Patarimai, kaip išsirinkti maitinimo pagalvę

Maitinimo pagalvės

Laukiantys šeimos pagausėjimo tėvelių džiaugsmas ir jaudulys paprastai neturi ribų. Žinoma, laikas, kol vaikelis atkeliaus į šį pasaulį skirtas tinkamam pasiruošimui. Būsimai mamai ir jau gimus kūdikiui labai pravers maitinimo pagalvė. Ji padės atsipalaiduoti ir pailsėti bei patogiai abiems pusėms maitinti vaikelį. Varle.lt vaikui ir mamai skirtų prekių grupės specialistai pataria, kaip išsirinkti kokybišką maitinimo pagalvę.

Maitinimo pagalvė būsimai mamai

Praktiškai kiekviena maitinimo pagalvė gali atlikti ir miegojimo nėštumo metu pagalvės funkciją. Vienintelė būtina sąlyga yra atitinkama forma. Pagalvė turėtų būti tinkamo profilio, rekomenduojama „U“ formos arba pailga. Ji tikrai labai pravers, ypač naktį: padės atpalaiduoti stuburą ir leis nėščiajai rasti patogesnę padėtį.

Maitinimo pagalvės užduotis

Pagrindinis maitinimo pagalvės uždavinys yra užtikrinti mažyliui geresnę prieigą prie maisto bei patogią ir sveiką padėtį, tačiau taip pat ji puikiai pasitarnauja mamoms. Maitinimo pagalvė apsaugo moters stuburą, kuris gali būti pakankamai įtemptas maitinant vaiką.

Kaip išsirinkti maitinimo pagalvę?

Renkantis maitinimo pagalvę vertėtų atkreipti dėmesį į keletą svarbių aspektų. Rinkoje rasime įvairių spalvų, dydžių bei kietumo maitinimo pagalves. Pasak Varle.lt specialistų, svarbiausia, kad medžiaga, iš kurios yra pagaminta pagalvė būtų aukščiausios kokybės. Kokį maitinimo pagalvės užpildą rinktis?

Maitinimo pagalvė su polistirolo rutuliukais

Tokia maitinimo pagalvė yra labai patvari, lengva ir antialerginė. Vertėtų paminėti, kad jeigu polistirolo rutuliukai turi keistą, aštrų kvapą, reiškia, kad tokia pagalvė yra pagaminta iš prastos kokybės medžiagos.

Maitinimo pagalvė su vilnos užpildu

Vilnonis užpildas yra minkštas ir lankstus, todėl leidžiasi lengvai formuojamas. Tačiau tokia maitinimo pagalvė turėtų būti laikoma sausoje vietoje: vilna gali greitai sudrėkti, o tai lemia mikroorganizmų vystymąsi.

Maitinimo pagalvė su grūdų užpildu

Grūdų užpildas užtikrina stabilumą, lengvai prisitaiko prie kūno padėties bei išlaiko jos šilumą. Tokia pagalvė bus sunkesnė nei kiti modeliai, todėl vertėtų pagalvoti apie tai, kaip dažniausiai maitinsite vaikelį: sėdint ar nešiojant pagalvę su mažyliu. Asmenys, kurie yra alergiški grūdams turėtų vengti šių pagalvių.

Maitinimo pagalvė su silikono užpildu

Ši sintetinė medžiaga vis dažniau naudojama vietoj poliesterio. Tokia maitinimo pagalvė yra labai patvari ir elastinga, o taip pat užtikrina vaikui tinkamą vėdinimą.

Varle.lt specialistai taip pat siūlo atkreipti dėmesį į tai, iš kokios medžiagos yra pagamintas pagalvės užvalkalas. Rekomenduojama rinktis variantus su nuimamu užvalkalu. Praktiškiausi variantai yra tie, kurių užvalkalus galima skalbti aukštoje temperatūroje. Idealią maitinimo pagalvę paprastai dengia natūralus audinys: medvilnė arba veliūras. Žinoma, maitinimo pagalvė privalo turėti kokybės sertifikatus: PZH, OKO TEX Standard arba bent jau „Saugi vaikui“ žymą.

Kiti maitinimo pagalvės pasirinkimo niuansai

Renkantis maitinimo pagalvę svarbi ne tik medžiaga, iš kurios ji pasiūta ir naudojamas užpildas, bet taip pat individualus konkretaus modelio pritaikymas prie vaiko ir mamos kūno formų. Teisingai pasiūta maitinimo pagalvė turėtų leisti padėti vaikelį šiek tiek įstrižai, kad jo galva būtų kiek žemiau nei pilvukas. Tai leis sumažinti pilvo diegliukus bei apsaugos nuo ausų infekcijos, kuri gali atsirasti nuo perpūtimo. Maitinimo pagalvė taip pat turėtų gerai priglusti prie mamos juosmens.

Labai praktiškos yra maitinimo pagalvės, kurios yra aprūpintos specialiomis kišenėmis. Ten galima sudėti rankšluostėlius bei kitas smulkmenas, kurias norima turėti po ranka kūdikio maitinimo metu.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *