Pirmasis televizorius su 8K ekranu jau greitai prekyboje

Netrukus „Sharp“ kompanija ketina paleisti pirmojo pasaulyje televizoriaus su 8K skiriamosios gebos ekranu prekybą. 85 colių modelis „LV-85001“ kainuos nemažai.

Šiandien ko gero nieko jau nestebina 4K ar 5K skiriamosios gebos televizoriai. Tikriausiai daugelis jau girdėjo apie televizorius su 8K ekranais. Kol kas tokių įrenginių dar negalima buvo įsigyti, mat jie tik buvo pristatomi ir rodomi didelių technologinių renginių metu. „Sharp“ planuoja netrukus padidinti konkurentams kartelę.

„Sharp“ pranešė, kad netrukus ketina pradėti pirmojo televizoriaus su 8K ekranu – „LV-85001“ modelio prekybą. Televizorius turi 85 colių IGZO ekraną su 7,680 x 4,320 pikselių skiriamąja geba. Tai net 16 kartų daugiau nei siūlo full HD televizoriai. Televizorius prekyboje turėtų pasirodyti spalio 30 dieną. Nustatyta kaina siekia 16 mln. jenų (133034 JAV dolerių).

Vertėtų pažymėti, jog norint žiūrėti 8K kokybės turinį (tik klausimas: iš kur tokį gauti?) prie televizoriaus reikia prijungti 4 HDMI kabelius, nes tik toks sujungimas galės užtikrinti tinkamą pralaidumą.

Žinoma, kol kas „Sharp“ televizorių galima laikyti turtuoliams skirta įdomybe. Gamintojas tokiu būdu tiesiog įrodo, jog tai įmanoma, tačiau tokios skiriamosios gebos filmų trūkumas lemia, įrenginio įsigimas prasilenktų su tikslu. Iš esmės 4K turinio adaptavimas tik prasidėjo ir kol 8K taps standartu, praeis dar nemažai laiko.

8K ekranas

Šaltinis: engadget