Patarimai, kaip išsirinkti ausines [VIDEO]

Patarimai kaip issirinkti ausines

Be ausinių tikrai sudėtinga įsivaizduoti daugelį kasdienio gyvenimo atvejų. Kaip išsirinkti idealias ausines? Pasak Varle.lt ausinių specialistų, egzistuoja keletą svarbių aspektų, kurie padės išsirinkti geriausiai jums tinkančias ausines. Pagrindinis klausimas atrodo taip: kokiam tikslui naudosite ausines? Ar naudosite jas sportui, o gal jums reikalingos ausinės darbui? Galbūt norite ramiai klausytis mėgstamų Šopeno kūrinių savo namuose? Arba praleisti visą naktį kovoje žaidžiant mėgstamą žaidimą?

Su ausinėmis sportui reikalai yra panašūs kaip su avalyne. Kiekvienam patogesnis yra skirtingas variantas. Laimei, šiandien gamintojai siūlo įvairius sprendimus, kurie leidžia pasirinkti prie bet kokios ausies formos pritaikytas ausines. Varle.lt specialistų teigimu, galima rasti modelius su keičiamais įvairių dydžių antgaliais. Įdomus sprendimas yra standusis lankelis, kuris atsiremia į mūsų kaklą. Jo dėka po treniruotės ištraukę ausines iš ausų galime būti tikri, kad jos nenukris ant žemės ir netyčia jų nesutrypsime.

Ausinės sportui

Kalbant apie sportui skirtas ausines labai svarbus aspektas yra atsparumas vandeniui. Sportuodami tikrai prakaituojame, todėl ko gero nenorėtume, kad tai pakenktų mūsų ausinėms. Paskutinis dalykas, į kurį Varle.lt specialistai rekomenduoja atkreipti dėmesį renkantis ausines sportui yra valdymo skydelis, kuris leidžia greitai perjungti dainą ir išvengti telefono paieškų. Tai ypač svarbu, kai pavyzdžiui, bėgant jums lieka paskutiniai 100 metrų, groja atpalaiduojanti daina, o jums norėtųsi kokio kietesnio muzikos takelio. Beje, dabar gamintojai siūlo ausinių su vidine atmintimi modelius. Tokie variantai leidžia įsikelti mėgstamą muziką, todėl visai dingsta būtinybė kartu nešiotis telefoną.

Ausinės biurui

Darbui geriausia tinka ant ausų dedamos ausinės su lankeliu ant galvos. Jos pasižymi ne tik švelnia medžiaga išklotais ausų kaušeliais bei lankeliu, kas žymiai pagerina naudojimosi patogumą, bet taip pat leidžia atsiriboti nuo aplinkos, kai norime susikaupti ties savo darbais.

Žaidimų ausinės

Kita ausinių kategorija yra žaidėjams skirti modeliai. Šiuo atveju labai svarbus yra integruoto mikrofono buvimas, kuris leis lengvai komunikuoti su kitais žaidėjais. Atkreipkite dėmesį į žaidimų ausinių kontrukciją bei naudojimosi patogumą, juk tikrai nenorite, kad po intensyvios žaidimų sesijos skaudėtų galva tik dėl to, kad ausinės bus pagamintos iš nekokybiškos medžiagos.

HiFi ir TV ausinės

Jeigu planuojate naudoti ausines namuose daugiausia žiūrint televizorių arba klausant muzikos, atkreipkite dėmesį į garso kokybę, kurios dėka tikrai pajusite muzikos magiją. Ausinės turinčios didesnį garsiakalbį dažniausiai atitinkamai groja kokybiškiau. Kitas aspektas taip pat yra patogumas. Svarbu, kad ausinių kaušeliai apgaubtų visą ausį bei užtikrintų gerą vėdinimą.

Į ausis įstatomos ausinės

Į ausis įstatomas ausines rasime praktiškai kiekvieno telefono komplektacijoje. Tokių ausinių neginčytinu privalumu yra jų kompaktiškas dydis, kuris leidžia be problemų jas paslėpti kišenėje, ko tikrai neleis padaryti ant ausų dedami modeliai. Kaip alternatyvą galima rinktis ant ausų dedamas ausines, kurios savo patogumu tikrai nenusileidžia įstatomos į ausis ir siūlo puikią garso kokybę.

Ausinės su triukšmo slopinimo technologija

Kalbant apie ausines kelionėms, svarbu atkreipti dėmesį į modelius su ANC (angl. Active Noise Cancelling) aktyvia triukšmo slopinimo technologija. Tokios ausinės aktyviai slopina išorinius garsus, todėl puikiai tinka kelionių metu, kai mums gali trukdyti lėktuvo variklio ūžesys. Tiesa, su panašia technologija galima rasti ir į ausų įstatomų modelių. Tai tikrai labai praktiškas sprendimas kelionėms.

Svarbus parametras, apie kurį dažnai pamirštama renkantis ausines yra laido ilgis. Vertėtų pasidomėti, kokios ilgio yra ausinių laidas tam, kad vėliau nepasirodytų, kad jis mums per trumpas ar per ilgas, nes tai labai lemia naudojimosi patogumą.

Belaidės ausinės

Jeigu jus domina belaidės ausinės, Varle.lt ausinių specialistai siūlo pasidomėti modeliais, kurie pasižymi True Wireless technologija. Jos esmė ta, kad tokių ausinių nesieja jokie laidai. Tai užtikrina puikų mobilumą. Be to, labai įdomiai atrodo True Wireless ausinių įkrovimas tokiame mažame dėkle, kuris pradeda automatiškai įkrauti ausines, vos jas ten įdėsime.

Pabaigai vertėtų paminėti du aspektus, kurie yra svarbūs kalbant apie visų tipų ausines. Visų pirma, tai yra dažnių diapazonas. Paprastai diapazonas būna nuo 20 Hz iki 20 000 Hz, t.y 20 KHz. Tačiau reiklesni naudotojai ir tikri audiofilai-melomanai pageidauja platesnio diapazono,  pavyzdžiui, nuo 5 Hz, iki 45 KHz. Kitas svarbus parametras yra varža, kuri nurodoma omais. Praktikoje tai reiškia, kad didesnės varžos ausinėms reikia daugiau energijos tam, kad galėtų pasiekti tą patį garsumo lygį. Tačiau to dėka jos turės mažiau triukšmo nei ausinės, kurioms būdinga mažesnė varža.

Kaip matote, rinkoje turime labai didelę ausinių įvairovę, tačiau šių Varle.lt parengtų patarimų dėka idealias sau ausines rasite lengviau.

Komentuoti įrašą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *