Patarimai, kaip išsirinkti elektrinę šluotą [VIDEO]

Patarimai kaip issirinkti elektrine sluota

Kaip išsirinkti elektrinę šluotą? Varle.lt buitinės technikos specialistai papasakojo, kaip yra sukonstruoti tokio tipo dulkių siurbliai, ar jiems reikalingi laidai, kaip jie naudojami praktikoje ir į kokius parametrus svarbu atkreipti dėmesį renkantis. 

Pasak Varle.lt specialistų, elektrinės šluotos buvo sukurtos galvojant apie maksimaliai greitą ir patogų naudojimą. Šiuo metu dauguma jų yra belaidės, o savo patogios konstrukcijos, kurioje nėra laidų ir vamzdžių, dėka visada gali būti po ranka. Elektrinės šluotos puikiai pasiteisina kaip įrenginiai itin greitam valymui nenumatytose situacijose.

Elektrinės šluotos baterijos veikimo laikas

Pirmasis dalykas, į kurį vertėtų atkreipti dėmesį renkantis elektrinę šluotą, yra baterijos veikimo laikas. Žinoma, kuo didesnis baterijos autonominio veikimo laikas, tuo didesnę erdvę galės išsiurbti toks dulkių siurblys be įkrovimo būtinybės.

Rinkitės modelius, kurie siūlo mažiausiai 40 min. nepertraukiamo darbo, nors tikrai patogesnis sprendimas bus tie, kurių baterijos veikimo laikas yra 60 min. ir daugiau. Ypač šio parametro privalumus pajusite tada, jei reguliariai siurbiate pakankamai dideles erdves.

Elektrinės šluotos baterijos įtampa

Taip pat labai svarbi yra baterijos įtampa. Galingiausios elektrinės šluotos pajėgios užtikrinti tokius pat valymo efektus, kaip ir tradiciniai dulkių siurbliai, maitinami is elektros lizdo. Didesnė įtampa taip pat reiškia ilgesnį baterijos veikimo laiką. Varle.lt dulkių siurblių specialistai rekomenduoja rinktis modelius, kurie siūlo mažiausiai 18 V, nors kur kas geresni sprendimai yra tie, kurie pasižymi 20 V ir net 30 V įtampa.

Elektrinės šluotos įkrovimas

Nepamirškite atkreipti dėmesio į įkrovimo laiką. Kuo jis bus trumpesnis, tuo greičiau dulkių siurblys bus pasirengęs darbui. Verta pagalvoti apie įrenginį, aprūpintą doko stotele, kuri ne tik leis patogiai laikyti elektrinę šluotą, bet taip pat pasirūpins tuo, kad ji visada būtų parengta naudojimui. Doko stotelė gali būti pastatoma ant grindų arba tvirtinama prie sienos.

Kiti elektrinių šluotų parametrai ir savybės

Pažangiausi modeliai primena robotus su dirbtiniu intelektu. Tokie modeliai patys parenka optimalų galingumą priklausomai nuo valomo paviršiaus, kai kurie atvaizduoja pagrindinę informaciją LCD ekrane, pavyzdžiui, baterijos įkrovimo lygį.

Didelės svarbos yra įrenginio svoris. Juk galų gale laikome visą elektrinę šluotą, o ne tik vamzdį, kaip klasikinių dulkių siurblių atvejais, todėl lengvesnis modelis bus patogesnis sprendimas. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį į dulkių konteinerio valymo būdą. Kuo lengviau jį išvalyti, tuo patogiau.

Kokybiška elektrinė šluota turėtų būti aprūpinta elektriniu šepečiu. Papildomo besisukančio volelio dėka dulkės ir nešvarumai bus surenkami kur kas efektyviau, ypač plyšiuose ir kilimuose.

Kiekvienas gamintojas įrenginius aprūpina savo antgalių komplektacija, tačiau reikėtų paminėti, kad pažangiausios konstrukcijos elektrinės šluotos surenka dulkes esančiais 360 laipsniais aplink visą antgalį, o ne tik priešais jį.

Ne paslaptis, kad dulkių siurblio naudojimo metu aplink šepetį gali prisirinkti plaukų. Todėl svarbu atkreipti dėmesį į šepečio valymo paprastumą. Iš tikrųjų gamintojai nuolat tobulina specialias sistemas, kurios leidžia užtikrinti ilgametį dulkių siurblių efektyvumą. Vertėtų paminėti, kad šepetys taip pat galėtų būti aprūpintas LED apšvietimu, kuris lemia, kad gerai matysime visus nešvarumus, net ir tamsiuose kampuose.  Kokie dar antgaliai gali būti komplektacijoje? Pavyzdžiui, mini elektrinis šepetys, kuris labai praverčia surenkant gyvūnų plaukus ir kailį nuo čiužinių ir sofų.

Kai kurie antgaliai gali turėti integruotas UV lempas, kurios naikina bakterijas. Toks sprendimas tikrai bus įvertintas turinčių alergiją žmonių. Dar kiti elektrinių šluotų modeliai turi antgalius su plaunančia sistema. Tokie sprendimai leidžia turėti vieną įrenginį, kurio dėka galima patogiai išplauti ir išsiurbti pasirinktą paviršių. Dažnai į komplektaciją įtraukiamas plyšių antgalis leidžia išvalyti sunkiai pasiekiamas vietas.

Kuo dar turėtų pasižymėti tikrai kokybiška elektrinė šluota? Labai patogu, kai ji būna aprūpinta rankiniu dulkių siurbliu, kuris leidžia patogiai išsiurbti sofas, čiužinius ar net stalviršius. Taip pat jis labai pravers valant automobilio saloną. Kartais toks rankinis siurblys yra atjungiamas nuo konstrukcijos visumos, o kartais sudaro įrenginio pagrindą. Tereikia atjungti vamzdį su šepečiu, o įrenginys pavirsta į rankinį modelį, kuriuo patogiai galima siurbti, pavyzdžiui, lubas.

Varle.lt specialistai rekomenduoja rinktis kuo didesnės talpos nešvarumų konteineriu su atitinkamais antialerginiais filtrais aprūpintus modelius. Jų dėka viskas, ką surinks dulkių siurblys, liks dulkių konteineryje.