Path of Exhile – Diablo stiliaus RPG internete

Naujoje Zelandijoje kuriami ne tik „Žiedų valdovo“ ir „Hobito“ filmai, čia veikia ir nemažai žaidimų kūrėjų studijų. Viena jų, Grinding Gear Games, neseniai išleido nemokamą veiksmo vaidmenų žaidimą internete Path of Exhile.

Iš kitų MMO žaidimų šis išsiskiria Diablo stiliaus vaizdu ir veiksmu. Path of Exhile vyksta tamsiame fantasy pasaulyje, kurio teritorijos generuojamos atsitiktinai. Čia galima tapti vienu iš šešių klasių herojumi: dvikovų meistru, ragana, šaule, tamplieriumi, plėšiku arba sėlintoju. Žaidime naudojami trys pagrindiniai parametrai, kurie skirtingi kiekvienai klasei – tai jėga, judrumas ir sumanumas. Plėšikas pasižymi didžiausia jėga, ragana – didžiausiu protu, šaulė – didžiausiu greičiu, o kitos klasės turi šių savybių derinius. Kiekvienas herojus žaidimą pradeda savo teritorijoje ir turi unikalių pasyviai tobulėjančių įgūdžių. Tobulinant herojų galima rinktis esminius pasyvius įgūdžius, dažniausiai ženkliai sumažinančius kokią nors vieną naudingą veikėjo savybę, bet atitinkamai padidinančius kitą.

Įdomi ir neįprasta Path of Exhile savybė, palyginti su kitais šio žanro žaidimais, yra daiktų ir įgūdžių derinimas. Čia daiktai – į ginklus dedami brangakmeniai – atlieka įgūdžių funkcijas. Pavyzdžiui, galima tobulinti ugnies kamuolio svaidymą ir panaudojus papildomus akmenis nustatyti, kad juo būtų galima atakuoti kelis priešus vienu metu. Vienam įgūdžiui galima pridėti penkias modifikacijas ir jas laisvai keisti.