Panasonic sujungtų išmaniųjų namų vizija

IFA parodoje prie praktiškai visų pristatytų daiktų buvo klijuojamas žodis „išmanus“. Panasonic nusprendė ne tik pademonstruoti savo produktų naujoves, bet ir pristatyti bendrą ne tik namų, bet ir sujungtų miestų viziją.

Panasonic turi išties unikalią poziciją rinkoje ir gali ne tik kalbėti apie visaverčius autonomiškus efektyvius namus bei miestus, bet ir realizuoti tokias idėjas. Vartotojai, bent jau nesusidūrę su namų statybomis ir jų aprūpinimu energija, nebus girdėję Panasonic vardo ar matę ženklelio ant įvairių šios srities gaminių: saulės baterijų, vandenilio kuro elementų, įvairių sprendimų energijai kaupti, stebėti ir paskirstyti. Tai vienintelė kompanija, galinti iš tiesų pasiūlyti visiškai įrengtus namus su visa įsivaizduojama technika. Būtent todėl ir imtasi ambicingų planų kurti eksperimentinį savaime energija apsirūpinantį mokslinį miestelį šalia Maskvos, Skolkovo, kuriame gyvens apie 30 000 gyventojų. Panašus kur kas didesnio masto projektas vykdomas ir Japonijoje – Fujisawa mieste gyvens beveik pusė milijono žmonių. 

Išvysti šios vizijos rezultatus bus galima tik po kelerių metų, o kol kas Panasonic bando vartotojus privilioti jau veikiančiais sujungtų namų sprendimais. Idėja paprasta ir primenanti septintojo–aštuntojo dešimtmečio fantastinius filmus: galimybė įvairiems buities bei elektronikos prietaisams bendrauti tarpusavyje. Iš tiesų, ar nebūtų patogu mobiliuoju telefonu paleisti skalbimo mašiną parinkus norimus nustatymus, ar prieš grįžtant namo karštą dieną valandėlei įsijungti kondicionierių? Pateikiami ir tokie pavyzdžiai kaip mikrobangų krosnelės ar orkaitės veikimas pagal iš telefono perkeltą patiekalo receptą ir panašiai. Kol kas pristatyti tik keli mobiliuoju telefonu valdomi buitiniai modeliai, kurie Europos rinką turėtų pasiekti už kelių mėnesių.

O kol kas naujas tarpusavio sąveikos galimybes galima išbandyti Panasonic televizoriuose. Kompanija pristatė sistemą, leidžiančią iš planšetinio kompiuterio ar telefono tiesiog stumiant nuotrauką, vaizdo klipą ar naršyklės langą perstumti ant belaidžiu ryšiu sujungto televizoriaus. Galimas ir atvirkščias variantas: televizoriuje matomą nuotrauką, vaizdo klipą ar net transliaciją perstumti į mobilųjį įrenginį. Taip net galima perkelti vaizdus iš Wi-Fi kameros į televizorių ir toliau pasirinktą įrenginį.

Panasonic pademonstravo ir kitokią skirtingų kasdien naudojamų gaminių sujungimo viziją. Pristatyta novatoriška viryklė, turintį visą kaitrinį paviršių, kuris automatiškai atpažįsta indą ir kaitina tik tą vietą pasirinkta temperatūra. Negana to, šį paviršių galima pritaikyti ir įvairiems specialiai suderintiems elektriniams prietaisams, pavyzdžiui, maišytuvui ar sulčiaspaudei, naudoti. Pakanka tiesiog ant bet kokios vietos padėti prietaisą su specialia indukcine apačia ir jis gaus elektros energiją.