Patarimai, kaip savarankiškai dezinfekuoti namus

kaip dezinfekuoti namus

Dezinfekuoti namus svarbu ne tik koronaviruso laikais. Tai atlikti reikėtų visada, kai jūsų namų gyventojai perserga kokia nors virusine infekcija, nes kruopštus patogenų iš aplinkos pašalinimas ženkliai sumažina kitų asmenų užsikrėtimo riziką. Varlė.lt specialistai pataria, kaip dezinfekuoti namus ir į kokius daiktus ypatingai atkreipti dėmesį.

Į ką atkreipti dėmesį dezinfekuojant namus?

Kas yra dezinfekcija? Tai fizinių ir cheminių veiksmų seka, kuriuos reikia atlikti siekiant konkrečioje erdvėje išnaikinti nepageidaujamus mikroorganizmus, bakterijas, virusus. Yra profesionalų teikiamos patalpų dezinfekcijos paslaugos, tačiau savo namuose paprastus veiksmus galime atlikti savarankiškai, tiesiog svarbu žinoti, į ką būtina pirmiausia atkreipti dėmesį. Jeigu sirgote kokia nors infekcine liga arba jūsų namuose buvo sergantis žmogus, pirmiausia reikėtų atkreipti ypatingą dėmesį į visus daiktus, kuriais buvo naudojamasi, ypač į smulkmenas ir visas rankenas, prie kurių buvo prisiliesta. Visus šiuos daiktus būtina dezinfekuoti.

Kokiomis priemonėmis atlikti dezinfekciją namuose?

Puikus būdas dezinfekuoti namus yra pasitelkti tokį valymo būdą, kuris vadinamas ozonavimu. Norint atlikti oro valymą ozono dėka bus reikalingas specialus įrenginys – ozonatorius, t.y. ozono generatorius. Varlė.lt specialistai pažymi, kad ozonatoriai, nors ir efektyviai valo orą, yra labiau skirti profesionaliam naudojimui, kadangi šių įrenginių naudojimas reikalauja ypatingo atsargumo.

Kaip dezinfekuoti paviršius neinvestuojant į specialią įrangą?

Namų dezinfekavimui labiausiai rekomenduojama naudoti valymo priemones, pagamintas alkoholio pagrindu. Efektyviausios bus tos priemonės, kuriose mažiausia alkoholio koncentracija yra 70%. Efektyvus dezinfekavimo būdas taip pat yra aukštos temperatūros (mažiausiai 60°C ), pavyzdžiui, vandens garų ar skalbimo naudojimas. Turint omenyje tai, kad namų valymui dažnai naudojamas actas, gali kilti klausimų dėl to, kaip šiai priemonei sekasi kovoti su koronavirusu. Ar actas efektyviai dezinfekuoja paviršius ir šalina Covid-19? Pažymima, kad actas puikiai susitvarko su nešvarumais, tačiau koronaviruso nepašalina, šioje kovoje efektyviausiai veikia alkoholis, jo pagrindu pagaminti dezinfekciniai skysčiai ir vanduo su muilu.

Purviniausi daiktai namuose

Kasdienio naudojimo daiktų dezinfekavimas

Dezinfekuojant namus, svarbu nepamiršti dezinfekuoti tų daiktų, kuriais naudojosi ar galėjo naudotis užsikrėtęs žmogus. Nepamirškite išvalyti tokius įrenginius kaip telefonas, mikrobangų krosnelė ar viryklė. Taip pat vertėtų kruopščiai išvalyti vonios kambarį, dezinfekuoti stalo įrankius bei indus. Indus ir stalo įrankius dezinfekuosite įdėję juos į indaplovę ir nustatę programą su maždaug 70°C temperatūra.

Nepamirškite apie žaislų dezinfekavimą. Kaip tai atlikti? Plastikinius ar metalinius žaislus geriausia išplauti ūkiniu muilu, o pliušinius žaislus sudėti į skalbimo mašiną.

Audinių dezinfekavimas

Rūpinantis namų dezinfekcija, svarbu nepamiršti apie audinius, ypač patalynę, kuria naudojosi sergantis žmogus. Varlė.lt specialistai pažymi, kad rekomenduojama visus audinius skalbti 60°C temperatūroje. Tokiu pat būdu galima atlikti ir daugkartinės veido kaukės dezinfekciją. Jeigu norite dezinfekuoti drabužius ar audinius, kurių negalima skalbti aukštoje temperatūroje, skalbimo metu panaudokite specialias skalbimo priemones, skirtas bakterijų naikinimui net ir žemose temperatūrose. Gali kilti klausimas: kaip dezinfekuoti čiužinį? Čia galima pasitelkti ko gero pigiausią ir paprasčiausią buitinį būdą: padarykite sodos ir kelių arbatmedžio aliejaus lašelių mišinį ir pabarstykite juo čiužinio paviršių. Palikite jį 20–40 minučių ir vėliau tiesiog išsiurbkite.

Apie ką dar nereikėtų pamiršti?

Labai svarbu reguliariai vėdinti patalpas ir rūpintis oro kokybe, nes maža oro cirkuliacija skatina mikroorganizmų dauginimąsi. Dulkės, bakterijos, virusai, nemalonūs kvapai ir dirginančios medžiagos, kurios atsiranda namuose kai kuriems asmenims gali lemti alergiją ar būti prastos savijautos priežastimi. O juk viskas ko mums visada reikia – švarus ir santykinai drėgnas oras. Tai pasiekti padės oro valytuvas, apie kurį verta pagalvoti ypač dabar, kai daugiau laiko praleidžiame namuose.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *