Patarimai, kaip išsirinkti aukšto slėgio plovyklą

Patarimai kaip išsirinkti aukšto slėgio plovyklą

Aukšto slėgio plovyklos – nepaprastai praktiški įrenginiai, kuriais domisi vis daugiau automobilių ir nuosavų namų savininkų. Toks įrenginys leidžia greitai nuplauti automobilį, tvorą, namo fasadą ir kitus didelio ploto objektus. Aukšto slėgio plovyklos įsigijimą galima laikyti kaip protingą investiciją, kuri tikrai greitai atneštų grąžą, nes galėtumėte ne tik pamiršti keliones į automobilio plovyklas, bet taip pat šį įrenginį išnaudotumėte ir kitose plovimo srityse. Varlė.lt specialistai parengė patarimų gidą, kuris padės išsirinkti kokybišką aukšto slėgio plovyklą.

Kaip veikia aukšto slėgio plovykla?

Aukšto slėgio plovyklos paskirtis – generuoti aukšto slėgio vandens srautą. Buitiniuose prietaisuose maksimalus slėgis įprastai būna nuo 100 iki 180 bar. Toks vandens srautas leidžia efektyviai nuplauti įsisenėjusį purvą net nuo tokių paviršių kaip grubūs fasado elementai. Žinoma, tam, kad slėginė plovykla galėtų veikti, būtinas jos prijungimas prie vandens tiekimo bei maitinimo šaltinio. Tiesa, nemažai yra akumuliatorinių modelių arba plovyklų, kurios turi vidaus degimo variklį.

Aukšto slėgio plovyklos įrenginio viduje yra didelio našumo siurblys, kuris  generuoja atitinkamai aukštą vandens slėgį. Iš ten vanduo aukšto slėgio žarnos dėka patenka į purškimo pistoletą. Tas pistoletas gali turėti įvairius antgalius priklausomai nuo norimo plovimo. Tai gali būti paprasti šepečiai, apvalūs šepečiai, įvairūs purškimo antgaliai ar šluostės.

Vandens šaltinis gali būti vandens tiekimo sistema. Paprastai taip pat pasirenkamos ir tokios alternatyvos kaip tvenkinys ar statinė su vandeniu. Svarbu, kad į aukšto slėgio plovyklos siurblį patenkantis vanduo būtų švarus, todėl būtina naudoti filtrą.

Pagrindiniai parametrai renkantis aukšto slėgio plovyklą

Yra keletas svarbių parametrų ir aspektų, į kuriuos verta atkreipti dėmesį renkantis aukšto slėgio plovyklą.

Maksimalus slėgis

Pirmasis parametras, į kurį vertėtų atkreipti dėmesį renkantis aukšto slėgio plovyklą, yra jos generuojamas maksimalus slėgis. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad maksimaliu slėgiu nesinaudosite visą laiką, bet tik tada, kai bus tokia būtinybė, todėl atkreipkite dėmesį, ar konkretus modelis turi slėgio reguliavimo galimybę. Iki 130 bar slėgio plovyklą rekomenduojama rinktis kasdieniam neintensyviam naudojimui ir vieno automobilio plovimui. Galingesnius modelius, kurie pasižymi didesniu nei 130 bar slėgiu Varlė.lt specialistai siūlo rinktis tada, kai planuojate plauti sudėtingai valomus paviršius bei didesnius plotus, tokius kaip namo fasadas, tvora, akmeniniai laiptai ar kemperis.

Purškiamo vandens temperatūra

Kitas dėmesio vertas svarbus parametras – maksimali vandens temperatūra. Galbūt tai skamba gana sudėtingai, tačiau tai tiesiog yra vandens, kuris bus purškiamas iš aukšto slėgio plovyklos, temperatūra. Daugelio įrenginių su vandens pašildymu atveju, vanduo pašildomas nuo 40 iki 60°C. Šis skirtumas gali atrodyti nedidelis, tačiau praktiškai gali lemti plovimo efektyvumą. 40°C temperatūros vandenį jausime kaip lengvai šiltą, o  60°C temperatūros vanduo gali net nudeginti jautrią odą. Aukšto slėgio plovykla su pašildymu dažniausiai naudojama sudėtingiems nešvarumams įveikti, kaip pavyzdžiui tepalo dėmės automobilių remonto dirbtuvėse. Aplink namus jos retai kada prisireiks.

Žarnos ilgis

Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad žarnos ilgis nėra jau toks ir svarbus parametras, praktikoje jis nulemia aukšto slėgio plovyklos naudojimo diapazoną ir naudojimosi patogumą. Pigiausi modeliai dažniausiai turi ne ilgesnes nei 5 metrų žarnas. Brangesni modeliai būna aprūpinti žarnomis, kurios kartais pasižymi dvigubai ilgesnėmis žarnomis. Ilgos žarnos atveju, pasidomėkite ar ji suvyniojama ant ritės. Žarna suvyniota ant ritės padės palaikyti tvarką sandėliuke ar garaže, kai ji nėra naudojama ar sandėliuojama žiemos laikotarpiu. Valymo darbus taip pat pradėsite greičiau, žarną išties lengva išvynioti ir ji nesusipina.

Talpykla plovikliui

Varlė.lt specialistai rekomenduoja atkreipti dėmesį į tai, ar aukšto slėgio plovykla turi galimybę naudoti ploviklius. Be šio elemento labai nešvarių paviršių išvalymas bus praktiškai neįmanomas, nes net didelio slėgio veikiamas vandens srautas nebus pajėgus pašalinti riebias dėmes ar įsisenėjusius nešvarumus. Mažesnės galios modeliai turi į talpą įstatomas žarneles, o didesniuose ploviklio talpa patogiai įstatoma į jai numatytą vietą. Efektyviam plovimui rekomenduojama naudoti putų antgalį tvirtinamą tiesiai prie pistoleto. Jis ne tik perpus sumažins ploviklio sąnaudas, tačiau kartu ir suformuos tirštą putą, visai kaip automobilių plovykloje.

Antgaliai

Puiku, jei aukšto slėgio plovyklos komplektacijoje yra didelis antgalių pasirinkimas, nes jis leis patogiai pritaikyti įrenginį įvairiems valymo ir plovimo darbams. Žinoma, pagrindinis antgalis – plokščios srovės, tačiau praverčia ir tokie priedai, kaip įvairūs šepečiai, rotacinis ir kt. purškimo antgaliai. Naudojant specialius priedus galima išvalyti lietaus latakus ar vamzdynus.

Aukšto slėgio plovyklos svoris

Nors dauguma modelių būna aprūpinta ratukais, įrenginio svoris yra labai svarbus. Jeigu žinote, kad dažnai įrenginį perkelsite iš vienos vietos į kitą ir paviršius nebūtinai bus plokščias bei lygus, rinkitės mažesnio svorio aukšto slėgio plovyklas.

Aukšto slėgio plovyklos taikymo sritys

Kokią aukšto slėgio plovyklą rinktis automobiliui?

Nuplauti automobilį pavyks su dauguma aukšto slėgio plovyklų laikantis jų naudojimo instrukcijų. Su didesnės galios prietaisu tai padarysite greičiau ir smagiau. Sklando mitas, jog didelės galios buitinė aukšto slėgio plovykla gali pažeisti automobilio dangą. Iš tikrųjų taip nėra ir visos jos yra saugios naudojimui. Žinoma, jei yra atsilupusių dažų ar prie kėbulo tinkamai nepritvirtintų dalių, tokių vietų reikėtų vengti. Taip pat siūloma atkreipti dėmesį į pridedamus priedus bei antgalius. Komplektacijoje turi būti minkštas šepetys.

Kokią aukšto slėgio plovyklą rinktis grindiniui plauti?

Čia principas labai paprastas – kuo aukštesnis slėgis, tuo geriau. Žemo slėgio vandens srautas nebus pajėgus nuplauti įsisenėjusio purvo. Kai kuriais atvejais purškimo pistoleto irgi nepakaks, todėl tikrai pravers specialus kietas šepetys plokštiems paviršiams.

Kokią aukšto slėgio plovyklą rinktis namo fasadui plauti?

Jeigu ieškote aukšto slėgio plovyklos, kurią naudosite daugiausiai fasadui plauti, rekomenduojame atkreipti dėmesį į modelius, kurie pasižymi patogaus vandens slėgio reguliavimo galimybe. Juk sienų plovimui galima naudoti maksimalų slėgį, tačiau kai vandens srautas artėja prie langų ar kitų jautresnių elementų, reikėtų sumažinti slėgį.

Kokią aukšto slėgio plovyklą rinktis terasai plauti?

Šiuo atveju ne taip svarbu kokią plovyklą rinktis, kiek naudoti tinkamą terasai skirtą antgalį. Nerekomenduojama plauti jautrių medinių paviršių su standartiniu plokščios srovės ar rotaciniu antgaliais siekiant apsaugoti natūralias medienos alyvas saugančias ją nuo pažeidimų ir skilinėjimų. Terasiniame antgalyje esantys purkštukai pritaiko slėgį pagal valymo paskirtį. Be to, dideli paviršiai gali būti nuvalomi be taškymosi.