Patarimai, kaip protingai išsirinkti gultuką

Patarimai, kaip issirinkti gultuka

Gultukas – tai vienas praktiškiausių daiktų, kuriais pasirūpina kūdikio susilaukę tėveliai. Gultukas atlieka keletą funkcijų, tačiau nereikėtų juo piktnaudžiauti ir leisti vaikeliui jame būti visą dieną. Varlė.lt vaikui ir mamai skirtų prekių grupės specialistė Ineta Maksimavičienė teigia, kad pastaraisiais metais tikru hitu tapo gultukai su sūpuoklių funkcija.

Gultukų naudojimas

Gultukai-sūpuoklės turi labai daug funkcijų, tačiau pagrindinė jų užduotis yra užtikrinti kūdikiui saugią poilsio erdvę. Varlė.lt specialistės teigimu, dauguma gultukų vaikams pasižymi laisva padėties reguliavimo galimybe. Tai reiškia, kad gultuko konstrukciją galima lengvai pritaikyti prie atitinkamos situacijos (poilsis, maitinimas). Gultukai pasižymi saugos sistemomis (įprastai tai yra 3 taškų saugos diržai), todėl nereikia jaudintis dėl mažylio saugumo.

Gultukų taikymas

Gultukai yra labai lengvi produktai, todėl mobilūs. Jų dėka tėvai galės su kūdikiu patogiai praleisti dar daugiau laiko. Pietaujant, tvarkant namus ar gaminant valgyti nereikės palikti vaiko lovytėje. Kaip žinia, ilgesniam laikui kitose nei yra jų tėvai, palikti vaikai ilgainiu gali tapti neramūs. Su tuo susijusio streso galima išvengti, paguldant vaikelį į saugų gultuką, kuris bus visada šalia tėvų, pavyzdžiui, virtuvėje. Ant grindų pastatytas gultukas leis kūdikiui laisvai ir nevaržomai stebėti tiek aplinką, tiek tėvus. Gultuko mobilumas taip pat leidžia lengvai jį pasiimti į sodą ar susitikimą su draugais.

Jeigu kūdikis verks ar dėl kažkokios priežasties nervuosis, gultukas-sūpuoklė jį labai greitai nuramins. Varlė.lt vaikui ir mamai skirtų prekių grupės specialistė teigia, dalis rinkoje prieinamų gultukų leidžia ne tik švelniai supti vaiką, bet ir įjungti lengvas vibracijas ar ramias melodijas, kurios nuramina vaikelį.

Gultukų privalumai

Pagrindiniai gultukų-sūpuoklių privalumai

Plačios gultukų-sūpuoklių taikymo sritys lemia, kad jie turi labai daug privalumų:

  • Gultukai yra saugūs ir patogūs
  • Gultukai leidžia vaikui saugiai žaisti
  • Sūpynių funkcijos dėka galima lengvai nuraminti kūdikį
  • Gultukai yra lengvi ir juos paprasta transportuoti
  • Gultukai neverčia vaiko nuobodžiauti, bet leidžia laisvai stebėti aplinką
  • Namie užima nedaug vietos

Nuo kada galima naudoti gultuką?

Varlė.lt specialistės Inetos Maksimavičienės teigimu, paprastau gultukai neturi griežtų amžiaus apribojimų. Patvari gultukų konstrukcija, galimybė reguliuoti padėtį bei atitinkamos apsaugos lemia, kad gultukais gali naudotis ir naujagimiai (nuo 3,5 kg). Maksimalus vaiko svoris yra būtent tai, į ką reikėtų atkreipti dėmesį. Laimei, leistinos gultuko apkrovos ribos yra pakankamai didelės, o tai reiškia, kad įsigytas produktas jums tarnaus tikrai ilgesnį laiką. Įprastai maksimali apkrova svyruoja nuo 9 iki 18 kg, o tai reiškia, kad gultuku galima naudotis nuo 10 mėn. iki kokių 3 metukų, priklausomai nuo modelio.

Gultukų tipai

Į ką atkreipti dėmesį renkantis gultuką?

Funkcionalumas

Atkreipkite dėmesį į tai, ar gultuko užvalkalas yra nuimamas. Tokia galimybė leis lengvai jį išskalbti. Labai naudinga yra galimybė pakeisti sėdynės aukštį, tai ypač praverčia maitinimo metu. Pravers ir sūpuoklių funkcija. Atkeipkite dėmesį, kad tikrai ne visi gultukai yra gultukai-sūpuoklės. Kalbant apie gultukų funkcionalumą, dar vertėtų paminėti galimybę jį sudėti. Tokia galimybė leis patogiai ir lengvai jį transportuoti.

Saugumas

Diržai turėtų būti patvarūs ir labai tvirti, nes jų funkcija – apsaugoti vaiką nuo iškritimo iš gultuko. Atkreipkite dėmesį, kad gultukas būtų pagamintas iš aukščiausios kokybės medžiagų bei atitiktų visus reikiamus saugumo standartus.

Gultukų saugumas

Papildomos funkcijos

Be abejonės, tikrai pravers tokia funkcija kaip automatinis sūpimasis. Ne visi vaikai iškart savarankiškai mokės išjudinti gultuką, o sūpimas daugumai bus labai malonus reikalas. Atkreipkite dėmesį, kad kai kurie gultukai turi vibracijos funkciją. Jei vibravimas subtilus, jis tikrai neišgąsdins vaiko, o atvirkščiai – nuramins jį. Įdomus kiekvienam kūdikiui bus ir lankas su kabančiais žaislais.