Patarimai, kaip išsirinkti patogų sėdmaišį

Lengvus, praktiškus ir stilingus sėdmaišius šiandien galima pamatyti netikėčiausiose vietose. Tokie minkšti baldai ne tik paįvarina bet kokio stiliaus interjerą, bet taip pat yra nepaprastai universalūs ir patogūs, todėl juos galima pamatyti tiek biuruose, tiek vaikų žaidimų aikštelėse, tiek kavinėse ar lauko terasose. Varlė.lt specialistai parengė patarimų gidą, kuris padės išsirinkti patogų sėdmaišį.

Trumpa sėdmaišių atsiradimo istorija

Sėdmaišiai santykinai naujas baldas. Nors pasak istorikų, sėdmaišių prototipų galima ieškoti Senovės Egipte, iš tikrųjų šio minkšto fotelio išradimas priskiriamas italų dizainerių trijulei: Piero Gatti, Cesare Paolini ir Franco Teodoro ir datuojamas 1969 m. Jų projektas buvo pavadintas „Sacco“, kas išvertus iš italų kalbos reiškia „maišas“. Dizaineriai ieškojo sprendimų, kurie leistų baldui prisitaikyti prie kūno ir užtikrintų maksimalų komfortą. Eksperimentų eigoje pripildę maišą granulėmis ir ant jo atsisėdę jie net negalėjo pagalvoti, kad jų baldas bus toks populiarus visame pasaulyje. Laisvė ir nevaržomas poilsis – vertybės, kurias įkūnijo minkštas baldas labai derėjo su tuo meto hipiškomis nuotaikomis.

Pagrindiniai sėdmaišių tipai

Sėdmaišis pasižymi labai paprasta ir patogia konstrukcija. Pagrindiniai jo sandaros elementai yra išorinis dekoratyvinis užvalkalas ir vidinis maišas su užpildu. Šiandien prekyboje yra didelė modelių ir tipų įvairovė, tačiau galima išskirti tokius populiariausius:

Sėdmaišis-„kriaušė“

Savo forma kriaušę primenantys sėdmaišiai – tai šių baldų klasika. „Kriaušės“ sėdmaišiai yra ko gero labiausiai paplitęs sprendimas ir pasižymi dideliu patogumu: į juos galima atsiremti.

Sėdmaišis-gultas

Gali būti ovalo, apvalios ar stačiakampio formos. Šio sėdmaišio tipo pavadinimas kalba pats už save – ant jo galima atsigulti ir maksimaliai atsipalaiduoti.

Sėdmaišis-pagalvė

Tokio sėdmaišio konstrukciją sudaro du susiūti stačiakampiai.

Kodėl sėdmaišiai yra tokie populiarūs?

Sėdmaišiai puikiai dera prie bet kokio stiliaus interjero. Jų beformės linijos suteikia kambariui originalumo ir prisideda prie pozityvios atmosferos sukūrimo. Sėdmaišių konstrukcijoje nėra jokių kietų ar aštrių elementų, todėl šis baldas itin mėgstamas vaikų. Šio tipo minkšti foteliai yra pakankamai lengvi (priklausomai nuo modelio, sveria nuo 2 iki 10 kg), todėl juos be problemų galima perkelti iš vienos vietos į kitą ar pasiimti vykstant į iškylą ar prie jūros. Sėdmaišių universalumas ir patogumas yra svarbiausios priežastys, dėl kurių žmonės juos taip mėgsta.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis sėdmaišį?

Sėdmaišio medžiaga (išorinio užvalkalo medžiaga)

Išorinio sėdmaišio užvalkalo medžiaga ne tik kalba vizualiai ir yra dizaino elementas, bet taip pat lemia ir tai, kaip lengva bus palaikyti minkšto baldo švarą. Galima būtų išskirti du pagrindinius naudojamus medžiagų tipus: odą ir ekologinę odą bei įvairius audinius (medvilnę, sintetines medžiagas). Renkantis sėdmaišį laukui arba turint namuose gyvūnų rekomenduojama atkreipti dėmesį į sėdmaišius, kurie yra pagaminti iš odos arba odos pakaitalo. Tokius sėdmaišius labai paprasta valyti: kartais tiesiog užtenka nušluostyti drėgna servetėle. Žinoma,odiniai sėdmaišiai kainuoja daugiau, tačiau lyginant su ekologinės odos variantais, jie pasižymi didesniu atsparumu pažeidimams ir todėl tarnauja ilgiau. Medžiaginių sėdmaišių privalumas tas, kad dauguma jų turi nuimamą/nusegamą išorinį užvalkalą, kurį paprasta skalbti.

Užtrauktukas

Išoriniame užvalkale esantis užtrauktus turėtų būti pakankamai ilgas (bent 100 cm), nes jis padės greitai išimti vidinį maišą. Rekomenduojama, kad ir vidinis maišas turėtų užtrauktuką, nes jo buvimas leistų greitai pakeisti sėdmaišio užpildą. Vidinis užtrauktukas neturėtų būti ilgas, užtektų 30–50 cm.

Rankena

Sėdmaišio naudojimo patogumas iš esmės labai priklauso nuo jo mobilumo. Paprastai sėdmaišis tampa mėgstama visų poilsio vieta, todėl dažnai vyksta tylus mušis dėl vietos šioje atsipalaidavimo oazėje. Jei manote, kad dažnai teks pernešti sėdmaišį iš svetainės į vaikų kambarį ar kitur – siūloma rinktis modelį, kurio konstrukcijoje yra rankena.

Užpildas

Varlė.lt specialistai pataria pasidomėti, kokios granulės sudaro sėdmaišio užpildą. Populiariausias dabar sprendimas – polistirolo granulės, tačiau taip pat galima rasti variantų su porolonu ar grikių kruopomis. Nuo užpildo ir granulių tipo priklauso sėdmaišio svoris.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *