Philips 5500, 6000 ir 7000 serija

Išbandėme tris skritingų dydžių ir serijų Philips televizorius – kuo jie skiriasi ir kokių privalumų kiekvienas suteikia.

Išmaniųjų televizorių rinka sparčiai auga ir ko gero ne vienas Kalėdoms galvoja pa(si)dovanoti būtent naują televizorių. Tuoj turėtų prasidėti ir akcijų su nuolaidomis lavina – pardavėjai puikiai žino, kad būtent šiuo laikotarpiu parduodama kone daugiau televizorių nei per visus likusius metus. Bet, nors pasirinkimas atrodo didžiulis, užėjus į parduotuvę ir pamačius šimtą vienodai sidabrinių televizorių, besiskiriančių, rodos, tik ekrano dydžiu, išsirinkti tinkamą išties nelengva. Pažiūrėkime, ką trijose skirtinguose segmentuose siūlo Philips.

40 colių 5500 serija

Philips 40PFL5507 modelį būtų galima pavadinti „naująja baze“. Būtent nuo tokio lygio televizoriaus šiuo metu pradedama rinktis – ankstesnis 32 ar 36 colių standartas jau yra per mažas, o išmaniojo TV funkcijos nebe tokios brangios, tad „nusileidžia“ jau į šį – 2000 Lt – kainų segmentą. Tas pat ir su 3D vaizdo funkcijomis – šis režimas jau įprastas beveik žemiausioje klasėje.

Tiesa, 5500 modelis turi išskirtinę paprastai brangesniems modeliams būdingą funkciją, kuri tik palyginti neseniai tapo prieinama. Tai žaidimas dviese vienu metu matant viso ekrano vaizdą. Tradiciškai norint dviese žaisti konsolių žaidimus, tokius kaip lenktynes, veiksmo žaidimus, šaudykles, ekranas dalijamas per pusę, tad vaizdas vienam žaidėjui gan smarkiai apribojamas. Dabar įjungus specialų 3D režimą televizorius atskiria šiuos vaizdus ir paleidžia per visą „vienai akiai“, t.y., žaidėjui, skirtą ekraną. Tiesa, norint naudotis tokiu režimu reikia specialių akinių, kuriuos Philips platina atskirai (250 Lt).

5500 modelis turi visas įprastas išmaniojo televizoriaus funkcijas: Wi-Fi ir Ethernet jungtis, DLNA palaikymą (galima transliuoti filmą iš kompiuterio ar kito šį standartą atitinkančio prietaiso į televizorių, valdyti televizorių mobiliuoju įrenginiu), interneto naršyklę, programėlių centrą, atkuria visus populiariausius vaizdo ir garso formatus. Ekrano techniniai parametrai: 3D Max Clarity 400 Hz standartas, 400 nitų ryškumas, 500 000:1 kontrasto santykis.

42 colių 6000 serija

Išoriškai 42PFL6007 modelis nuo mažesniojo beveik nesiskiria. Žinoma, dėl 5 cm didesnės įstrižainės bendras ekrano plotas padidėja net 10 %, bet vizualiai svarbiausias šio modelio skirtumas nuo pigesniojo yra unikalioji Philips Ambilight sistema. Daugeliui ko gero teko susidurti su šiuo kadaise tik pačiuose brangiausiuose modeliuose pristatytu Philips sprendimu, kuris atrodo paprastas, bet išties efektyvus: iš galo šviečiant prisitaikančios šviesos LED lemputėms vizualiai ekranas tarsi padidėja, be to, nereikia rūpintis papildomu šviesos šaltiniu žiūrint televizorių. Priprasti prie tokio dalyko kurį laiką reikia, be to, televizorius turėtų būti statomas ar montuojamas prie baltos sienos. Bet pripratus grįžti prie įprasto televizoriaus nebe taip norisi: pasak Philips atstovų, būtent Ambilight funkcija yra svarbiausia priežastis pirkėjams renkantis šios kompanijos televizorių.

Dar vienas gan svarbus skirtumas yra 3D režimo standartas. 5500 serijoje (ir brangesnėje 7000 serijoje) naudojamas aktyvus 3D režimas, o 6000 – pasyvus. Apie šių standartų skirtumus, trūkumus ir privalumus skaityti galima visą dieną, bet vienu metu bandant abiejų standartų televizorius ir lyginant pojūčius labiau priimtinas atrodo pasyvus režimas. Aktyvus ekranas ir akiniai suteikia dinamiškesnį vaizdą, gal vietomis šiek tiek geriau jaučiamas 3D efektas, bet tokiu atveju akiniai būna didesni ir sunkesni (tiesa, jie tampa vis elegantiškesni), juos reikia krauti. Be to, vaizdas ekrane būna tamsesnis, tad tenka daugiau reguliuoti perjungiant iš įprasto į 3D režimą. Turint pasyvų televizorių galima naudoti kone bet kokius lengvus ir paprastus akinius, netgi prisegamus prie įprastų akinių, o tai kur kas patogiau nei dėtis dar vienus ant viršaus (be to, su televizoriumi teikiami net 4 akiniai). Vaizdas tokiu atveju taip pat išlieka kiek natūralesnis. Ne veltui didžiausiose ir geriausiose kino teatrų 3D sistemose, tokiose kaip IMAX ar Real 3D, naudojama pasyvi technologija.

Dar vienas gan naujas šio modelio privalumas, kurį akcentuoja ir daugelis kitų gamintojų – antrojo ekrano funkcija. Pasinaudojus Philips programėle MyRemote TV transliaciją galima žiūrėti planšetiniame kompiuteryje, o nuotraukas, vaizdo klipus ir muziką galima lengvai perkelti į televizorių be jokių laidų. Taip pat šis modelis suderinamas su Skype pokalbiais, tik reikia papildomos interneto kameros.

6000 modelis palyginti su 5500 kainuoja 500 Lt brangiau. Ar toks kainų skirtumas vertas kokybės skirtumo? Šiuo atveju reiktų pasibandyti aktyvų ir pasyvų 3D režimus, pasižiūrėti vaizdą be Ambilight apšvietimo ir su juo. Jei pastarieji dalykai labiau imponuoja – kainos skirtumas tikrai pateisinamas.

46 colių 7000 serija

Philips 46PFL7007 modelis užbaigia, sakykime, „normalių“ televizorių gamą. Toliau jau ekrano įstrižainės tampa net nepatogiai didelės, o ir kainos šoka iki labiau gąsdinančio lygio. 7000 modelis kainuoja irgi nekukliai – 4 700 Lt. Ką šis televizorius suteikia už tiek didesnę kainą? Pirmiausia, žinoma, ekrano dydis: nors tie keli įstrižainės coliai atrodo nedaug, realiai jis beveik penktadaliu didesnis už 42 colių modelį. Jame naudojamas tas pats šonuose įmontuotas Ambilight apšvietimas (dar aukštesnės klasės modeliuose apšvietimas montuojamas ir ekrano viršuje).

Šis modelis taip pat skiriasi techniniais parametrais. Dažnis yra 800 MHz, o tai suteikia vaizdams dar didesnio aiškumo ir natūralumo, ryšumas – 450 nitų. Dukart galingesnis yra ir televizoriaus garsas – 40 W.

Dar vienas naudingas ir iš tiesų svarbus šio televizoriaus privalumas – visų raidžių klaviatūrą turintis pultelis. Kol kiti gamintojai ieško neįprastų sprendimų, palengvinančių išmaniojo televizoriaus naudojimą, Philips pasielgė labai paprastai ir efektyviai – QWERTY standarto klaviatūra tiesiog sumontuota kitoje įprasto pultelio pusėje. Jį laikant horizontaliai abiem rankomis vesti tekstą išties patogu.

Kodėl Philips?

Lyginti Philips modelius su konkurentų gaminiais bendrai nesiimsime – užtruktų begalę laiko. Bent vieną išskirtinį privalumą šie modeliai tikrai turi – tai Ambilight apšvietimas. Dar prie išskirtinumo galima būtų priskirti ir vardą. Nors kaip ir absoliuti dauguma televizorių, Philips gaminami Kinijoje – atsakomybė už juos patikėta didžiajam gamintojui TP Vision – tai vis viena išlieka vienintelis plačiai prieinamas europietiškas prekės ženklas šioje rinkoje (prancūzus Thomson palikime biudžetinei klasei). Vedamiems patriotiškų jausmų mūsų žemyno piliečiams kitu atveju tektų šokti jau į prabangos prekių kategoriją ir pakloti rankinę pinigų už Loewe arba lagaminą už „televizorių, kuris perkamas jo neįjungus“ – Bang & Olufsen.