaip galite ilgiau džiaugtis savo šukuosena. Reikėtų pažymėti tai, kad būtent lakas laikomas viena stipriausių plaukų fiksavimo priemonių. Laką purškite ant jau suformuotos šukuosenos.

 

Penki SOS pagalbos sprendimai plaukams

1.    Pažeisti plaukai

Pažeistiems plaukams būtina priemonė, kurioje dominuotų „vitavimų bomba“ , kuri padės atkurti plaukų struktūrą ir pasirūpins, kad „jėgas atgautų“ pažeisti galiukai.

2.    Išsausėję plaukai

Išsausėjusiems plaukams padės šampūnas, kurio sudėtyje bus ekologiško pirmojo spaudimo alyvuogių aliejaus ir gamtinių lubinų ekstrakto – tai galingas derinys, atkuriantis ir išlaikantis natūralų plaukų drėgmės balansą.

3.    Pleiskanojantys plaukai

Pleiskanojantiems plaukams siūloma rinktis tokias priemones, kurios būtų praturtintos gvinėjinio pipiro, žaliosios arbatos „galių“, afrikinio tulpmedžio ekstrakto, sviestmedžio aliejaus bei vitaminais A ir E.

4.    Slenkantys plaukai

Kovojant su plaukų slinkimu siūloma rinktis rozmarinų esenciją, kuri įsiskverbia į plaukų folikulus ir atstato prarastų baltymų kiekį.

5.    Riebūs plaukai

Riebiems plaukams verta ieškoti šampūno, kurio sudėtyje būtų kuo daugiau mineralų, mikroelementų arba jūrinių dumblių, kurie specialiai pritaikytų riebioms plaukų šaknims ir išsausėjusiems galiukams.