Planšetiniai kompiuteriai (tablets)

Kadangi prekyboje pasirodo vis daugiau planšetinių kompiuterių, kaip išsirinkti sau tinkamiausią? Pateikiame jums glaustą ir paprastą pirkimo gidą, kuris padės išsirinkti geriausią planšetinio kompiuterio variantą.

 

 

 

1. Kokia operacinė sistema naudojama planšetėje?

 

Planšetiniuose kompiuteriuose naudojamos įvairios operacinės sistemos. Kol kas populiariausia operacinė sistema yra „iOS“ – tai „Apple“ produktas, kuris taip pat naudojamas „iPad“ ir „iPhone“ prietaisams. Daug planšetinių kompiuterių, kurie rinkoje pasirodė 2012 metais, veiks su „Android“ operacine sistema.  Tai nauja, „Google“ palaikoma integruota operacinė sistema, kurią naudoja daug telefonų.

 

„Blackberry“ ir HP gamybos planšetiniuose kompiuteriuose naudojamos kitos operacijos sistemos. Nors yra planšetinių kompiuterių su „Microsoft Windows 7“ operacine sistema, tačiau ji nėra skirta naudojimui planšetiniame kompiuteryje. Tačiau „Windows 8“ operacinė sistema atrodo labiau patogi naudojimui planšetiniame kompiuteryje. Daugiau informacijos apie planšetinių kompiuterių operacines sistemas žr.: „planšetinių kompiuterių operacinių sistemų palyginimą“

 

 

 

Kokio dydžio yra planšetinio kompiuterio ekranas?

 

Renkantis sau tinkamiausią planšetinį kompiuterį, ekrano dydis yra vienas svarbiausių dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti. Akivaizdu, kad norimas planšetinio kompiuterio dydis priklausys nuo to, koks dydis jums patogiausias. Rinkitės planšetinio kompiuterio ekrano dydį ir pagal tai, kokio mobilumo pageidaujate.

 

„iPad“ ekranas yra lygiai toks pat, kaip ir originalaus „iPad“ – t. y.,  9,7 colio. Šis sprendimas pasirinktas dėl to, kad tai yra populiariausias dydis. Daug naujų „Android“ planšetinių kompiuterių turi didesnį, 10,1 colio ekraną. Tačiau galimi iš mažesnio ekrano variantai. Dar vienas populiarus dydis – 7 colių ekranai. Prekyboje galima rasti mažesnių planšetinių kompiuterių, tačiau tada 5 colių planšetė ir sumanusis telefonas jau mažai kuo skiriasi.

 

 

 

3. Kokį procesorių turi planšetinis kompiuteris?

 

Visi planšetiniiai kompiuteriai veikia ARM procesoriaus technologijos pagrindu – lygiai taip pat, kaip ir faktiškai visi mobilieji telefonai. Skirtingos įmonės gamina savo ARM mikroschemos dizaino versijas ir daugelis iš jų dabar yra dviejų branduolių („Dual-core“), kaip ir daug asmeninių kompiuterių procesorių. „Apple“ firmos „iPad“ naudojama „Apple“ mikroschema, o tuo tarpu „Android“ planšetiniuose kompiuteriuose dažniausiai yra integruotas „Nvidia“ gamybos „Tegra“ procesorius.

 

 

 

4. Ar jums reikalinga 3G planšetinis kompiuteris?

 

Visose planšetiniuose kompiuteriuose yra „Wi-Fi“ technologija, todėl šiuos prietaisus galite prijungti prie namų interneto tinklo. Tačiau dauguma  planšetinių kompiuterių leidžia naudoti du interneto prisijungimo būdus. Be „Wi-Fi“ funkcijos, vienas iš variantų, yra „3G“ technologijos palaikymas. Ši technologija leidžia prie interneto prisijungti naudojant SIM kortelę. Pakanka įkišti kortelę į planšetę ir galėsite naudotis internetu, kad ir kur būtumėt. Paprastai „3G“ versijos planšetinio kompiuterio yra brangesnės, o taip pat turite sudaryti duomenų teikimo sutartį. Šios sutarties privalumai: daug pardavėjų siūlo planšetinio kompiuterio už mažesnę kainą, kaip ir mobiliųjų telefonų atveju.

 

 

 

5. Ar planšetiniame kompiuteryje yra kameros?

 

Naujame „iPad“ planšetiniame kompiuteryje yra dvi kameros, kaip ir daugumoje „Android“ planšetinių kompiuterių. Į priekį nukreipta kamera skirta vaizdo skambučiams, taigi galite naudoti „Skype“ arba kitas programas, pavyzdžiui, „Google Talk“. Gale įtaisytą kamerą galima naudoti fotografavimui arba, kaip ir mobiliuosiuose telefonuose, vaizdo įrašams. Iš tiesų, daugelio planšetinių kompiuterių kameros užtikrina 720p didelės raiškos vaizdą. Būtinai patikrinkite raiškos specifikaciją, jeigu ji jums yra svarbi. Dauguma naujų planšetinių kompiuterių taip pat turi dvi kameras, tačiau prieš pirkdami – patikrinkite.

 

 

 

6. Kiek programų galima naudoti planšetiniame kompiuteryje?

 

Internetinėse parduotuvėse siūloma daugiausiai programų – dabar galima rinktis iš daugiau nei 300 000. „iPad“ planšetėje galima naudoti daugumą šių programų, tačiau apie 65 000 iš siūlomų programų yra sukurtos specialiai „iPad“ prietaisams. Planšetiniams kompiuteriams su „Android“ operacine sistema siūlomi tik keli tūkstančiai 4.0 programų, tačiau jų visiškai pakanka pagrindiniams poreikiams patenkinti. Senesnes „Android“ programas taip pat galima naudoti ir „Honeycomb“ operacinėje sistemoje.

 

 

 

7. Kokia yra planšetinio kompiuterio atminties talpa?

 

Planšetinio kompiuterio atminties talpa priklauso nuo to, kam norite naudoti savo planšetę. Jeigu prietaise laikysite daug muzikos ir nuotraukų, tai 16 GB atminties daugiau nei pakaks, tačiau jeigu planšetiniame kompiuteryje įdiegsite daug vietos užimančias programas ir laikysite didelės raiškos vaizdo įrašus, tada pasirūpinkite didesne atmintimi. Jeigu nelaikysite daug muzikos ar vaizdo įrašų, tiks ir mažesnė atmintis. „iPad“ planšetinis kompiuteris neturi angos, skirtos atminties kortelei, tačiau daugelis kitų planšetinių kompiuterių turi „microSD“ / „microSDHC“ jungtis, todėl galite išplėsti turimą atmintį.

 

 

 

8. Ar galiu planšetę prijungti prie savo televizoriaus?

 

Daugumą planšetinių kompiuterių galima prijungti prie monitoriaus ekrano ir televizoriaus naudojant HDMI kabelį. Tai puikus dalykas, jeigu jūsų planšetiniame kompiuteryje yra nuotraukų ar vaizdo įrašų – jūs galėsite juos peržiūrėti didesniame ekrane. Jeigu jums svarbi ši specifikacija, tada ieškokite viso dydžio arba mini HDMI išvesties jungties, kurią turi dauguma skirtingų planšetinių kompiuterių. Turėsite įsigyti kabelį, kuriuo planšetis kompiuteris prijungiamas prie televizoriaus. „iPad“ planšetinio kompiuterio atveju yra specialus rinkinys, kuris skirtas jūsų planšetinio kompiuterio prijungimui prie HDMI ekrano. Vienintelė problema, kad šis rinkinys jums papildomai kainuos keliolika litų.

 

 

 

9. Koks yra planšetinio kompiuterio storis ir kiek planšetinis kompiuters sveria?

 

Nors buvo plačiai reklamuojama, kad „iPad“ planšetinis kompiuters veria tik 601 gramą ir yra vos 8,8 mm storio, tačiau kiti planšetiniai kompiuteriai nė kiek neatsilieka. Minėtasis planšetinio kompiuterio modelis jau nėra ploniausias ar lengviausias – „Samsung Galaxy Tab 10.1“ planšetinis kompiuters sveria 595 gramus ir yra 8,6 mm storio.

 

7 colių „Blackberry Playbook“ planšetinis kompiuteris yra tik 9,7 mm storio ir sveria vos daugiau nei 400 gramus, nes šis modelis yra mažesnis. Tuo tarpu „Samsung Galaxy Tab 10.1“ planšetinis kompiuteris yra 10,9 mm storio ir sveria vos 599 gramus. „Motorola Xoom“ modelis yra stebėtinai sunkus – jo svoris siekia 730 gramų. Svoris ir storis yra išvaizdos aspektas, tačiau jeigu planšetinį kompiuterį rankose (arba viena ranka) turėsite laikyti ilgą laiką, arba jeigu dažnai nešiositės planšetinį kompiuterį mažame krepšyje, po kažkurio laiko tikrai pastebėsite skirtumą.

 

 

 

10. O gal jums reikalingas nešiojamasis kompiuteris?

 

Nesupraskite mūsų klaidingai, mes pritariame, kad planšetiniai kompiuteriai yra puikūs prietaisai. Tačiau tol, kol yra tokios efektyvios programos, kaip, pavyzdžiui, tekstų procesoriai (programos) ir elektroninės sprendimo lentelės, o taip pat ir nuotraukų / vaizdų redagavimo įrankiai bei internetinės programos, tokios „Google Docs“, kalbant apie darbą, nesitikėkite iš planšetinių kompiuterių stebuklo. Planšetinis kompiuteris gali būti puikus turimos techninės įrangos priedas, tačiau jis nepakeis populiariojo „Mac“ kompiuterio ar asmeninio kompiuterio su efektyvia programine įranga. Ar planšetinis kompiuteris gali pakeisti internetinius kompiuteris („Netbook“), tai jau visai kitas klausimas. Kaip ten bebūtų, planšetinis kompiuteris yra visiškai nauja duomenų apdorojimo prietaisų kategorija.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *