Patarimai, kaip išsirinkti kokybišką vandens gertuvę

Patarimai kaip išsirinkti gertuvę

Sudėtinga įsivaizduoti ilgesnes keliones dviračiu ar pasivaikščiojimus pėščiomis be galimybės atsigerti bent gurkšnio vandens. Esantys po ranka gėrimai ir galimybė juos pasipildyti svarbūs bet kuriuo metų laiku, o vasarą – ypatingai. Apskritai gertuvės yra labai populiarus, praktiškas, draugiškesnis aplinkai sprendimas, kuris praverčia ne tik aktyviems žmonėms, bet taip pat vaikams mokykloje ar jų tėvams darbe. Varle.lt sporto, laisvalaikio ir turizmo prekių specialistai parengė patarimų gidą, kaip išsirinkti kokybišką gertuvę.

Kas yra gertuvė?

Gertuvė – tai ergonomiška gėrimų talpykla. Dažniausiai savo forma gertuvės primena butelius, nors rinkoje galima rasti plokščių ar puodelio formos modelių. Tačiau populiariausios yra savo forma butelį primenančios gertuvės, kurios pasižymi talpa nuo 0.25 iki 1 l.

Daugelis gertuvių turi laikiklius, kurie leidžia jas pritvirtinti prie dviračio rėmo taip, kad dviratininkas galėtų pasiekti gėrimą nenulipdamas nuo savo transporto priemonės. Rinkoje galima rasti didžiulį įvairaus dizaino ir kainos gertuvių dviratininkams, keliautojams, vaikams pasirinkimą.

Pagrindiniai gertuvių tipai

Plastikinės gertuvės

Populiariausios ir dažniausios sutinkamos – plastikinės gertuvės. Plastiniai modeliai yra gaminami įvairių dydžių (talpų), spalvų ir formų. Taip pat jos gali skirtis uždarymo būdais. Tačiau bendri plastikinių gertuvių bruožai yra jų didelis patvarumas, patrauklios kainos, lengvumas ir naudojimo patogumas.

Plastikinės gertuvės

Aliuminio gertuvės

Taip pat labai populiarios yra aliuminio gertuvės. Renkantis tokio tipo gertuvę, Varle.lt specialistai rekomenduoja atkreipti dėmesį į tai, ar ji pagaminta iš saugių medžiagų. Paprastai apie tai liudija specialūs pažymėjimai ir standartai. Kodėl tai apskritai yra svarbu? Pats savaime aliuminis yra laikomas kenksminga medžiaga, todėl aliuminio gertuvės viduje yra dengiamos apsaugine danga. Jeigu turime reikalų su puikios kokybės produktu, ta danga tikrai bus patvari ir nesilups.

Aliuminio gertuvės

Metalinės gertuvės

Vertėtų pažymėti, kad ne visos metalinės gertuvės yra pagamintos iš aliuminio. Nemažai gamintojų siūlo nerūdijančio plieno variantų. Nerūdijančio plieno gertuvės yra visiškai saugios.Nerūdijančio plieno gertuvės

Gertuvės vaikams

Atskira kategorija yra vaikams skirti gertuvių modeliai, kurie pasižymi įvairiais laikikliais, leidžiančiais jas patogiai pasiimti į mokyklą, ekskursiją ar pritvirtinti prie dviračio. Paprastai gertuvės vaikams gaminamos iš lengvo plastiko ir pasižymi mažesne talpa ir patogiu kandikliu. Kai kurie modeliai gali būti aprūpinti šiaudeliu.

Kokią gertuvę rinktis vaikui į mokyklą?

Varle.lt specialistau rekomenduoja rinktis mažesnės, pavyzdžiui, 0,3 l tapos gertuvę. Vertėų paieškoti tikrai sandarių modelių, pavyzdžiui uždaromų papildomu dangteliu, ypač jei vaikas planuoja gertuvę nešioti kuprinėje su knygomis ir sąsiuviniais.

Gertuvės su filtrais

Gertuvė su filtru yra santykinai naujas produktas turistinių ir sportinių gertuvių rinkoje. Tai specialiai sukurti buteliukai, kuriuose patalpinami specialūs vandenį valantys filtrai. Toks sprendimas lemia, kad išgėrus vandenį, gertuvę galima ramiai papildyti vandeniu iš čiaupo ar kalnų upės.

Termo gertuvės

Renkantis gertuvę kelionėms dviračiui, siūloma pagalvoti apie termo variantus. Termo gertuvės pasižymi geresniais izoliaciniai parametrais, kurių dėka gėrimas ilgesnį laiką išlieka vėsus.

Į ką dar atkreipti dėmesį renkantis gertuvę

Renkantis gertuvę svarbu atkreipti dėmesį ne tik į medžiagas, iš kurių ji pagaminta, bet ir į kitus aspektus.

Gertuvės kaina

Tikrai neverta permokėti, tačiau siūloma vengti įtartinai pigių variantų. Jeigu iš tikrųjų norime sutaupyti, verčiau rinkimės gertuvę, pagamintą iš sertifikuoto plastiko nei pigaus aliuminio, teigia Varle.lt specialistai.

Gertuvės talpa

Gertuvės talpą vertėtų rinktis priklausomai nuo savo poreikių. Mažesnės gertuvės yra patogesnės transportuoti, tačiau jų turinį tenka dažniau pildyti. Populiariausios yra 0,5 – 1 l talpos gertuvės.

Gertuvės patvarumas

Gertuvė turėtų būti pagaminta iš atsparių nepalankių oro sąlygoms, įbrėžimams ir atsitiktiniams smūgiams medžiagų.

Gertuvės uždarymas

Rekomenduojama rinktis dvigubu užsarymu pasižyminčias gertuves, t.y. tokias, kuriose kandiklis yra su apsauginiu dangteliu. Šis dangtelis ne tik užkerta kelią gertuvės turinio išsiliejimui, bet taip pat apsaugo kandiklį nuo nešvarumų ir dulkių.

Gertuvės dizainas

Gertuvės dizaino aspektas priklauso nuo individualių skonių ir poreikių. Iš tikrųjų rinkoje yra didžiulis įvairių spalvų bei dizaino variantų gertuvių pasirinkimas, todėl kiekvienas ras sau tinkamą.

Tvirtinimas prie dviračio

Tai labai svarbus aspektas renkantis turistinę gertuvę. Gertuvės tvirtinimo elementas turėtų būti patvarus.