Patarimai, kaip išsirinkti dulkių siurblį [VIDEO]

kaip issirinkti dulkiu siurbli

Namų tvarkos palaikymas neįsivaizduojamas be dulkių siurblio. Kaip išsirinkti tinkamą dulkių siurblį? Pataria Varle.lt buitinės technikos specialistai.

Tradiciniai dulkių siurbliai (su maišeliais)

Dulkių siurblių su keičiamais maišeliais privalumas yra higiena, nes išmesdami maišelį neturime kontakto su jo nešvariu turiniu. Labai puiku, jei dulkių siurblys turi ilgą laidą, solidžius bei minkštus ratukus, reguliuojamą teleskopinį vamzdį ir platų antgalių pasirinkimą. Tokie sprendimai užtikrina tikrai patogų namų valymą ir leidžia pasiekti sunkias vietas.

Dulkių siurbliai be maišelių

Kitas tipas yra dulkių siurbliai be maišelių. Tai tokie modeliai, kurie yra aprūpinti taip vadinama ciklonine sistema. Toks sprendimas leidžia pamiršti apie naujus maišelius, tačiau dulkių talpyklą šiuo atveju reikės nuolat valyti. Be dulkių surinkimo sistemos, visi kiti korpuso elementai čia tokie pat, kaip ir modeliuose su maišeliais, todėl renkantis tiek vieno, tiek kito tipo įrenginį, dėmesį reikėtų atkreipti praktiškai į tuos pačius dalykus.

Daugiafunkciniai dulkių siurbliai

Taip pat galime rinktis daugiafunkcinius dulkių siurblius. Tokie įrenginiai ne tik siurbia, bet taip pat ir plauna, surenka išlietus skysčius, valo langus  ir pan.

Kai kurie modeliai gali plauti ir kilimus. Tiesa, tokie daugiafunkciniai dulkių siurbliai nėra įranga kiekvienam, nes papildomos funkcijos lemia, kad jie yra didesni ir mažiau patogūs.

Elektrinės šluotos (vertikalūs dulkių siurbliai)

Dar galima būtų išskirti vertikalius dulkių siurblius arba kitaip vadinamas elektrines šluotas. Elektrinės šluotos būna laidinės ir belaidės. Varle.lt specialistų teigimu, laidinės elektrinės šluotos nėra toks populiarus sprendimas kaip belaidės, tačiau ryškus jų privalumas yra tai, kad jos neišsikrauna, tačiau naudojimo patogumo prasme nusileidžia belaidžiams modeliams. Belaidės elektrinės šluotos leidžia patogiai išsiurbti kelis kambarius be būtinybės keisti maišelius ir išvynioti laidą. Tiesiog įkrauname, paspaudžiame mygtuką ir siurbiame. Dažnai tokie modeliai turi komplektacijoje elektrinį šepetį, kuris palengvina įvairių paviršių valymą bei antrą, mažesnį, atjungiamą rankinį dulkių siurblį, kuris leidžia patogiai išsiurbti sofą ar fotelius. Elektrinės šluotos tikrai yra puikus pasirinkimas tiems, kas nori sutaupyti laiko ir turėti po ranka daugiafunkcinį įrenginį, kuris leis patogiai išsiurbti įvairius paviršius. Toks dulkių siurblys yra pakankamai lengvas, atrodo labai šiuolaikiškai, o naujausi modeliai savo našumu prilygsta tradiciniams sprendimas.

Dulkių siurbliai-robotai

Dulkių siurblys-robotas – technika, kuri daro stebuklus ir leidžia praktiškai pamiršti apie valymą. Dulkių siurbliai-robotai yra vis labiau populiarėjantis tipas. Funkcijų prasme jie yra artimi daugiafunkciniams dulkių siurbliams: robotai moka siurbt, šluoti ir kai kurie turi plovimo funkciją. Skirtingai nei daugiafunkciniai dulkių siurbliai, robotai yra patogūs naudoti ir neužima daug vietos. Varle.lt specialistų nuomone, robotai yra idealus sprendimas kasdien dirbantiems ir retai namuose būnantiems žmonėms, kurie savo laisvą laiką mieliau leistų malonesniems nei dulkių siurbimas, darbams. Dulkių siurbliai-robotai pabaigę darbą keliauja į įkrovimo stotelę, o mums belieka ištuštinti jų dulkių talpyklą. Robotą galima užprogramuoti taip, kad jis valytų visus namus tada, kai mūsų nebus namuose. Vienintelis tokio įrenginio apribojimas gali būti dulkių konteinerio talpa, todėl renkantis vertėtų į ją atkreipti didesnį dėmesį. Taip pat rekomenduojama pasidomėti, ar konkretus roboto modelis turi kliūčių aptikimo sistemas.

Iš tikrųjų kiekvienas dulkių siurblio tipas pasižymi atskiromis savybėmis, į kurias vertėtų atkreipti dėmesį. Kuo didesnis variklio galingumas, tuo ilgiau ir efektyviau dulkių siurblys dirba be perkaitimo, tačiau tai dar ne viskas. Apie tai, kaip įrenginys susitvarkys su konkrečiu paviršiumi, informuoja kietų ir kilimų valymo efektyvumo klasės. Apie triukšmą praneša decibelais išreikšta skalė: daugiau decibelų reiškia triukšmingesnį veikimą. Atkreipkite dėmesį į dulkių siurblio filtrus, ypač jei namuose yra nuo alergijos kenčiančių žmonių. Energijos efektyvumo klasė turi įtakos eksploatavimo sąnaudoms. Taip pat atsižvelkite į dulkių išmetimo klasę, kuri apibūdina taip, kiek švarus yra iš dulkių siurblio išeinantis oras. Ieškokite dulkių siurblių modelių, kurie pasižymi dulkių išmetimo A klase ir kokybišku antialerginiu HEPA filtru. Kalbant apie elektrines šluotas, siūloma atkreipti didesnį dėmesį į jų komplektaciją. Pasidomėkite, ar konkretus modelis turi papildomą mini dulkių siurblį, kuris pravers siurbiant apmušalus. Rinkdamiesi belaidį dulkių siurblį atkreipkite dėmesį į autonominio veikimo laiką bei įkrovimo būdą. Pažymima, kad kai kurie modeliai turi paprastą įkroviklį, kiti aprūpinami įkrovimo stotele. Dažnai pamirštamu, tačiau svarbiu parametru kalbant apie belaidžius dulkių siurblius yra baterijos įtampa, kuri gali siekti nuo 12 iki 30 V. Kuo didesnė įtampa, tuo ilgesnis veikimo laikas ir geresni siurbimo efektai lyginant su tradiciniais dulkių siurbliais.

Renkantis dulkių siurblį-robotą, Varle.lt specialistai rekomenduoja atkreipti dėmesį į dulkių konteinerio talpą bei autonominį baterijos veikimo laiką. Tai leis įvertinti, ar robotas spės sutvarkyti visus namus kol išsikraus. Kalbant apie robotą, labai svarbūs yra navigacijos ir maršrutų sistemos bei jutikliai. Jų dėka įrenginys gali laisvai judėti po kambarį, išvengti kliūčių ir išvalyti kiekvieną namų tašką. Labai svarbus yra jutiklis, kuris apsaugo nuo kritimo iš laiptų, t.y. tokia virtuali siena, užkertanti robotui kelią į konkrečias vietas. Pažangūs robotų modeliai realiuoju laiku kuria namų žemėlapius ir automatiškai gali padidinti savo galingumą, kai, pavyzdžiui, įvažiuoja į kilimų teritoriją.

Apibendrinant reikėtų pasakyti, kad dulkių siurblių pasirinkimas yra tikrai didžiulis, o sprendimas, kokį modelį rinktis, iš esmės kaip ir visada, labiausiai priklauso nuo asmeninių poreikių.

 

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *