Panasonic Ultra HD raiškos TV pavyzdžiai

Be visą sieną užimančių įprastų televizorių, Panasonic pademonstravo keletą eksperimentinių pažangių technologijų modelių.

Įspūdingiausias, be abejo, yra neseniai galutinai patvirtinto 8K standarto televizorius, sukurtas kartu su Japonijos transliuotoja NHK, kuri 7680×4320 raiškos standartą pradės transliuoti jau po kelerių metų. Panasonic televizoriaus įstrižainė – net 145 coliai. Demonstracijos metu buvo rodomi tik keli vaizdai, o perfilmuoti juos „vos“ Full HD raiška galbūt nėra didelės prasmės, bet bent šiokį tokį įspūdį turėtų sudaryti.

Kitas įdomus sprendimas – 4K standarto monitoriai. Galima ginčytis, ar 20 colių ekranui reikalinga 3840×2160 taškų raiška, bet įvertinus 216 pikselių colyje tankumą, jis vis dar atsilieka nuo Retina lygio ekranų, prie kurių anksčiau ar vėliau pripratins mobiliųjų įrenginių gamintojai. Ekrano storis siekia vos 3,5 mm, o dėl IPS matricos jį galima žiūrėti plačiu kampu.

Panasonic pristatė ir porą 3D sprendimų verslui. Pademonstruotas 103 colių plazminis 3D televizorius, kurį galima žiūrėti be akinių. Perfilmuoti šio vaizdo nepavyko, bet ir gyvai jis neatrodė itin įspūdingai – tik žvelgiant iš tam tikros pozicijos buvo galima matyti juntamą erdvinį vaizdą, o periferiniame matyme jis tiesiog mirgėjo ir dvejinosi. Įspūdingiau atrodė interaktyvūs 3D stendai, kuriuose žvelgiant su akiniais galima ne tik matyti detalų trimatį objekto vaizdą, bet ir jį valdyti jutikliniu laukeliu – pasukioti ar pastumdyti. Šie sprendimai bus siūlomi muziejams, meno galerijoms, aukcionams ir panašiai.